Norwegian Sky

Výletní loď Norwegian Sky poprvé vyplula na moře v roce 1999. Původně byla objednána pro společnost Costa Cruises jako Costa Olympia, nakonec ale byla dokončena v loděnici Lloyd Werft pro Norwegian Cruise Line jako Norwegian Sky. Loď prošla rozsáhlou rekonstrukcí v roce 2013 a následně i v roce 2022. Na její palubě vám bude k dispozici skoro 899 členů posádky.

Výrobní cena Norwegian Sky byla přibližně 330 mil. USD.

77 104t Brutto tonáž
258m délka lodě
37m šířka lodě
23 rychlost v uzlech
2 004 max. počet pasažérů
1 001 celkový počet kabin
Malá Velikost lode
07.1999 Inaugurační plavba
06.2022 Poslední rekonstrukce

Kajuty

Na lodi naleznete širokou nabídku komfortního ubytování. K dispozici jsou útulné kajuty i luxusní apartmány s vlastní obsluhou a špičkovým servisem, který uspokojí i nejnáročnější pasažéry. 

Pokojová služba v apartmá je dostupná 24 hodin denně, dále mají hosté k dispozici službu "concierge" (asistenta, který se stará o kompletní program a slouží jako poradce pro jakoukoliv možnou situaci).

Rodinná vnitřní kajuta (I4)
Jedná se o cenově dostupnou rodinnou variantu, kde jsou 2 samostatné postele, které se dají spojit v manželskou postel, 3. a 4. lůžko je formou vyklápěcích lůžek. Plocha je přibližně 11 m2 - 13 m2. Paluby 4, 5, 7, 8, 9 a 10.

Vnitřní kajuta (IA, ID, IF)
Tyto kajuty zahrnují dvě samostatná lůžka, která lze spojit v jednu manželskou postel, a některé mají i rozkládací pohovku, lze tedy ubytovat až 3 osoby. Plocha je přibližně 11 m2 - 17 m2. Paluby 4, 5, 6, 7, 8, 9 a 10.

Vnitřní kajuta Sail Away (IX)
Tato kategorie zaručuje vnitřní kajutu nebo i lepší! Vaše kajuta může být na kterékoli palubě a může být přidělena od času rezervace až jeden den před naloděním. 

Rodinná kajuta s oknem (O4, O5)
Tyto kajuty jsou ideální pro celou rodinu a lze v nich ubytovat až pět osob. Jsou vybaveny dvěma samostatnými lůžky, která lze přeměnit na manželskou postel. Také jsou k dispozici lůžka pro další 3 osoby. Zahrnuje také velké okénko nebo obrazové okno. Plocha je přibližně 13 m2. Paluby 8, 9 a 10.

Kajuta s obrazovým oknem (OB, OA)
Tyto kajuty zahrnují dvě samostatná lůžka, která lze přeměnit na manželskou postel, a některé mají jednu rozkládací pohovku. Nachází se zde také velké okno, kde si můžete vychutnat úžasný výhled. Lze ubytovat až 3 osoby. Plocha je přibližně 13 m2. Paluby 6, 7, 9 a 10.

Kajuta s velkým okénkem (OC, OD)
Tyto kajuty vhodné až pro tři hosty mají dvě samostatná lůžka, která lze spojit v manželskou postel, a některé disponují i rozkládací pohovkou. Velké okénko vám umožní vychutnat si neustále se měnící mořskou hladinu. Plocha je přibližně 13 m2. Paluby 4, 5, 6, 7 a 8.

Kajuta s oknem (OF)
Tyto kajuty jsou umístěny na 4. palubě a jsou určeny pro ubytování až 3 osob. Součástí jsou dvě samostatná lůžka, která lze spojit v manželskou postel, a rozkládací pohovku pro další osobu. K dispozici je také pohodlné posezení a okénko. Plocha je přibližně 13 m2. Paluba 4.

