Norwegian Encore

Na podzim roku 2019 vstoupila do služby společnosti Norwegian Cruises loď Norwegian Encore. Loď, čtvrtá a poslední ze třídy Breakaway Plus, byla postavena v německé loděnici Meyer Werft, na svou první plavbu vyrazila z floridského Miami. Kromě východního Karibiku bere své hosty také na Aljašku, Bermudy, Severní Evropu, na pobřeží Pacifiku či transatlantické plavby.

„Napětí. Pohoda. Přídavek.“ Norwegian Cruises prezentuje Encore jako zážitek, který budou chtít její hosté prožívat znovu a znovu, prožít skvělé okamžiky na nejúžasnější lodi jim totiž jednou určitě stačit nebude.

Na palubě Norwegian Encore čeká neuvěřitelných 16 restaurací, připravených postarat se o nejrůznější chutě i dietní omezení hostů. Tři hlavní restaurace – Taste, Savor a The Manhattan Room – doplňují restaurace specializované: americký Cagney´s Steakhouse, francouzská Le Bistro French Restaurant nebo Garden Café s nabídkou italských těstovin nebo vaflí. Jedinečným zážitkem je pak Chef´s Table, soukromá večeře pro maximálně 12 hostů, okořeněná přítomností šéfkuchaře a VIP prohlídkou zákulisí lodi. Na menu nechybí společenské prostory Observation a Horizon Lounge s vlastními bary a neopakovatelnými, polokruhovými výhledy.

Na nejvyšší palubě čeká dobrodružně založené hosty 335 metrů dlouhá, dvouúrovňová motokárová závodní dráha, zasahující metry mimo palubu lodi. V honbě za pokladem ztracené Atlantidy zažijí pasažéři směs laserové bitvy s rozšířenou realitou a ta nejnovější technologie je pro ně připravena také ve virtuální realitou prostoupeném Galaktickém pavilonu (Galaxy Pavilion) o ploše více než 900 metrů čtverečních se simulátory i stále populárnějšími únikovými hrami.

Úchvatný aquapark nabízí hned dvě několikapatrové skluzavky, tandemovou závodní skluzavku Aqua Racer a Ocean Loops, zasahující mimo hranice lodi. K relaxaci jsou určené hlavní bazén a vířivky, ti nejmenší si užijí spoustu legrace v dětském aquaparku se skluzavkami, vodními děly a kbelíky a řadou dalších atrakcí.

Večer plný úžasné zábavy slibuje divadlo Encore Theatre a jeho skvělá představení z Broadwaye: vítězný muzikál Kinky Boots, The Choir of Man z prostředí britského hostince nebo muzikál Happy Hour Prohibition, prostoupený známými hity 20. let minulého století. Vše doplňují komediální vystoupení, živá hudba Beatles revival v klubu The Cavern nebo noc v podání skvělých DJů.

Na mladší hosty čekají zábavné videoarkády, výhradně pro náctileté (13-17 let) je pak určený prostor Entourage, naplněný hudbou, filmy a tanečními party. Děti od 6 měsíců do 2 let v doprovodu alespoň jednoho rodiče si mohou vyzkoušet řadu aktivit, her a hraček v Guppies Nursery, pro pasažéry od 3 do 12 let je připravena Splash Academy s hrami, sportovními nebo uměleckými aktivitami a akcemi pro celou rodinu.

Aktivně založení návštěvníci ocení venkovní trek na jogging nebo fitness centrum vybavené kardio i posilovacími stroji, v jehož nabídce jsou také skupinové lekce aerobiku, spinningu nebo zumby či cvičení pod dohledem soukromého trenéra. Ideálním místem k odpočinku jsou pak lázně Mandara s řadou tradičních i exotických procedur, termály nebo salonem krásy a holičstvím.

