ms Maasdam

MS Maasdam je výletní loď společnosti Holland America Line pojmenovaná po přehradě nacházející se na řece Maas v Nizozemsku. Má dvě sestry, a to MS Statendam a MS Ryndam. V roce 2011 prošla rozsáhlou modernizací a od té doby na ní slouží bezmála 600 členů posádky. Tato loď je určena pro přepravu méně hostů a zároveň poskytuje více prostoru pro maximální pohodlí. Skoro všechny kajuty mají krásný výhled na oceán a všechny apartmány disponují soukromou verandou.

Ústředním prvkem na palubě je monumentální socha s názvem Totem od Lucianoa Vistosiho, na které se třpytí téměř dva tisíce kousků skla, a tyčí se do výšky tří pater. Na palubě se také nachází vzácné abstraktní malby v restauraci Rotterdam nebo sbírka železných konvic z Japonska, které pochází z období Edo v 17. století.

 Výrobní cena MS Maasdam byla přibližně 215 mil. USD.

 

55 575t Brutto tonáž
220m délka lodě
31m šířka lodě
22 rychlost v uzlech
1 258 max. počet pasažérů
547 celkový počet kabin


Zábava

Milovníci jídla ocení jedinečné gurmánské zážitky, které nabízí mnoho originálních restaurací. Mezi ně patří například elegantní Pinnacle grill, který vás okouzlí romantickou atmosférou i lahodnými pokrmy, kde nechybí plody moře a další speciality. Na palubě je také Centrum kulinářského umění, kde mohou cestující navštívit kurzy vaření nebo kuchařské show.

Hosté mohou nechat své tělo hýčkat pod rukama špičkového personálu ve wellness centru Greenhouse, kde naleznou mnoho procedur od masáží vonnými oleji po bylinné koupele.

Večer vybízí k návštěvě stylového divadla plného krásných představení, nebo zajděte do Explorations Cafe, kde najdete jednu z nejobsáhlejších knihoven na mořích a přístup k vydáním The New York Times.

Aby ty nejkrásnější vzpomínky z dovolené zůstaly zachovány, je na lodi k dispozici i unikátní workshop od společnosti Windows, díky kterému se hosté naučí fotografovat, natáčet videa, upravovat obrázky, vytvářet alba a spoustu dalších užitečných dovedností. Světem nejnovějších technologií je provedou experti ze společnosti Windows, kteří také dokážou poradit, jak obrázky z cest následně umístit na internet a sdílet s celým světem.

Na lodi je k dispozici:

  • Restaurace a bary: restaurace Pinnacle Grill, Le Cirque, italská restaurace Canaletto, Rotterdam dinning room, Lido restaurant, Explorations Cafe (obsáhlá knihovna, přístup k internetu, velké puzzle stoly, přednášky, přístup k vydáním The New York Times), Centrum kulinářského umění (hosté mohou navštívit kurzy vaření, kuchařské show, ochutnávky vín, workshopy zaměřené na regionální kuchyně nebo kurzy vaření pro děti), bar Crow' nest loudge, bar Mix: Martinis, Ocean bar
  • Odpočinek: Wellness centrum Greenhouse (masáže vonnými oleji, bylinné koupele, parní lázně, turecké lázně, hydroterapie, kadeřnictví, manikúra atd.)
  • Sport: Fitness centrum (jóga, pilates, rotopedy atd.), vnitřní a venkovní bazén, basketbal, volejbal, tenis, ping-pong
  • Zábava: Kasino, divadlo, butiky,
  • Pro děti: Dětský klub Club hal s hernou