X Aktuální opatření lodních společností proti šíření koronaviru »

Silver Cloud Expedition

Jako vůbec první loď společnosti Silversea Cruises vstoupila roku 1994 do služby Silver Cloud. Na konci roku 2017 prošla loď důkladnou přestavbou a pod názvem Silver Cloud Expedition rozšířila flotilu expedičních lodí společnosti. Dnes patří kombinací svého luxusního vybavení, úžasných destinací a bezkonkurenčních služeb mezi to nejlepší, co může Silversea - a expediční lodě vůbec – svým hostům nabídnout.

Přestavba udělala z luxusní jachty Silver Cloud plavidlo přizpůsobené pro plavby do polárních oblastí a soukromé i veřejné prostory se dočkaly moderního italského designu. Na všechny pasažéry bez výjimky čekají osobní komorníci, kteří splní každé jejich přání, all-inclusive plavby potom znamenají, že v ceně je nejen stravování, ale také alkoholické a nealkoholické nápoje nebo třeba (u hostů vyšších kategorií apartmá neomezená) možnost připojení k Wi-Fi internetu.

Chuťové buňky hostů Silver Cloud Expedition jsou připraveny uspokojit hned 4 různé restaurace. Zdravé grilování na horkých lávových kamenech pod širým nebem nabízí The Grill, hlavní restaurace The Restaurant servíruje mezinárodní pokrmy, na italskou kuchyni je zaměřena La Terrazza. Jedinou restaurací za poplatek je La Dame by Relais & Chateaux, kde si pasažéři vychutnají výtečné šestichodové menu doplněné o ta nejvybranější vína. Hostům jsou k dispozici také bar Dolce Vita nebo Panorama a Observation Lounge, kde si užijí nejen výbornou kávu, ale hlavně neopakovatelné výhledy na oceán. Samozřejmostí je pak pokojová služba.

Centrem sluneční paluby je vyhřívaný bazén s vířivkami a lehátky, na aktivní hosty pak čeká dobře vybavené fitness centrum, které nabízí také lekce jógy, pilates a aerobiku, kruhový trénink a služby soukromého trenéra. K relaxaci jsou určeny lázně Zagara se saunou, parními komorami a masážemi, ale také salon krásy.

Milovníci focení budou nadšení nejen z černobílých snímků na stěnách, připomínajících dávné polární expedice, ale také z vůbec prvního fotografického studia na expedičních lodích Silversea. Zúčastnit se tady mohou odborných seminářů, ale také si tady svoje snímky mohou za poplatek hned vytisknout – třeba jako pohlednici nebo plakát.

Hosté (nejen) na polárních expedicích se mohou těšit na celou řadu odborníků, kteří jsou připraveni předat svoje znalosti a zkušenosti z oborů od mořské biologie po ornitologii. Jejich přednášek je možné zúčastnit se v Explorer Lounge, nadupaném tou nejmodernější technikou. Večery pak zpestřují zpěv a živá hudba, které později vystřídá se svým repertoárem DJ.

Kapitolou sama pro sebe jsou v případě Silver Cloud Expedition samotné itineráře, které pokrývají ta nejzajímavější a nejdivočejší místa naší planety. Loď s sebou veze 16 zodiaků a 10 kajaků, a tak prozkoumávat mohou skoro všichni cestující najednou. Exkurze jsou v ceně plavby a i mimo polární oblasti mají často expediční nádech – na programu jsou například návštěvy odlehlých a méně navštěvovaných ostrovů.

17 400t Brutto tonáž
156,7m délka lodě
21,5m šířka lodě
18 rychlost v uzlech
254 max. počet pasažérů
126 celkový počet kabin
Malá Velikost lode
04.1994 Inaugurační plavba
01.2017 Poslední rekonstrukce

Kajuty

Silver Cloud Expedition je malá loď, která na polárních expedicích pojme 200 pasažérů, na ostatních plavbách pak ubytuje až 254 hostů. Všechny kajuty na palubě jsou prostorná apartmá v kategoriích Vista, Veranda, Deluxe Veranda, Medallion, Silver, Royal, Grand a Owner´s a 80 % z nich má vlastní verandu. I hosté těch nejzákladnějších apartmá se mohou těšit na velké okno, rámující nádherné výhledy. Kdo si chce dopřát to nejluxusnější, může se těšit na 77m2 vnitřního (a dalších 55 m2 venkovního) prostoru s oddělenou ložnicí a obývacím prostorem.

Apartmá jsou vybavena dvoulůžkem s kvalitním ložním prádlem Pratesi a výběrem polštářů, kosmetickým stolkem se zrcadlem a prostornou šatnou. V koupelně jsou sprcha (ve větších apartmá také vana a bidet), umyvadlo a dostatek úložných prostor. Hostům jsou k dispozici koupelové doplňky Bulgari i župan. I do základních apartmá se vešel gauč, křesla a stolek, které tvoří hezkou obytnou místnost oddělenou od ložnice závěsy. Nechybí trezor, mini bar s výběrem preferovaných nápojů nebo fén a samozřejmě ani televize s plochou obrazovkou.

Rodinám a skupinám přátel, které chtějí cestovat pohromadě, nabízí Silver Cloud Expedition propojitelné kajuty.


Zábava

V případě Silver Cloud Expedition jsou klíčové expedice v destinacích (v ceně i mimo polární plavby), ani na palubě se však hosté v žádném případě nudit nebudou. Čekají na ně:  

  • 4 restaurace (3 v ceně a 1 za poplatek), bar a několik společenských místností
  • Bazén s lehátky a vířivkami
  • Fitness centrum (kardio a posilovací stroje značky TechnoGym, lekce pilates, jógy, aerobiku a kruhový trénink, služby soukromého trenéra), dráha na jogging
  • Lázně Zagara a salon krásy (masáže, zábaly a další procedury, pedikúra, manikúra, kosmetika a další)
  • Fotostudio (odborné semináře, možnost tisku fotografií)
  • Večerní zábava (pěvecká a hudební vystoupení, DJ)
  • Odborné přednášky na téma destinací
  • Knihovna
  • Butiky (oděvy, šperky, hodinky, parfémy, knihy, suvenýry