Cunard

Legendární společnost Cunard, která je po mnoho let synonymem luxusu a elegantních plaveb, byla založena v roku 1840 Samuelem Cunardem, který obdržel smlouvu od britského řádu, a to na převážení pošty z Velké Británie do Severní Ameriky. 

Společnost začínala s parníky, ale postupem času začala stavět větší, rychlejší a hlavně luxusnější lodě. Historický moment nastal 12.ledna roku 2004. Ten den vyplula na svou první plavbu nejnovější loď společnosti Cunard, Queen Mary2. Největší, nejdelší, nejvyšší a nejdražší loď, jaká byla kdy postavena.
Společnost nabízí především transatlantické plavby na trase Evropa – Severní Amerika. Lodě společnosti Cunard připlouvají do nejfrekventovanějších přístavů Středozemního a Baltského moře, norských fjordů, Kanady, Karibiku a jižní Ameriky. Každý rok společnost nabízí i cestu kolem světa, která trvá 4 měsíce.

Destinace:

Kromě světově proslulých zaoceánských plaveb přes Atlantik je možné navštívit i oblíbené Středomoří či zakusit jen krátkou čtyřdenní plavbu z/do Hamburku či od ledna 2016 se vydat do dalekých krajů s plavbami od 8 do 121 dní a mnoho dalšího v rámci jejich 96 destinací ve 35 zemích světa.

Konkrétní výčet jednotlivých destinací: Středomoří, Severní Evropa, Karibik, Transatlantické plavby, krátké plavby po Evropě (od 2 do 7 dnů), plavby kolem světa na 120-121 dní, exotické plavby zahrnující itineráře od 7 do 42 nocí po celém světě (Amerika, Austrálie, Afrika, Indický Oceán, Asie, Arabský poloostrov, JV Asie)

Flotila:

Veškeré lodě nabízejí prostorný luxus, skvělé služby, a to vše s britským šarmem a dlouholetou tradicí.  Ačkoliv je společnost již historicky velmi dlouho na trhu, jeho flotila je jedna z nejmladších na moři a disponuje službami a zábavním programem té nejvyšší kvality.

Ubytování a gastronomie:

Brittania

Britannia hosté mají možnost ubytování ve formě Single, Inside, Oceanview, Balcony and Club Balcony kajut. Mohou se těšit na celou řadu gastronomických zážitků na snídani, obědě, večeři a lehkém občerstvení mezi nimi. Snídani a oběd mohou hosté zakusit ve formě bufetu v Lido Restaurant (na Queen Victoria a Queen Elizabeth) nebo Kings Court (na Queen Mary 2), nebo v restauraci Britannia. Na večeři, budou Britannia hosté mít výhradní stůl v restauraci Britannia, kde mohou ochutnat lahodnou nabídku chutných pokrmů, od Chateaubriand a humra se sorbetem a bohatě zdobený dort a jiné vynikající pochutiny.

The Grills

„The Grills“ příběh začal na Queen Mary před téměř 80 lety v tzv. The Grill Room; intimní prostor pro First Class cestující, aby se vyhnuli hlavní jídelně. V průběhu let, zkušenosti této úrovně služeb se rozrostly a symbolizují to nejlepší jídlo a služby na moři, stejně jako luxusní ubytování.

Dnes, „Grill“ hosté mají možnost ubytování v apartmánech Princess Grill a Queens Grill na všech Cunard lodích. Stejně jako luxusní ubytování, exkluzivní salonky a palubních prostor, „Grill“ hosté také mají vyhrazené restaurace.

Hosté ubytovaní v Queens Grill apartmá mají stůl vyhrazený v světově proslulé Queens Grill restauraci.  Princess Grill hosté mají stůl rezervovaný v sofistikované restauraci Princess Grill, která nabízí vynikající výběr kuchyně.

 Bonusový program:

Cunard World Club je věrnostní klub, který se skládá ze čtyř různých úrovní členství - Silver, Gold, Platinum a Diamond, z nichž každá nabízí celou řadu výhod. Hosté se automaticky stanou členem Silver po dokončení jejich první výpravy, s progresí až do úrovně Diamond v závislosti na počtu Cunard plaveb/ počet dní strávených na palubě.

Naše webové stránky bohužel nejsou napojené na rezervační systém lodní společnosti Cunard a kromě plaveb s naším průvodcem tady jiné plavby nenajdete. Se společností Cunard ale máme smlouvu o spolupráci i přístup do jejich rezervačního systému. Máte-li tedy zájem o plavbu s touto společností, vyberte si ji přímo na jejím webu , pošlete nám na ni odkaz a my Vám připravíme nabídku.

Lodě společnosti Cunard