169 116t Brutto tonáž
333m délka lodě
41m šířka lodě
22,5 rychlost v uzlech
3 998 max. počet pasažérů
2 174 celkový počet kabin
Velká Velikost lode
10.2019 Inaugurační plavba

Kajuty

Na palubě se nachází celkem 2 174 kajut v několika různých kategoriích. Kdo si chce dopřát opravdový luxus, může zvolit apartmá třídy The Haven, zabírající nejvyšší paluby lodi. Soukromé prostory doplňují ty veřejné, určené jen pro hosty nejvyšší třídy kajut: restaurace, společenské místnosti a nádvoří s bazénem, vířivkami a lehátky. Hosté z těchto apartmá mají také k dispozici služby komorníka a concierge, tzn. asistenta, který se stará o kompletní program a slouží jako poradce pro jakoukoliv možnou situaci.

Ideální volbou pro rodiny, ale i páry, které touží po dostatečném prostoru, jsou kajuty s balkony s prosklenými dveřmi od podlahy až po strop. Na skvělé výhledy se mohou těšit ale také pasažéři kajut s oknem, které jsou vhodné pro rodiny nebo skupiny přátel až o 5 osobách.

Hosté s omezenějším rozpočtem mohou využít nabídky vnitřních kajut, umístěných na všech palubách lodi. Nechybí mezi nimi ani vnitřní kajuta pro rodiny s manželskou postelí a dvěma vyklápěcími lůžky.

Norwegian Encore nezapomíná ani na sólo cestovatele: připravila si pro ně studia s exkluzivním přístupem do společenského prostoru Studio Lounge.

Rodinná vnitřní kajuta (I4)
Jedná se o cenově dostupnou rodinnou variantu, kde jsou 2 samostatné postele, které se dají spojit v manželskou postel a 3. s 4. lůžkem je formou vyklápěcích lůžek. Plocha je přibližně 12 m2. Paluby 13, 14 a 15.

Vnitřní kajuta (IB, IC, IF, IA)
Tyto kajuty zahrnují 2 samostatné postele, které se dají spojit v manželskou postel a i další lůžka v případě ubytování až 4 osob. Plocha je přibližně 12 m2 - 18 m2. Paluby 5, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 a 15.

Vnitřní kajuta Sail Away (IX)
Tato kategorie zaručuje vnitřní kajutu nebo i lepší! Vaše kajuta může být na kterékoli palubě a může být přidělena od času rezervace až jeden den před naloděním. Lze ubytovat až 4 osoby. 

Studio (T1)
Jedná se o kajuty speciálně navržené a cenově dostupné pro samostatné cestovatele. Součásí je postel, virtuální okno a oddělený prostor koupelny s umyvadlem a sprchovým koutem. Je zahrnut i přístup do soukromého salonku Studio. Plocha je přibližně 9 m2. Paluby 10, 11 a 12.

Rodinná kajuta s oknem (O4, O5)
Tyto kajuty jsou ideální pro rodiny, většina z nich se nachází v blízkosti dětského koutku. Součástí jsou dvě samostatné postele, které lze spojit v jednu manželskou postel, a i další lůžka, pak je možné ubytovat další 3 osoby. Plocha je přibližně 22 m2 - 34 m2. Paluby 5, 9, 10, 11, 12 a 13.

Kajuta s obrazovým oknem (OB, OA)
Kajuty s oknem s úžasným výhledem zahrnující dvě samostatné postele, které lze spojit v jednu manželskou postel. Plocha je přibližně 14 m2 - 22 m2. Paluby 5, 9, 10, 11, 12 a 13.

Kajuta s oknem Sail Away (OX)
Díky umístění uprostřed lodi budete mít snadný přístup ke všemu. Tyto kajuty mají velké okno a dvě samostatná lůžka, která lze spojit v manželskou postel. Plocha je přibližně 14 m2. Paluby 5, 9, 10, 11, 12 a 13.

Kajuta s balkonem na zádi (B1)
Tyto kajuty jsou umístěny na zádi lodi, aby hosté měli nádherný výhled ze svého soukromého balkonu. Zahrnují dvě samostatná lůžka, která lze přeměnit na manželskou postel. Součástí je i pohovka, lze tedy ubytovat až 3 osoby. Plocha kajut je 20 m2 - 39 m2 a plocha balkonu 3 m2 - 13 m2. Paluby 9, 10, 11, 12, 13, 14 a 15.

