ms Noordam

MS Noordam je výletní loď třídy Vista společnosti Holland America Line. Byla pokřtěna 22. února 2006 v New Yorku herečkou Marlee Matlin. MS Noordam má tři sesterské lodě, a to MS Oosterdam, MS Westerdam a MS Zuiderdam. Na lodi slouží 800 členů posádky. Atmosféra elegantní MS Noordam poskytuje pohodlné a prostorné zázemí pro dokonalou relaxaci, kterého si můžete užívat ve slunném Karibiku nebo romantické Evropě.

Loď je vybavena nejnovějšími environmentálními technologiemi, mezi které patří  pohonný systém Azipod, který maximalizuje ovladatelnost.

Interiér lodi zdobí krásné olejomalby města Utrecht z roku 1842. Ty jsou doplněné o současné moderní umění. Cestující tak najdou na palubě sérii fotografií hudebníků Dizzy Gillespie nebo BB Kinga. Na palubě je k dispozici i iPod, který vás samostatně provede bohatou sbírkou uměleckých děl nacházejících se na lodi.  

Výrobní cena MS Noordam byla přibližně 400 mil. USD.

82 318t Brutto tonáž
285,3m délka lodě
32,2m šířka lodě
24 rychlost v uzlech
1 924 max. počet pasažérů
834 celkový počet kabin


Zábava

Milovníci jídla ocení jedinečné gurmánské zážitky, které nabízí mnoho originálních restaurací. Mezi ně patří například elegantní Pinnacle grill, který vás okouzlí romantickou atmosférou i lahodnými pokrmy, kde nechybí plody moře a další speciality. Na palubě je také Centrum kulinářského umění, kde mohou cestující navštívit kurzy vaření nebo kuchařské show.

Hosté mohou nechat své tělo hýčkat pod rukama špičkového personálu ve wellness centru Greenhouse, kde naleznou mnoho procedur od masáží vonnými oleji po bylinné koupele.

Večer vybízí k návštěvě stylového Blues Clubu věnovaného BB Kingovi, nebo zajděte do Explorations Cafe, kde najdete jednu z nejobsáhlejších knihoven na mořích a přístup k vydáním The New York Times.

Aby ty nejkrásnější vzpomínky z dovolené zůstaly zachovány, je na lodi k dispozici i unikátní workshop od společnosti Windows, díky kterému se hosté naučí fotografovat, natáčet videa, upravovat obrázky, vytvářet alba a spoustu dalších užitečných dovedností. Světem nejnovějších technologií je provedou experti ze společnosti Windows, kteří také dokážou poradit, jak obrázky z cest následně umístit na internet a sdílet s celým světem.

Na lodi je k dispozici:

  • Restaurace: Pinnacle Grill, Le Cirque, italská restaurace Canaletto, Lido restaurant, Terrance Grill, Vista dinning room, Explorations Cafe (obsáhlá knihovna, přístup k internetu, velké puzzle stoly, přednášky, přístup k vydáním The New York Times), Centrum kulinářského umění (hosté mohou navštívit kurzy vaření, kuchařské show, ochutnávky vín, workshopy zaměřené na regionální kuchyně nebo kurzy vaření pro děti)
  • Bary: bar Crow' nest loudge, Piano bar, Ocean bar, Pinnacle bar, Explorer lounge, Lido bar, Sports bar, taneční klub Northern lights, Blues Club věnovaný BB Kingovi
  • Odpočinek: Wellness centrum Greenhouse (masáže vonnými oleji, bylinné koupele, parní lázně, turecké lázně, hydroterapie, kadeřnictví, manikúra atd.)
  • Sport: Fitness centrum (jóga, pilates, rotopedy atd.), vnitřní a venkovní bazén, basketbal, volejbal, tenis, ping-pong
  • Zábava: Divadlo, butiky
  • Pro děti: Dětský klub Club hal s hernou