X Aktuální opatření lodních společností proti šíření koronaviru »

ms Veendam

MS Veendam je výletní loď společnosti Holland America Line a je pojmenována po městě v severním Nizozemí - Veendam. Loď byla postavena v roce 1996 a naposledy modernizována v roce 2012.

MS Veendam kombinuje klasické vybavení lodí v duchu společnosti Holland America Line s nejnovějšími technologiemi a luxusními službami. Cestující ocení prostorné veřejné plochy, které zdobí sbírka antického umění v hodnotě dvou milionů dolarů. Hosté se mohou procházet po klasických palubách vykládaných teakovým dřevem a užívat si pohodlí v útulných kajutách, které disponují soukromými verandami. 

Výrobní cena MS Veendam byla přibližně 215 mil. USD.

57 092t Brutto tonáž
219m délka lodě
31m šířka lodě
22 rychlost v uzlech
1 350 max. počet pasažérů
590 celkový počet kabin
01.1996 Inaugurační plavba
01.2012 Poslední rekonstrukce


Zábava

Pasažéři se mají možnost ubytovat v inovativních Lanai kajutách, jejichž skleněné dveře vás zavedou přímo na hlavní dolní promenádu. Lázeňské kajuty zase poskytují luxusní wellness vybavení, a navíc mají  blízký přístup do wellness areálu Greenhouse.

Milovníci jídla ocení jedinečné gurmánské zážitky, které nabízí mnoho originálních restaurací. Mezi ně patří například elegantní Pinnacle grill, který vás okouzlí romantickou atmosférou i lahodnými pokrmy, kde nechybí plody moře a další speciality. Pravými italskými delikatesami vás zase potěší restaurace Canaletto. Na palubě je také Centrum kulinářského umění, kde mohou cestující navštívit kurzy vaření nebo kuchařské show.

Hosté mohou nechat své tělo hýčkat pod rukama špičkového personálu ve wellness centru Greenhouse, kde naleznou mnoho procedur od masáží vonnými oleji po bylinné koupele.

Na palubě najdete i dobře vybavené fitness centrum, kde můžete protáhnout tělo při lekcích jógy, pilates nebo vyzkoušet rotopedy.

Večer vybízí k návštěvě stylového divadla Showroom at Sea plného dechberoucích představení, nebo zkuste štěstí v kasinu.

Aby ty nejkrásnější vzpomínky z dovolené zůstaly zachovány, je na lodi k dispozici i unikátní workshop od společnosti Windows, díky kterému se hosté naučí fotografovat, natáčet videa, upravovat obrázky, vytvářet alba a spoustu dalších užitečných dovedností. Světem nejnovějších technologií je provedou experti ze společnosti Windows, kteří také dokážou poradit, jak obrázky z cest následně umístit na internet a sdílet s celým světem.

Na lodi je k dispozici:

  • Restaurace: Pinnacle Grill, Le Cirque,Lido restaurant, Rotterdam dinning room, italská restaurace Canaletto, Centrum kulinářského umění (hosté mohou navštívit kurzy vaření, kuchařské show, ochutnávky vín, workshopy zaměřené na regionální kuchyně nebo kurzy vaření pro děti)
  • Bary: Bar Mix: Martinis, bar Crow' nest loudge
  • Odpočinek: Wellness centrum Greenhouse (masáže vonnými oleji, bylinné koupele, parní lázně, turecké lázně, hydroterapie, kadeřnictví, manikúra atd.)
  • Sport: Fitness centrum (jóga, pilates, rotopedy atd.), vnitřní bazén, vířivky, basketbal, volejbal, tenis, ping-pong
  • Zábava: Divadlo