Rodinná kajuta s balkonem (B4)
Ideální ubytování pro rodiny. Součástí jsou dvě samostatná lůžka, která lze přeměnit na manželskou postel, a i další lůžka, pak lze ubytovat další 2 osoby. Některé kajuty lze propojit s jinými pro získání ještě více prostoru. Plocha kajut je přibližně 19 m2 - 21 m2 a plocha balkonu je cca 3 m2 - 5 m2. Paluby 13, 14 a 15.

Kajuta s velkým balkonem (B6)
Tyto kajuty nabízejí krásný výhled z balkonu. Samozřejmostí jsou dvě samostatná lůžka, která lze přeměnit na manželskou postel, a další lůžka pro ubytování jednoho nebo dvou dalších hostů. Plocha kajut je přibližně 30 m2 a plocha balkonu je přibližně 14 m2. Paluba 8.

Lázeňská kajuta s balkonem (B9)
Tyto kajuty se vyznačují uklidňujícím lázeňsým dekorem. Zahrnují dvě samostatná lůžka, která lze přeměnit na manželskou postel, a jednu rozkládací pohovku jako možnost 3. lůžka. Ubytovaní mají snadný přístup do přilehlých lázní Mandara Spa a fitness centra, stejně tak bezplatný přístup do Thermal Suite během pravidelné otevírací doby. Některé kajuty lze vzájemně propojit. Plocha kajut je přibližně 20 m2 - 21 m2 a plocha balkonu cca 3 m2 - 5 m2. Paluba 15.

Kajuta s balkonem (BA, BB, BF)
Balkonové kajuty mají dvě samostatná lůžka, která lze spojit na manželskou postel, a některé mají lůžka pro ubytování jednoho nebo dvou dalších hostů. Součástí je také posezení a skleněné dveře od podlahy ke stropu, které se otevírají na soukromý balkon. Některé kajuty lze vzájemně propojit. Plocha kajut je přibližně 19 m2 - 34 m2 a plocha balkonu 3 m2 - 10 m2. Pabluby 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 a 15.

Kajuta s balkonem Sail Away (BX)
Užijte si ze své kajuty snadný přístup ke všem vynikajícím restauracím a vzrušujícím aktivitám na palubě. Součástí ubytování jsou 2 samostatné postele, které lze spojit na manželskou postel a i lůžka pro ubytování dalších 2 osob. Plocha kajut je přibližně 20 m2 a plocha balkonu 3 m2. Pabluby 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 a 15.

The Haven

The Haven Deluxe Owner's apartmá s velkým balkonem (H2)
Tato apartmá se nacházejí v The Haven a nabízejí úžasný výhled na oceán, mokrý bar a prostorný balkon. Součástí je velká manželská postel, dvě ložnice a dvě koupelny. Lze ubytovat až 6 osob. Plocha apartmá je přibližně 135 m2 a plocha balkonu cca 45 m2. Paluba 18.

The Haven rodinná Villa se dvěma ložnicemi a velkým balkonem (H5)
Tyto luxusní vily v The Haven poskytují ideální útočiště pro rodinu a nabízejí krásný výhled z velkého balkonu. Mají dvě ložnice, jednu s velkou manželskou postelí, dále je součástí rozkládací pohovka a dvě koupelny. Lze ubytovat až 6 osob. Plocha je přibližně 57 m2 a plocha balkonu cca 11 m2. Paluba 17.


The Haven rodinná Villa se dvěma ložnicemi a balkonem (H6)
Tyto vily, které jsou ideální pro rodinu, se nacházejí v The Haven. Mají dvě ložnice, jednu s velkou manželskou postelí, dále například posezení či jídelní kout. Lze ubytovat až 6 osob. Plocha je přibližně 49 m2 a plocha balkonu cca 3 m2. Paluba 18.


