X Aktuální opatření lodních společností proti šíření koronaviru »

MS Finnmarken

V roce 2002 rozšířila flotilu Hurtigruten 138,5 metrů dlouhá loď MS Finnmarken a pro pobřežní plavby sloužila společnosti až do roku 2009. V roce 2010 byla pronajata jako hotelová loď v Austrálii, o 2 roky později se pak vrátila zpět do Norska, kde v současnosti obsluhuje pobřežní plavby z Bergenu do Kirkenes. Jedna z novějších lodí Hurtigruten má kapacitu 919 hostů, disponuje 617 lůžky a pojme až 35 aut.

Podle slov společnosti MS Finnmarken nabízí „relaxační styl se špetkou luxusu“ a její art deco pojetí - pestré barvy, ostré geometrické tvary a bohaté zdobení – odkazuje na doby, kdy se po mořích plavila první loď stejného jména, postavená roku 1912.

Loď se jako dosud jediná z celé flotily může pochlubit sluneční palubou jak s bazénem, tak s vířivkou. Pro jedinečné výhledy je z 5. paluby možné vystoupat až na samotný vrchol lodi.

MS Finnmarken nese na palubě jedinou restauraci, která servíruje snídaně a obědy formou bufetu a několika-chodové večeře s důrazem na norské speciality, čerstvé ryby a mořské plody a místní sýry. Babettes Café nabízí pečivo a výbornou kávu a sezení jak uvnitř, tak za hezkého počasí i venku, Morestuen Café na 4. palubě pak 24hodinový servis a skvělé hamburgery a sendviče. Žíznivé pasažéry obslouží hned 3 bary s širokou nabídkou alkoholických i nealkoholických nápojů.

Co se týče aktivit, jsou centrem výletních plaveb jedinečné destinace, do nichž loď míří. Na palubě je přítomen speciální expediční tým, který MS Finnmarken mění doslova v univerzitu na moři. Zajímavé přednášky se konají jak ve vnitřních prostorách, tak na sluneční palubě a mezi tématy nechybí příroda, kultura nebo fenomén „friluftsliv“, neboli život venku, na čerstvém vzduchu, charakterizující norskou kulturu. Přednášky doplňují každovečerní setkání v konferenční místnosti, kde se pouští také filmy, další informace je pak možné načerpat i v dobře zásobené knihovně.

Obecně platí, že lodě Hurtigruten nejsou, co se týče itinerářů a programu, vhodné pro malé děti, rodiny se staršími potomky jsou ale vítané. MS Finnmarken si pro ně připravila celoroční program s názvem „Mladí průzkumníci“ (Young Explorers) s aktivitami zaměřenými na zábavné učení a životní prostředí, které mají v dětech vzbudit smysl pro dobrodružství. Témata jsou příroda, podnebí a kultura, divoká zvířata, ale také místní kuchyně, ochrana životního prostřední nebo známí průzkumníci. Děti si užijí spoustu legrace také v herně.

Dospělí pak mohou diskutovat zážitky, relaxovat nebo se kochat hezkými výhledy ze společenského prostoru Panorama Lounge s tanečním parketem.

15 690t Brutto tonáž
139m délka lodě
21m šířka lodě
18 rychlost v uzlech
1 000 max. počet pasažérů
282 celkový počet kabin
Nejmenší Velikost lode
12.2002 Inaugurační plavba
12.2012 Poslední rekonstrukce

Kajuty

Hosté MS Finnmarken si mohou vybrat z celkem 4 typů kajut.

Nejluxusnějším apartmá je Expedition Suite s oddělenou obývací částí s TV a koupelovou sadou, župany a pantoflemi v ceně. Apartmá se liší vybavením. Ta největší (grand) na horní palubě mají dvě ložnice, obývací prostor, TV, konvici na přípravu čaje a kávy a minibar, koupelnu se dvěma umyvadly a vanou a také soukromý balkon. V menších apartmá hosté najdou jen jednu ložnici a až na to, že koupelna je vybavena sprchou, jsou shodná s těmi velkými. Nejmenší jsou „Mini“ expediční apartmá: většina z nich má dvoulůžka, některá dvě samostatné postele a koupelna je vybavena sprchou.

Na horních palubách lodi se nachází také kajuty Arctic Superior s koupelnou se sprchou a WC a vybavením na přípravu kávy a čaje. Všechny jsou určeny pro 2 cestovatele, většina z nich je pak vybavena samostatnými lůžky, z nichž jedno slouží také jako pohovka, a oknem pro výhled. Největší z těchto kajut pak mají dvoulůžko a samostatnou obývací část, TV a lednici, výhled z některých je však omezený nebo žádný.

Na palubách 2, 3, 5 a 6 se nachází vnitřní kajuty Polar Inside pro 2 osoby: většina z nich má oddělená lůžka (jedno z nich slouží také jako pohovka) a jejich koupelna je vybavena sprchou.

Posledním typem kajut jsou Polar Outside s výhledem, nacházející se většinou na spodních palubách a ve středu lodi. Kajuty mají samostatná lůžka (opět jedno z nich slouží také jako pohovka) a koupelnu se sprchou a WC. Výhled z některých je omezený nebo žádný.


Zábava

Na lodi je k dispozici:

 • Restaurace a bary
 • Kasino, galerie,   diskotéka   ,   divadlo   , knihovna
 • Solárium, sportovní centrum s výhledem na moře
 • Internetová kavárna, kuřácký salonek, konferenční centrum
 • Dětská hřiště a herny včetně   Lego parku nebo zábavního parku s vodotrysky
 • Aerobik, pilates, spinning a vodní spinning,   kondiční programy na míru, kvalifikovaný osobní trenér
 • Dráha na jogging, minigolf, basketbal, fotbal,   mini bowling   ,   squash   , Ping-pong, stolní fotbal, tenisové kurty, volejbal
 • butiky
 • Ordinace lodního lékaře

Na lodi je také unikátní   MSC Aurea Spa.   Zde návštěvníci mohou zažít autentické balijské lázně i mnoho nejrůznějších kosmetických procedur.   Lázně se nacházejí v exotických interiérech tvořených z přírodních kamenů a vzácných dřev s úchvatným výhledem na moře.  

V lázních najdete:  

 •    20 typů masáží,   včetně thajské nebo masáže lávovými kameny
 • Aromaterapie, manikúra, pedikúra
 • Sauny a turecké lázně
 • Nejmodernější kosmetické procedury včetně inovačních technik formování těla
 • Salón krásy a kadeřnictví
 • "Enjoy the colour"   - lahodné zdravé koktejly nabízeny v exkluzivním wellness baru
 • 11 unikátních lázeňských procedur speciálně navržených pro teenagery