X Aktuální informace o provozu lodních společností »

Silver Explorer

Přesto, že na moře poprvé vyplula už před téměř 30 lety, může Silver Explorer nabídnout svým hostům pohodlí a vybavení moderní lodi, srovnatelné s mnohem mladšími plavidly. Malá loď s kapacitou 144 pasažérů je v majetku Silversea Cruises od roku 2007 a v letech 2009 a 2017 prošla rozsáhlou přestavbou. Dnes expediční plavidlo bere své pasažéry do výjimečných destinací, mezi těmi nejčastějšími jsou Arktida a Antarktida.

Hlavní restaurací je The Restaurant, stravování pod širým nebem pak nabízí The Grill, kde si hosté mohou svoji večeři připravit na horkých lávových kamenech. Sezení je otevřené a pasažéři se mohou těšit primárně na moderní evropskou kuchyni, zkrátka nepřijdou ani vegetariáni nebo ti s bezlepkovou dietou. Ve společenském prostoru Panorama Lounge se každé odpoledne servíruje „čaj o páté“ a samozřejmostí je pak také pokojová služba. Tor´s Observation Library nabízí nádherné výhledy a také knihy.

Divadlo, Explorer Lounge, slouží především jako prostor, kde se každý večer konají přednášky na téma destinací, občas se tady promítají také tematické filmy. Dny na lodi zpříjemňuje pianista, vědomostní soutěže a čas od času třeba také degustace vína nebo kurzy vaření. Na otužilce čekají v arktickém počasí dvě venkovní vířivky, na sportovce potom malé fitness centrum.

K relaxaci zvou lázně Zagara se saunou, parní komorou a nabídkou masáží a procedur, salon krásy nabízí vlasovou péči i manikúru s pedikúrou.

Loď s sebou veze hned 12 Zodiaků, na kterých hosté většinou hned dvakrát denně podnikají zajímavé exkurze na úžasná místa. V expedičních týmech nechybí zkušení biologové, historici, geologové nebo ornitologové, kteří jsou připraveni podělit se o své znalosti. Exkluzivní partnerství expedic Silversea s Královskou geografickou společností zaručuje další spoustu informací pro ty, kteří o ně projeví zájem.

Plavby na Silver Explorer jsou all inclusive a kromě občerstvení a alkoholických a nealkoholických nápojů jsou v nich zahrnuty také spropitné, použití prádelny a veškeré exkurze na pobřeží. Dodatečně se pak platí třeba lázeňské procedury.

6 072t Brutto tonáž
107,9m délka lodě
15,8m šířka lodě
14 rychlost v uzlech
144 max. počet pasažérů
72 celkový počet kabin
Malá Velikost lode
02.1989 Inaugurační plavba
01.2018 Poslední rekonstrukce

Kajuty

Všechny kajuty na Silver Explorer jsou apartmá a bez ohledu na to, ve kterém z nich jsou cestující ubytovaní, je jim k dispozici jejich soukromý komorník. 66 apartmá je rozděleno do celkem 9 kategorií (Adventurer, Explorer, View, Vista, Veranda, Medallion, Silver, Grand a Owner´s), všechna přitom mají výhled na moře – ta základní přes okno, ta vyšších kategorií z prostorné verandy.

Všechna apartmá mají dostatek úložného prostoru a obytnou část, nechybí plochá televize, psací stůl se židlí, trezor, mini bar zásobený dle preferencí hostů, fén, župan nebo pantofle. V koupelně jsou umyvadlo, zrcadlo a vana, ve většině případů kombinovaná se sprchou, a koupelové doplňky. Dvoulůžko je vybavené kvalitní matrací, ložním prádlem značky Pratesi a výběrem polštářů.

Hned několik apartmá je propojitelných, což ocení hlavně rodiny nebo větší skupiny přátel, Silver Expedition ale nedisponuje žádnou kajutou pro hendikepované.


Zábava

Plavby na Silver Expedition jsou jednoznačně o unikátních destinacích a exkurzích, ani v okamžicích na moři se však její hosté nudit nebudou. Těšit se mohou na:

  • 2 restaurace, bar a několik společenských místností
  • 2 vířivky
  • Fitness centrum (kardio a posilovací stroje)
  • Lázně Zagara (sauna, pára a masáže) a salon krásy (kosmetika, manikúra, vlasová péče a další)
  • Večerní zábavu (klavírní vystoupení), vědomostní soutěže a další program (ochutnávky vína, kurzy vaření)
  • Odborné přednášky na téma destinací
  • Butik (oděvy, šperky, parfémy)