X Aktuální opatření lodních společností proti šíření koronaviru »

ms Westerdam

MS Westerdam je výletní loď společnosti Holland America Line. Je třetí lodí třídy Vista. Jejími sestrami jsou MS Noordam, MS Zuiderdam a MS Oosterdam. Jméno lodi je odvozeno od holandského překladu slova "západ". Loď poprvé vyplula na moře v roce 2004, na její palubě je k vašim službám 817 členů posádky.

Loď MS Westerdam je vybavena nejnovějšími technologiemi, které jsou šetrné k životnímu prostředí. Navíc je návštěvníkům k dispozici většina kajut s nádherným výhledem na moře a soukromými verandami

Hlavním motivem umělecké sbírky na palubě lodi je holandské kulturní dědictví v Novém světě. Můžete tak obdivovat krásné malby historických holandských lodí, jako je například Half Moon od Henryho Hudsona. Za zmínku stojí i obrovské dřevěné palácové dveře vykládané stříbrem pocházející z Indie. Historické kousky jsou kombinovány se současnou modernou, stěny lodě tak zdobí i portréty Andyho Warhoula nebo originální plastiky od Susanny Holt.

Výrobní cena MS Westerdam byla přibližně 400 mil. USD.

82 348t Brutto tonáž
285,3m délka lodě
32,2m šířka lodě
24 rychlost v uzlech
1 916 max. počet pasažérů
830 celkový počet kabin


Zábava

Milovníci jídla ocení jedinečné gurmánské zážitky, které nabízí mnoho restaurací. Mezi ně patří například elegantní Pinnacle grill, který vás okouzlí romantickou atmosférou i lahodnými pokrmy, kde nechybí plody moře a další speciality. Na palubě je také Centrum kulinářského umění, kde mohou cestující navštívit kurzy vaření nebo kuchařské show.

Hosté mohou nechat své tělo hýčkat pod rukama špičkového personálu ve wellness centru Greenhouse, kde naleznou mnoho procedur od masáží vonnými oleji po bylinné koupele.

Večer vybízí k návštěvě stylového Blues Clubu věnovaného BB Kingovi, nebo zajděte do Explorations Cafe, kde najdete jednu z nejobsáhlejších knihoven na mořích a přístup k vydáním The New York Times.

Aby ty nejkrásnější vzpomínky z dovolené zůstaly zachovány, je na lodi k dispozici i unikátní workshop od společnosti Windows, díky kterému se hosté naučí fotografovat, natáčet videa, upravovat obrázky, vytvářet alba a spoustu dalších užitečných dovedností. Světem nejnovějších technologií je provedou experti ze společnosti Windows, kteří také dokážou poradit, jak obrázky následně umístit na internet a sdílet s celým světem.

Na lodi je k dispozici:

  • Restaurace: Pinnacle Grill, Le Cirque, italská restaurace Canaletto, Lido restaurant, Terrance Grill, Vista dinning room, Centrum kulinářského umění (hosté mohou navštívit kurzy vaření, kuchařské show, ochutnávky vín, workshopy zaměřené na regionální kuchyně nebo kurzy vaření pro děti), Explorations Cafe (obsáhlá knihovna, přístup k internetu, velké puzzle stoly, přednášky, přístup k vydáním The New York Times)
  • Bary: Bar Crow' nest loudge, Piano bar, Ocean bar, Sports bar, taneční klub Northern lights, Blues Club věnovaný BB Kingovi
  • Odpočinek: Wellness centrum Greenhouse (masáže vonnými oleji, bylinné koupele, parní lázně, turecké lázně, hydroterapie, kadeřnictví, manikúra atd.)
  • Sport: Fitness centrum (jóga, pilates, rotopedy atd.), vnitřní a venkovní bazén, basketbal, volejbal, tenis, ping-pong
  • Zábava: Kasino, divadlo
  • Pro děti: Dětský klub Club hal s hernou