ms Prinsendam

MS Prinsendam (dříve Seabourn Sun a Royal Viking Sun) je výletní loď společnosti Holland America Line a je přezdívána Elegant Explorer. Na moře poprvé vyplula v roce 1988 jako Royal Viking Sun pro Royal Viking Line. V roce 1999 byla přejmenována na "Seabourn Sun" když jí koupila společnost Seabourn Cruise Line. Krátce poté, v roce 2002, byla prodána Holland America Line a přejmenována na Prinsendam, zároveň prošla rozsáhlou rekonstrukcí.

MS Prinsendam patří mezi menší výletní lodě, díky intimní atmosféře se zde budou hosté cítit spíše jako na jachtě s komfortem výletní lodi. Cestující na palubě naleznou útulné komorní prostory, které zahrnují i kajuty s krásným výhledem na moře, mnoho z nich disponuje soukromými verandami.

Centrálním prvkem na palubě je unikátní skleněný válec zdobený vyrytými rybami, delfíny a želvami, který mohou cestující obdivovat v hlavním tříposchoďovém atriu. Umělecká díla budou hosty provázet na palubě na každém kroku. Nachází se zde nevšední abstraktní mramorová socha vikingské lodi od norského umělce Nicholase Widerberga, série impresionistických maleb od Neila Pinketta a mimořádná sbírka římských amfor z druhého století.

Výrobní cena MS Prinsendam byla přibližně 125 mil. USD.

37 983t Brutto tonáž
205,5m délka lodě
28m šířka lodě
22 rychlost v uzlech
835 max. počet pasažérů
345 celkový počet kabin


Zábava

Milovníci jídla ocení jedinečné gurmánské zážitky, které nabízí mnoho originálních restaurací. Mezi ně patří například elegantní Pinnacle grill, který vás okouzlí romantickou atmosférou i lahodnými pokrmy, kde nechybí plody moře a další speciality.

Hosté mohou nechat své tělo hýčkat pod rukama špičkového personálu ve wellness centru Greenhouse, kde naleznou mnoho procedur od masáží vonnými oleji po bylinné koupele.

Na palubě najdete i dobře vybavené fitness centrum, kde můžete protáhnout tělo při lekcích jógy, pilates nebo vyzkoušet rotopedy.

Večer vybízí k návštěvě stylového divadla Showroom at Sea plného dechberoucích představení, nebo zkuste štěstí v kasinu

Na lodi je k dispozici:

  • Restaurace: Pinnacle Grill, Le Cirque, Lido restaurant, La Fontaine dinning room, Explorations Cafe (obsáhlá knihovna, přístup k internetu, velké puzzle stoly, přednášky, přístup k vydáním The New York Times)
  • Bary: Ocean bar, Explorer lounge, Java bar & Cafe and Oak room
  • Odpočinek: Wellness centrum Greenhouse (masáže vonnými oleji, bylinné koupele, parní lázně, turecké lázně, hydroterapie, kadeřnictví, manikúra atd.)
  • Sport: Fitness centrum (jóga, pilates, rotopedy atd.), venkovní bazén, basketbal, volejbal, tenis, ping-pong
  • Zábava: Kasino, Divadlo