X Aktuální informace o provozu lodních společností »

Norwegian Escape

V říjnu 2015 rozšířila flotilu Norwegian Cruises loď Norwegian Escape třídy Breakaway Plus, postavená v Německu za pouhých 17 měsíců. Dle společnosti jedna „z nejvíce vzrušujících lodí na moři“ bere své hosty na Bahamy, do Karibiku, Kanady a Nové Anglie a také na Bermudy.

Jedním z centrálních prvků lodi je 400 metrů dlouhá promenáda The Waterfront, která slibuje nádherné výhledy na moře i okouzlující západy slunce. Srdcem Norwegian Escape je 678 Ocean Place, napříč třemi palubami rozložený prostor plný akce a zábavy s kasinem, butiky a restauracemi.

Na palubu plovoucího kolosu se vešla spousta restaurací a barů, mezi nimi například Margaritaville at Sea, 5 O´clock Somewhere Bar, vinný bar The Cellars nebo koktejl bar Bar Lab. V ceně plavby je občerstvení ve třech hlavních restauracích, samoobslužném bufetu a řadě kaváren, grilů a rychlých občerstvení. Jen pro hosty apartmá třídy The Haven je určená stejnojmenná restaurace, za poplatek je pak možné vyzkoušet japonskou kuchyni (Teppanyaki), brazilské (Moderno Churrascaria) nebo americké (Cagney's Steakhouse) steaky či italské (La Cucina) nebo francouzské (Le Bistro French Restaurant) speciality.

Horní, 16. paluba je zasvěcena vodní zábavě v úžasném Aqua Parku s bazény, vířivkami a nespočtem skluzavek včetně Free Fall, nerychlejší skluzavky na moři, nebo závodní skluzavky Aqua Racer. Dětem je určený dětský akvapark se skluzavkami, vodními děly a spoustou dalších atrakcí.

O večerní zábavu na lodi se stará divadlo Escape Theatre s nabídkou hitu z Broadwaye, muzikálu After Midnight – Po půlnoci, nebo Headliners Comedy Club s řadou skvělých komediálních vystoupení.

Norwegian Escape je rájem pro rodiny. Pro ty nejmenší (do 2 let) je určené Guppies Nursery, první jesle na lodích Norwegian Cruises vůbec, pro teenagery naopak Entourage, prostor plný filmů, video her, hudby a tanečních party, kam je dospělým vstup zakázán. Splash Academy si pak pro své mladé hosty ve věku od 3 do 12 let připravila lekce žonglování v cirkusové škole, sportovní zápasy, kreativní hry a další zábavné aktivity.

Sportovci ocení dobře vybavené fitness centrum Pulse, milovníci adrenalinu potom překážkovou lanovou dráhu. Kdo chce udělat něco pro své tělo, může vyrazit do Sněžné místnosti, solné jeskyně nebo do termálů s terapeutickými bazény, vířivkami či parní komorou.

164 600t Brutto tonáž
325,8m délka lodě
41,5m šířka lodě
23 rychlost v uzlech
4 266 max. počet pasažérů
2 174 celkový počet kabin
Velká Velikost lode
08.2015 Inaugurační plavba

Kajuty

Maximální kapacita Norwegian Escape je 5 218 pasažérů, které loď ubytuje v celkem 2 174 kajutách různých tříd. Nejluxusnějším typem ubytování jsou apartmá třídy The Haven na nejvyšších palubách, které svým hostům nabízí jak spoustu prostoru, tak komfortní vybavení, nadstandardní služby, či dokonce soukromou sluneční palubu a restauraci s exkluzivním přístupem.

Dostatečně prostorná jsou také mini-apartmá, která ubytují 2-4 hosty, hosté apartmá třídy Spa si pak užijí bezprostřední blízkost lázní a fitness centra a také v ceně zahrnutý vstup do termálů.

Kajuty s balkonem disponují prosklenými dveřmi sahajícími od podlahy až ke stropu, vedoucími na soukromý balkon, nádherné výhledy si ale užijí také pasažéři ubytovaní v kajutách s oknem. V této kategorii se nabízí také rodinná apartmá s kapacitou až 5 osob, umístěná v blízkosti prostor určených pro děti.

Nejzákladnější třídou ubytování jsou vnitřní kajuty, pro ty, kteří rádi cestují sami, si pak Norwegian Escape připravila studia s výhradním přístupem do společenského prostoru Studio Lounge.


Zábava

 • Restaurace, kavárny, bary
 • Obchody – šperky, parfémy, kabelky, hodinky, alkohol, butik
 • Kasino
 • Aqua Park – nejrychlejší skluzavka na moři Free Fall, závodí skluzavka Aqua Racer, rodinná skluzavka, bazény, vířivky, Kid´s Aquapark – vodní park pro děti
 • Snow Room – arktická místnost stimulující krevní oběh, Spa Salt Room – solná jeskyně
 • Spa Thermal Suite – bazény, vířivky, parní komora
 • Spa – lázně s nabídkou masáží a relaxačních a léčebných procedur
 • Vlasový salon a salon krásy
 • Pulse Fitness Centre – fitness centrum s posilovacími i kardio stroji a lekcemi pilates, jógy a spinningu
 • Sports Complex – sportovní centrum s kurty, tříúrovňová lanová překážková dráha
 • Minigolf
 • Escape Theatre – divadlo (muzikál z Broadwaye After Midnight (Po půlnoci), hudební show The Choir of Man)
 • Headliners Comedy Club – komediální vystoupení
 • Wine Lovers – muzikál s ochutnávkou vín
 • Guppies Nursery – jesle pro nejmenší do 2 let
 • Splash Academy – program pro děti od 3 do 12 let: hry, sportovní aktivity, cirkusový workshop a další
 • Entourage – prostor pro teenagery s filmy, hudbou, tanečními party a video hrami

Plavby na Norwegian Escape