Kajuta s oknem Sail Away (OX)
Tato kategorie zaručuje kajutu Oceanview nebo lepší! Vezměte prosím na vědomí, že výhled může být zcela nebo částečně zakrytý. Vaše kajuta může být na jakékoli palubě a přidělena až jeden den před naloděním.

Kajuta s balkonem na zádi (B1)
Tyto kajuty umístěné na zádi s místem až pro tři hosty nabízejí neuvěřitelný výhled. Jsou vybaveny dvěma samostatnými lůžky, které lze spojit v manželskou postel, a jednou rozkládací pohovkou. Dále je součástí posezení, skleněné dveře od podlahy až ke stropu a soukromý balkon. Některé mají větší balkony, než je obvyklé. Lze ubytovat až 3 osoby. Plocha kajut je přibližně 18 m2 - 20 m2 a plocha balkonu 4 m2 - 6 m2. Paluby 8, 9 a 10.

Kajuta s balkonem (BA, BF)
Tyto kajuty mají dvě samostatná lůžka, některá lze spojit v jednu manželskou postel, a vybrané kajuty mají lůžko i pro 3. osobu. Dále je součástí posezení a soukromý balkon s krásným výhledem. Některé kajuty mohou být propojené. Tato kategorie kajut má standardní skleněné balkonové dveře a kulaté okno. Plocha kajut je přibližně 18 m2 a plocha balkonu 4 m2. Paluby 9 a 10.

Kajuta s balkonem Sail Away (BX)
Tato kategorie zaručuje kajutu s balkonem nebo lepší! Upozorňujeme, že výhled z balkonu může být zcela nebo částečně omezen. Kajuta může být na jakékoli palubě a přidělena až jeden den před naloděním. 

Apartmá Owner's s velkým balkonem (SA)
Tyto apartmány s velkým balkonem jsou vhodné až pro pět hostů. Zahrnují obývací pokoj, jídelnu, samostatnou ložnici, koupelnu s luxusní vanou a úžasný balkon s vířivkou. Ubytování zahrnuje služby komorníka a concierge. Plocha apartmá je přibližně 77 m2 a plocha balkonu cca 32 m2. Paluby 8 a 9.

Apartmá Penthouse s hlavní ložnicí a velkým balkonem na zádi (SD)
V těchto Penthousech, které mají velký soukromý balkon, se mohou ubytovat až čtyři hosté. Vzhledem k tomu, že jsou umístěny na zádi, je výhled z balkonu skutečně úžasný. Dále je součástí jídelní kout, ložnice se dvěma samostatnými lůžky, která lze spojit v manželskou postel, a koupelna s luxusní vanou s vířivkou a sprchovým koutem. K dispozici jsou služby komorníka a concierge. Plocha apartmá je přibližně 52 m2 - 54 m2 a plocha balkonu cca 18 m2. Paluby 8, 9 a 10.

Apartmá Penthouse s velkým balkonem na přídi (SE)
Tato apartmá umístěná na přídi disponují ložnicí se dvěma samostatnýni lůžky přestavitelnými na jednu manželskou postel, jídelním koutem, luxusní vanou se sprchou a vířivkou a velkým soukromým balkonem s úžasným výhledem. Lze ubytovat až 5 osob. Navíc mohou být připojena k apartmánům Owner's Suite. Samozřejmostí jsou služby komorníka a concierge. Plocha apartmá je přibližně 51 m2 - 52 m2 a balkonu cca 18 m2 - 22 m2. Paluby 8 a 9.

Apartmá Penthouse s balkonem (SH)
Ubytování v daném apartmá zahrnuje manželskou postel, kterou lze rozložit na dvě samostatná lůžka, luxusní vanu se sprchou, navíc jídelní kout a soukromý balkon, ze kterého si můžete vychutnat úžasný výhled. Součástí jsou služby komorníka a concierge. Tato apartmá jsou bezbariérová. Plocha apartmá je přibližně 37 m2 a balkonu cca 8 m2. Paluba 10.