The Haven Penthouse s velkým balkonem na zádi (HB)
Tato apartmá mají neuvěřitelný výhled ze zádi z velkého balkonu. Součástí je manželská postel královské velikosti a rozkládací pohovku pro dva, dále také dvě koupelny. Navíc je hostům k dispozici komorník 24 hodin denně a služby concierge. Lze ubytovat až 4 osoby. Plocha apartmá je přibližně 57 m- 62 m2 a balkonu cca 18 m2 - 23 m2. Paluby 9, 12 a 15.


The Haven Penthouse s balkonem na zádi (HC)
Daná apartmá jsou orientovaná na zádi a také nabízí fantastický výhled. Součástí je velká manželská postel, rozkládací pohovka pro dvě osoby a dvě koupelny. Ubytovat lze až 4 osoby. Plocha apartmá je přibližně 52 m2 - 55 m2 a plocha balkonu je cca 14 m2 - 16 m2. Paluby 10, 11, 13 a 14.


The Haven Courtyard Penthouse s velkým balkonem (HE)
Tato apartmá mají velký bazén, manželskou postel královské velikosti, rozkládací pohovku, posezení a šatník. Lze ubytovat až 3 osoby. Plocha apartmá je 34 m2 - 57 m2 a plocha balkonu cca 9 m2 - 13 m2. Paluby 17 a 18.


The Haven Courtyard Penthouse s balkonem (HF)
V těchto apartmánech umístěných v The Haven můžete obdivovat nádherný neustále se měnící výhled z balkonu. Samozřejmostí je velká manželská postel a rozkládací pohovka, dále šatník a luxusní koupelna. Lze ubytovat až 3 osoby. Plocha apartmá je přibližně 30 m2 - 49 m2 a plocha balkonu 3 m2 - 5 m2. Paluba 18.


The Haven Penthouse s balkonem na přídi (HG)
Nechte se hýčkat luxusem a výjimečnými službami v The Haven. Užijte si nádherný výhled z balkonu na přídi lodi. Součástí apartmá je velká manželská postel a rozkládací pohovka pro jednu nebo další dvě osoby, dále obývací a jídelní prostor. Lze ubytovat až 4 osoby. Některá apartmá mohou být propojena s balkonovou kajutou. Plocha apartmá je přibližně 38 m2 - 43 m2 a plocha balkonu cca 2 m2 - 4 m2. Paluby 9, 10, 11, 12 a 13.


The Haven lázeňské apartmá s balkonem (H9)
Ideální způsob, jak zažít skvělou lázeňskou dovolenou. Spa apartmány mají uklidňující lázeňský dekor, součástí je velká manželská postel a vířivka. Hosté mají snadný přístup do přilehlých lázní Mandara Spa, fitness centra a také bezplatný vstup do Thermal Suite. Ubytování pro 2 osoby. Plocha apartmá je přibližně 31 m2 a plocha balkonu je cca 7 m2 - 8 m2. Paluba 15.

Apartmá Club s balkonem

Rodinné apartmá Club s balkonem (M4)
Tato apartmá mají soukromý balkon, nacházejí se uprostřed lodi a jsou ideální pro rodiny. Součástí jsou dvě samostatná lůžka, která lze přeměnit na manželskou postel a rozkládací pohovku. Některá apartmá lze propojit s jinými nebo i balkonovými kajutami. Lze ubytovat až 4 osoby. Plocha kajut je přibližně 23 m2 a balkonu cca 3 m2. Paluby 10, 11, 12, 13, 14 a 15.

Apartmá Club s velkým balkonem (M6)
Tyto apartmány nabízí úžasný výhled z velkého balkonu. Součástí jsou 2 samostatná lůžka, která lze přeměnit na manželskou postel, některé mají i vyklápěcí lůžka pro ubytování až dalších 2 osob. Mnohá apartmá lze vzájemně propojit. Plocha kajut je přibližně 30 m2 - 40 m2 a plocha balkonu je cca 9 m2 - 13 m2. Paluby 8 a 10.

Lázeňské apartmá Club s balkonem (M9)
Balkonová apartmá Spa Club mají uklidňující lázeňský dekor. Součástí je velká manželská postel a snadný přístup do přilehlých lázní Mandara Spa a fitness centra. Zahrnuje také bezplatný vstup do Thermal Suite během pravidelné otevírací doby. Lze ubytovat až 3 osoby. Plocha apartmá je přibližně 23 m2 a balkonu cca 3 m2. Paluba 15.

