X Aktuální informace o provozu lodních společností »

Norwegian Encore

Na podzim 2019 vstoupí do služby společnosti Norwegian Cruises její nejnovější loď Norwegian Encore. Loď, čtvrtá a poslední ze třídy Breakaway Plus, se staví v německé loděnici Meyer Werft, na svoji první plavbu vyrazí z floridského Miami a kromě východního Karibiku bude své hosty brát také na Bermudy.

„Napětí. Pohoda. Přídavek.“ Norwegian Cruises prezentuje Encore jako zážitek, který budou chtít její hosté prožívat znovu a znovu, prožít skvělé okamžiky na nejúžasnější lodi jim totiž jednou určitě stačit nebude.

Na palubě Norwegian Encore čeká neuvěřitelných 16 restaurací, připravených postarat se o nejrůznější chutě i dietní omezení hostů. Tři hlavní restaurace – Taste, Savor a The Manhattan Room – doplňují restaurace specializované: americký Cagney´s Steakhouse, francouzská Le Bistro French Restaurant nebo Garden Café s nabídkou italských těstovin nebo vaflí. Jedinečným zážitkem je pak Chef´s Table, soukromá večeře pro maximálně 12 hostů, okořeněná přítomností šéfkuchaře a VIP prohlídkou zákulisí lodi. Na menu nechybí společenské prostory Observation a Horizon Lounge s vlastními bary a neopakovatelnými, polokruhovými výhledy.

Na nejvyšší palubě čeká dobrodružně založené hosty 335 metrů dlouhá, dvouúrovňová motokárová závodní dráha, zasahující metry mimo palubu lodi. V honbě za pokladem ztracené Atlantidy zažijí pasažéři směs laserové bitvy s rozšířenou realitou a ta nejnovější technologie je pro ně připravena také ve virtuální realitou prostoupeném Galaktickém pavilonu (Galaxy Pavilion) o ploše více než 900 metrů čtverečních se simulátory i stále populárnějšími únikovými hrami.

Úchvatný Aqua Park nabízí hned dvě několikapatrové skluzavky, tandemovou závodní skluzavku Aqua Racer a Ocean Loops, zasahující mimo hranice lodi. K relaxaci jsou určené hlavní bazén a vířivky, ti nejmenší si užijí spoustu legrace v dětském akvaparku se skluzavkami, vodními děly a kbelíky a řadou dalších atrakcí.

Večer plný úžasné zábavy slibuje divadlo Encore Theatre a jeho skvělá představení z Broadwaye: vítězný muzikál Kinky Boots, The Choir of Man z prostředí britského hostince nebo muzikál Happy Hour Prohibition, prostoupený známými hity 20. let minulého století. Vše doplňují komediální vystoupení, živá hudba Beatles revival v klubu The Cavern nebo noc v podání skvělých DJů.

Na mladší hosty čekají zábavné videoarkády, výhradně pro náctileté (13-17 let) je pak určený prostor Entourage, prostoupený hudbou, filmy a tanečními party. Děti od 6 měsíců do 2 let v doprovodu alespoň jednoho rodiče si mohou vyzkoušet řadu aktivit, her a hraček v Guppies Nursery, pro pasažéry od 3 do 12 let je připravena Splash Academy s hrami, sportovními nebo uměleckými aktivitami a akcemi pro celou rodinu.

Aktivně založení návštěvníci ocení venkovní trek na jogging nebo fitness centrum vybavené kardio i posilovacími stroji, v jehož nabídce jsou také skupinové lekce aerobiku, spinningu nebo zumby či cvičení pod dohledem soukromého trenéra. Ideálním místem k odpočinku jsou pak lázně Mandara s řadou tradičních i exotických procedur, termály nebo salonem krásy a holičstvím.

169 116t Brutto tonáž
333,5m délka lodě
41,5m šířka lodě
22,5 rychlost v uzlech
3 998 max. počet pasažérů
2 174 celkový počet kabin
Velká Velikost lode
10.2019 Inaugurační plavba

Kajuty

Při obsazenosti kajut dvěma hosty pojme Norwegian Encore 3 998 pasažérů. Na palubě se nachází celkem 2 038 kajut v několika různých kategoriích. Kdo si chce dopřát opravdový luxus, může zvolit apartmá třídy The Haven, zabírající nejvyšší paluby lodi, kde se dostatek prostoru mísí se soukromými balkony, luxusními sprchami a dech beroucími výhledy. Soukromé prostory doplňují ty veřejné, určené jen pro hosty nejvyšší třídy kajut: restaurace, dvě společenské místnosti a nádvoří s bazénem, vířivkami a lehátky, určenými pro ten nejluxusnější odpočinek.

Pohodlný přístup do lázní a fitness centra, stejně jako bezplatný vstup do termálů s překrásnými výhledy mají zajištěný hosté apartmá, mini-apartmá a kajut s balkónem třídy Spa.

Ideální volbou pro rodiny, ale i páry, které touží po dostatečném prostoru, jsou mini-apartmá s balkony, až 4 hosty jsou schopné ubytovat také některé kajuty s balkonem a prosklenými dveřmi od podlahy až po strop. Na skvělé výhledy se mohou těšit ale také pasažéři kajut s výhledem: mezi nimi jsou i propojitelné kajuty, vhodné pro rodiny nebo skupiny přátel až o 5 osobách.

Hosté s omezenějším rozpočtem mohou využít nabídky vnitřních kajut, rozesetých na všech palubách lodi. Nechybí mezi nimi ani vnitřní kajuta pro rodiny s manželskou a dvěma patrovými postelemi.

Norwegian Escape nezapomíná ani na sólo cestovatele: připravila si pro ně studia a propojitelná studia s exkluzivním přístupem do společenského prostoru Studio Lounge.


Zábava

 • Restaurace, kavárny, bary, společenské prostory Observation a Horizon Lounge s polokruhovými výhledy
 • Bazén s vířivkami a lehátky
 • Závodní motokárová dráha
 • Galaxy Pavilion – prostor s virtuální realitou, simulátory a únikovými hrami, laserová aréna
 • Aqua Park – závodní skluzavka Aqua Racer, dvojitá skluzavka zasahující mimo palubu lodi Ocean Loops, Kids´ Aquapark – vodní park pro děti
 • Mandara Spa – lázně s nabídkou masáží a relaxačních a léčebných procedur, termály, salonem krásy a holičstvím
 • Fitness Centre – fitness centrum s posilovacími i kardio stroji, lekcemi aerobiku, spinningu nebo zumby a možností cvičení pod dohledem soukromého trenéra
 • Escape Theatre – divadlo (muzikál z Broadwaye Kinky Boots, hudební show The Choir of Man, muzikál Happy Hour Prohibition)
 • Obchody
 • Kasino – výherní automaty, ruleta, black jack a další
 • Guppies Nursery – prostor a aktivity pro nejmenší od 6 měsíců do 2 let v doprovodu rodiče
 • Splash Academy – program pro děti od 3 do 12 let: hry, sportovní a umělecké aktivity
 • Entourage – prostor pro teenagery od 13 do 17 let s filmy, hudbou, tanečními party a video hrami

Plavby na Norwegian Encore

Kanada, USA z Vancouveru na lodi Norwegian Encore

Loď: Norwegian Encore
Trasa: Kanada, USA
Nalodění: Vancouver (Britská Kolumbie), Kanada
Vylodění: San Francisco, USA
Trvání: 3 noci