ms Amsterdam

MS Amsterdam je výletní loď vlastněná a provozovaná společností Holland America Line, která nese jméno hlavního města Nizozemí. Její sesterskou lodí je MS Rotterdam. Díky nejmodernějším technologiím a špičkovým službám poskytovaným na lodi patří MS Amsterdam mezi nejlépe hodnocené výletní linky na světě.

Loď se pyšní bohatou výzdobou v duchu původního stylu art deco, ve kterém se odráží holandská tradice. Ten je doplňován moderními díly od známého námořního umělce Stephena Carda.

Ústředním prvkem na lodi je obří astroláb, unikátní zdobná konstrukce tyčící se do výšky tří pater, která sleduje souhvězdí, planety a měří světový čas i čas na lodi.

Výrobní cena MS Amsterdam byla přibližně 400 mil. USD.

62 735t Brutto tonáž
237m délka lodě
32,3m šířka lodě
22,5 rychlost v uzlech
1 380 max. počet pasažérů
571 celkový počet kabin


Zábava

Milovníci jídla ocení jedinečné gurmánské zážitky, které nabízí mnoho originálních restaurací. Mezi ně patří například elegantní Pinnacle grill, který vás okouzlí romantickou atmosférou i lahodnými pokrmy, kde nechybí plody moře a další speciality.

Hosté mohou také nechat své tělo hýčkat pod rukama špičkového personálu ve wellness centru Greenhouse, kde naleznou mnoho procedur od masáží vonnými oleji po bylinné koupele.

Večer cestující mohou navštívit stylové divadlo Queen's Lounge plné jedinečných představení nebo zajít do Explorations Cafe, kde najdou jednu z nejobsáhlejších knihoven na mořích nebo přístup k vydáním The New York Times.

Aby ty nejkrásnější vzpomínky z dovolené zůstaly zachovány, je na lodi k dispozici unikátní workshop od společnosti Windows, díky kterému se hosté naučí fotografovat, natáčet videa, upravovat obrázky, vytvářet alba a spoustu dalších užitečných dovedností. Světem nejnovějších technologií je provedou experti ze společnosti Windows, kteří také dokážou poradit, jak obrázky z cest následně umístit na internet a sdílet s celým světem.

Na lodi je k dispozici:

  • Restaurace a bary: restaurace Pinnacle Grill, Le Cirque, italská restaurace Canaletto, La fontaine dinning room, Lido restaurant, Explorations Cafe (obsáhlá knihovna, přístup k internetu, velké puzzle stoly, přednášky, přístup k vydáním The New York Times), Ocean bar, Piano bar, Crow' nest loudge, vinotéka
  • Odpočinek: Wellness centrum Greenhouse (masáže vonnými oleji, bylinné koupele, parní lázně, turecké lázně, hydroterapie, kadeřnictví, manikúra atd.)
  • Sport: Fitness centrum (jóga, pilates, rotopedy atd.), vnitřní a venkovní bazén,basketbal, volejbal, tenis, ping-pong
  • Zábava: Kasino, divadlo Queen's Lounge
  • Pro děti: Dětský klub Club hal