Apartmá Club s balkonem (MA, MB, MC)
Daná apartmá mají soukromý balkon a některá mohou být vzájemně propojena pro získání většího prostoru. Součástí jsou dvě samostatná lůžka, která lze přeměnit na manželskou postel, i lůžka k ubytování až dalších 2 osob. Plocha apartmá je přibližně 23 m2 - 28 m2 a plocha balkonu je cca 3 m2 - 9 m2. Paluby 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 a 15.

Apartmá Club s balkonem Sail Away (MX)
Tato kategorie zaručuje apartmá Club Balcony Suite nebo lepší! Vaše kajuta může být na jakékoli palubě a přidělena až jeden den před naloděním. Lze ubytovat až 4 osoby. 


Zábava

Na lodi jsou k dispozici

 • Restaurace, kavárny: The Local Bar & Grill, Garden Café, Savour, Taste, The Manhattan Room, The Haven Restaurant (privátní restaurace pro hosty z The Haven), Ocean Blue, Onda by Scarpetta (italská kuchyně), Le Bistro (francouzská kuchyně), Cagney's Steakhouse, Food Republic, Teppanyaki (japonská kuchyně), Los Lobos (mexická kuchyně), American Diner, Coco´s, Dolce Gelato, Q Texas Smokehouse (autentické texaské barbeque), The Bake Shop
 • Bary, společenské prostory: Starbucks®, The District Brew House (50 značek lahvových piv a 22 točených i speciální koktejly), Observation a Horizon Lounge s polokruhovými výhledy, The A-List Bar, Sugarcane Mojito Bar, The Cellars Wine Bar, Skyline Casino Bar, The Local Bar (klasická hospodská kuchyně), Mixx Bar, Maltings Whiskey Bar, Atrium Bar
 • Vibe Beach Club - oblast určená výhradně osobám starším 18 let, která nabízí nádherný výhled na oceán, nadměrně velkou vířivku, lehátka a jiné relaxační prvky. Součástí je také bar s kompletními službami, vodní střiky, chlazené ručníky a špízy s ovocem - průkazy jsou k dispozici v předprodeji nebo na palubě u přepážky služeb pro hosty
 • Bazén, vířivky, lehátka
 • Závodní motokárová dráha
 • Galaxy Pavilion – prostor s virtuální realitou, simulátory a únikovými hrami, laserová aréna
 • Video Arcade - svět videoher, simulátorů, virtuální reality 
 • Aquapark – závodní skluzavka Aqua Racer, dvojitá skluzavka zasahující mimo palubu lodi Ocean Loops, dětský aquapark s tobogány, vyklápecími kbelíky nebo vodními děly
 • Mandara Spa – lázně s nabídkou rozmanitých masáží a relaxačních či léčebných procedur, termály, slanou a sněžnou místností, salonem krásy a holičstvím
 • Pulse Fitness Centre – fitness centrum s posilovacími i kardio stroji, lekcemi aerobiku, spinningu nebo pilates a jogy s možností cvičení pod dohledem soukromého trenéra
 • Escape Theatre – divadlo (muzikál z Broadwaye Kinky Boots, hudební show The Choir of Man, muzikál Happy Hour Prohibition)
 • The Cavern Club - vystoupení Beatles revival
 • Diskotéka, vystoupení stand-up komiků
 • Galerie Park West - působivá umělecká galerie nabízející vše od klasiky po současné umění
 • Obchody s kosmetikou, parfémy, šperky, módou, reklamními předměty
 • Kasino Encore – výherní automaty, ruleta, black jack a další
 • Guppies Nursery – prostor a aktivity pro nejmenší od 6 měsíců do 2 let v doprovodu rodiče
 • Splash Academy – program pro děti od 3 do 12 let: hry, sportovní a umělecké aktivity
 • Entourage Teen Club – prostor pro teenagery od 13 do 17 let s filmy, hudbou, tanečními party a videohrami

Plavby na Norwegian Encore