Zábava

Na palubě můžete vybírat z mnoha mimořádných kulinářských zážitků. Navštivte například tradiční restauraci Cagney's Steak House, který vás zavede do atmosféry gangsterek z 30. let. Vaše chuťové buňky určitě potěší i restaurace Le Bistro nabízející lahodné francouzské speciality i široký výběr vín nebo italská restaurace La Cucina, kde si můžete vychutnat pravou italskou kuchyni.

Na lodi Norwegian Sky je pro hosty připraven i bohatý večerní program. Výbornou zábavu vám přichystá hudební show Rock You Tonight. Zkuste štěstí v rozsáhlém kasinu s ruletami a spoustou dalších lákadel. Nebo zavítejte do některého ze stylových barů. Zajděte na drink do Sugarcane Mojito Bar nebo si užijte jedinečnou atmosféru v Bliss Ultra Lounge s tanečním parketem. 

Nudit se nebudou ani sportovní nadšenci. Protáhnout tělo můžete ve fitness centru nebo na sportovním hřišti, které je ideální pro volejbal i basketbal. Pro milovníky golfu jsou připraveny dva golfové trenažéry

Na palubě se nachází i 2 bazény se spoustou lehátek, vířivkami a bary.

Hosté mohou také své tělo nechat hýčkat ve wellness areálu Mandara Spa & Salon, kde je pro ně přichystáno mnoho relaxačních procedur nebo například salón krásy.

Na lodi je myšleno i na děti a dospívající. Pořádnou dávku zábavy nabízí dětský klub, kde děti mohou sledovat filmy, využít počítače a najdou zde i tvořivou dílnu. K dispozici jim je dětský bazén se skluzavkami, brouzdalištěm a dětskou vířivkou. 

Na lodi je k dispozici:

 • Restaurace - Crossings, Palace, Cagney's Steakhouse, La Cucina (italská kuchyně), Le Bistro (francouzská kuchyně), Sushi Bar, Garden Café (rodinná menu s dětskými porcemi), The Great Outdoors, The Local Bar & Grill, Topsiders Bar and Grill
 • Bary - Sugarcane Mojito Bar, Starbucks®, Champs Bar 
 • Divadlo Stardust - muzikálová vystoupení ve stylu Broadway
 • Diskotéka Bliss Ultra Lounge a Spinnaker Lounge s tanečním prostorem
 • Rock You Tonight - hudební rocková show vzdávající poctu ikonám jako Queen, The Who, Journey, Tina Turner a dalším
 • Showdown - pěvecký souboj 4 talentovaných zpěváků, kdy diváci hlasují pro nejlepší výkony 
 • Behind The Scenes Tour - prohlídka plavebního zákulisí, kde si hosté mohou vyzkoušet různé pracovní činnosti posádky, mají přístup na můstek, do řídící místnosti a mnoho dalšího
 • Kasino Sky, videoherna
 • Butiky
 • Internetová kavárna, knihovna
 • 3 společenské místnosti
 • 2 venkovní bazény, 5 vířivek
 • Sportovní hřiště pro volejbal či basketbal, běžecká dráha
 • Pulse fitness centrum - posilovna, lekce aerobiku, spinningu a dalšího cvičení
 • Wellness centrum Mandara Spa & Salon - nabízí jedinečné tradiční i exotické lázeňské procedury čerpající z tradic a receptur omlazení z celého světa
 • Dva golfové trenažéry
 • Splash Academy - prostor pro děti od 3 do 12 let, s filmy, počítači, tvořivou dílnou a odpočinkovou zónou
 • Areál pro dospívající Entourage s herními konzolemi, televizí, stolním hokejem a diskotékou
 • Dětský bazén s klouzačkami, brouzdalištěm a dětskou vířivkou

Plavby na Norwegian Sky