Sovereign

Loď Sovereign

Loď Sovereign je výletní loď společnosti Pullmantur Cruises dříve vlastněná Royal Carribean International. Při její inaugurační plavbě v roce 1988 byla největší lodí na světě.

V roce 2004 prošla celkovou rekonstrukcí, o které byl natočen dokumentární pořad "Dry-Dock, A Cruise Ship Reborn". V roce 2008 prošla další rekonstrukcí a od roku 2009 pluje pod vlajkou Pullmantur Cruises.

Výrobní cena Sovereign byla přibližně 183 mil. USD.

73 592t Brutto tonáž
268m délka lodě
36m šířka lodě
17 rychlost v uzlech
2 733 max. počet pasažérů
1 162 celkový počet kabin


Zábava

Hosté mohou ochutnat speciality v pěti různých restauracích nacházejících se na palubě. Hlavními dvěma restauracemi jsou  Guadiana Restaurant a El Duero Restaurant. Obě nabízí chutě z celého světa, ale i tradiční lokální kuchyni. Pokud upřednostňujete neformální atmosféru, zajděte do Panorama Buffet Restaurant, který láká na mnoho lahodných dobrot formou all you can eat (sněz, kolik můžeš).

Paluby lodi nabízí spoustu zábavy pro celou rodinu. Pro děti jsou přichystány dětské kluby pro všechny věkové skupiny od nejmladších po dospívající.

Vybavení lodi potěší i sportovní nadšence. Protáhnout tělo je možné v plně vybavené tělocvičně. K dispozici jsou i sportovní hřiště pro basketbal, tenis a fotbal. Hosté mohou využít i pingpongové stoly a horolezeckou stěnu.

Na palubě se nachází divadlo Broadway Show Lounge plné živé hudby, tanečníků a komediálních vystoupení. Zajít můžete i do některého ze stylových barů nebo zkusit štěstí v kasinu.

Na lodi je k dispozici:

  • 5 restaurací (Guadiana Restaurant, El Duero Restaurant, Panorama Buffet Restaurant, Wu Restaurant, Grill), 5 barů včetně Rendezvous Lounge s živou hudbou a tanečním parketem
  • Kasino del Mar, divadlo Broadway Show Lounge, diskotéka, knihovna, fotogalerie, konferenční místnost
  • Tělocvična, lezecká stěna, multifunkční sportovní hřiště, pingpongové stoly
  • Lázně Spa del Mar, kde naleznete wellness procedury, salón krásy, masáže, kadeřnický salón a manikúru
  • Herna pro děti, kluby pro děti všech věkových skupin
  • Butiky, internetová kavárna
  • Ordinace lodního lékaře