ms Eurodam

MS Eurodam je výletní loď společnosti Holland America Line. Poté, co ji nizozemská královna Beatrix v roce 2008 pokřtila, vydala se na svou první plavbu z Kodaně. Tři roky po jejím spuštění prošla loď rekonstrukcí pro zajištění maximálního pohodlí. Ostatně k tomu je na lodi také 929 členů posádky, která je špičkově vyškolena.

Díky nejmodernějším technologiím a špičkovým službám poskytovaným na lodi patří MS Eurodam mezi nejlepší výletní linky na světě.

Loď se pyšní bohatou výzdobou v duchu zlatého věku Holandska. Na stěnách najdete akvarelové mapy proslulého kartografa Johannese Vingboonse ze 17. století. Historická díla jsou doplňována moderními malbami od známých umělců.

Výrobní cena MS Eurodam byla přibližně 450 mil. USD.

86 273t Brutto tonáž
285m délka lodě
32,2m šířka lodě
23,9 rychlost v uzlech
2 104 max. počet pasažérů
1 022 celkový počet kabin


Zábava

Milovníci jídla ocení jedinečné gurmánské zážitky, které nabízí mnoho originálních restaurací. Mezi ně patří například restaurant Taste of De Librije, kde vaří držitel michelinské hvězdy Jonnie Boer, a ochutnat zde můžete  spoustu vybraných delikates. Na palubě je také Centrum kulinářského umění, kde mohou cestující navštívit kurzy vaření nebo kuchařské show.

Hosté mohou také nechat své tělo hýčkat pod rukama špičkového personálu ve wellness centru Greenhouse, kde naleznou mnoho procedur od masáží vonnými oleji po bylinné koupele.

Večer vybízí k návštěvě stylového Blues Clubu věnovaného BB Kingovi, nebo zajděte do Explorations Cafe, kde najdete jednu z nejobsáhlejších knihoven na mořích a přístup k vydáním The New York Times.

Aby ty nejkrásnější vzpomínky z dovolené zůstaly zachovány, je na lodi k dispozici i unikátní workshop od společnosti Windows, díky kterému se hosté naučí fotografovat, natáčet videa, upravovat obrázky, vytvářet alba a spoustu dalších užitečných dovedností. Světem nejnovějších technologií je provedou experti ze společnosti Windows, kteří také dokážou poradit, jak obrázky z cest následně umístit na internet a sdílet s celým světem.

Na lodi je k dispozici:

  • Restaurace a bary: restaurace Pinnacle Grill, Le Cirque, Taste of de Librije, asijská restaurace Tamarind, italská restaurace Canaletto, Rembrandt dinning room, Lido restaurant, Explorations Cafe (obsáhlá knihovna, přístup k internetu, velké puzzle stoly, přednášky, přístup k vydáním The New York Times), Centrum kulinářského umění (hosté mohou navštívit kurzy vaření, kuchařské show, ochutnávky vín, workshopy zaměřené na regionální kuchyně nebo kurzy vaření pro děti)
  • Odpočinek: Wellness centrum Greenhouse (masáže vonnými oleji, bylinné koupele, parní lázně, turecké lázně, hydroterapie, kadeřnictví, manikúra atd.)
  • Sport: Fitness centrum (jóga, pilates, rotopedy atd.), dva vnitřní bazény, basketbal, volejbal, tenis, ping-pong
  • Zábava: Kasino, divadlo, Blues Club věnovaný BB Kingovi, místnost s projekcí, butiky
  • Pro děti: Dětský klub Club hal s hernou