X Aktuální informace o provozu lodních společností »

Pullmantur Cruises

Pullmantur Cruises je největší španělskou lodní společností. Sídlo má v Madridu a provozovat výletní plavby začala na konci 90. let 20. století jako pobočka cestovní agentury Pullmantur. Ta vznikla v roce 1971 a zaměřovala se na autobusové zájezdy po Španělsku a Evropě, později otevřela také charterovou aerolinku po Evropě a následně do Karibiku. V roce 2006 byla Pullmantur Cruises koupena společností Royal Caribbean Cruises. Velká část plaveb, které společnost na svých čtyřech lodích nabízí, jsou plavbami all inclusive, v jejichž ceně jsou zahrnuty kompletní občerstvení, spropitné pro posádku i alkoholické nápoje. Společnost si zakládá na tom, že na palubách jejích lodí hosté zažijí tu pravou středomořskou atmosféru a pohostinnost. Na lodích se mluví španělsky a anglicky, velká část pasažérů pochází ze španělsky mluvících zemí.

Destinace:

Pullmantur Cruises se soustředí na plavby po Středozemním, Baltském a Černém moře. Kromě toho nabízí také plavby po Karibiku s přelety z Madridu v ceně. Hosté na palubách jejích lodí se podívají také na Britské ostrovy, Kanárské ostrovy, na Island nebo do Grónska, do Jižní Ameriky, Afriky, nebo dokonce přeplují celý Atlantik.

Flotila:

Společnost Pullmantur Cruises v současné době vlastní čtyři výletní lodě: MS Sovereign (1988), MS Monarch (1991), MV Horizon (1990) a MV Zenith (1992). Přesto, že jsou lodě starší, byly renovovány a dnes jsou svým hostům schopny nabídnout pohodlné moderní ubytování i spoustu zábavy na palubě. Jde o lodě střední velikosti a lodě větší, na své si tedy přijdou i ti, kteří dávají přednost intimnější atmosféře.

Ubytování:

Ubytování na lodích Pullmantur Cruises sahá od vnitřních kajut přes kajuty s výhledem (oknem) a balkonem až po Královské apartmá. Kajuty jsou standardně vybaveny televizorem, fénem, osobním trezorem, koupelnou a ukládacím prostorem. Některé kajuty disponují rozkládacími postelemi a mohou tak ubytovat rodiny až o 4 členech, několik kajut je určených také pro hendikepované pasažéry. Apartmá mají nejen větší plochu, ale navíc také vybavení jako minibar, CD přehrávač a oddělený obývací prostor. Loď Horizon nabízí také možnost propojit několik kajut dohromady a vytvořit tak prostor pro větší rodiny nebo skupiny osob. Jako příklad uvádíme výčet kajut lodi MV Zenith: Inside Cabin, Outside Cabin, Outside with Balcony, Junior Suite, Royal Suite.

Služby na palubě:

Přesto, že lodě Pullmantur Cruises nepatří zrovna mezi ty nejluxusnější, jsou svým zákazníkům v mnoha ohledech schopny nabídnout to, co ty největší lodě jejích obrovských konkurentů. Ať už její hosté preferují klidný odpočinek nebo živoucí zábavu, najdou si na lodích Pullmantur to svoje: k dispozici jim budou knihovna, karetní místnost nebo kasino. Děti si užijí v dětském klubu nebo ve videoarkádách, dospělí se pak mohou těšit na kouzelnickou, komediální, taneční nebo hudební show v Broadway Show Lounge a ještě později zamířit do nočního klubu a protančit se až do rána. Na palubě nechybí lázně a posilovna (na některých lodí doplněná také o horolezeckou stěnu) a také celá řada obchodů (s oděvy, hodinkami, šperky, suvenýry, sladkostmi nebo foto galerií), samozřejmostí jsou pak bazény a vířivky.

Některé lodě Pullmantur Cruises jsou schopné nabídnout širší škálu prostor pro stravovacích než jiné, co se týče výběru a kvality, společnost tvrdí, že hosté rozhodně nebudou zklamáni. Na palubách najdou jak formální restaurace se zasedacím pořádkem, tak neformální bufety s volnějším režimem, a na většině lodí budou moci povečeřet i venku na čerstvém vzduchu. Kromě výtečného jídla je v nabídce také široký výběr kvalitních vín a bary jsou bohatě zásobené alkoholickými i nealkoholickými nápoji. Tematické večery jsou příslibem možnosti ochutnat tradiční pokrmy specifických zemí nebo na specifické téma.

Naše webové stránky bohužel nejsou napojené na rezervační systém lodní společnosti Pullmantur Cruises a kromě plaveb s naším průvodcem tady jiné plavby nenajdete. S Pullmantur Cruises ale máme smlouvu o spolupráci i přístup do jejich rezervačního systému. Máte-li tedy zájem o plavbu s touto společností, vyberte si ji přímo na jejím webu, pošlete nám na ni odkaz a my vám připravíme nabídku.

Lodě společnosti Pullmantur Cruises

Horizon

1.828 pasažerů | Velikost: Malá
Inaugurační plavba: 04.1990
Poslední rekonstrukce: 03.2012