X Aktuální informace o provozu lodních společností »

Silver Galapagos

Už v roce 1990 byla pro společnost Renaissance Cruises postavena výletní loď, kterou roku 2013 převzala Silversea a začala ji provozovat pod názvem Silver Galapagos. Nejmenší loď společnosti má kapacitu jen 100 pasažérů, které bere na průzkum fascinujících Galapážských ostrovů.

Na sluneční palubu luxusní lodi, která v roce 2017 prošla rozsáhlou rekonstrukcí, se vešla vířivka i s lehátky. Kdykoli to jen podmínky na moři dovolí, je otevřen také The Grill, venkovní občerstvení servírující obědy a večeře, které si hosté mohou sami připravit na horkých lávových kamenech. Pro snídaně, obědy i večeře je otevřena hlavní restaurace The Restaurant, kde si na své přijdou jak příznivci těch nejčerstvějších ryb a mořských plodů, tak vegetariáni. Na menu jsou i výtečné ekvádorské speciality. V Piano baru se podává „čaj o páté“ a připravují se tady také vynikající koktejly.

Na aktivně založené hosty čeká na palubě malé fitness centrum s kardio a posilovacími stroji, k relaxaci lákají masážní místnost nebo salon krásy a nabídkou pedikúry, manikúry nebo vlasové péče. Večery zpestřuje pianista, knihovna, otevřená 24 hodin denně, je bohatě zásobená galapážskou literaturou, novelami i stolními hrami.

Explorer Lounge s pohodlnými čalouněnými křesly hostí každý večer přednášky na téma destinací. K dispozici je tady také malé fotografické studio s iMac, kde si zájemci mohou stáhnout a upravovat svoje snímky.

Plavby na Silver Galapagos se točí kolem expedic a aktivit na moři i na pevnině – zájemci mohou šnorcholovat, zúčastnit se pěší túry či vyjížďky na kajaku nebo na Zodiaku vyrazit k pobřeží.

Všechny plavby jsou all-inclusive a kromě občerstvení a alkoholických i nealkoholických nápojů jejich cena zahrnuje spropitné, exkurze a případné přelety z Ekvádoru či související ubytování nebo transfery. Hosté apartmá vyšších kategorií si navíc užijí bezplatné připojení k WiFi internetu.

4 077t Brutto tonáž
88,2m délka lodě
15,3m šířka lodě
17 rychlost v uzlech
100 max. počet pasažérů
50 celkový počet kabin
Malá Velikost lode
01.1990 Inaugurační plavba
01.2017 Poslední rekonstrukce

Kajuty

Veškeré kajuty na Silver Galapagos jsou apartmá, každé z nich bez ohledu na kategorii (těch je celkem pět – Explorer, Terrace, Veranda, Deluxe Veranda a Silver) má soukromého komorníka a výhled, ať už oknem nebo z vlastní prostorné verandy.

Na hosty čekají neutrální krémové a béžové odstíny s modrými detaily, pohodlné dvoulůžko s kvalitní matrací, ložním prádlem značky Pratesi a výběrem polštářů. Nechybí obývací část s plochou obrazovkou a psacím stolem se židlí, trezor, mini bar, zásobený dle preferencí hostů, fén, župany nebo pantofle. V mramorové koupelně je umyvadlo, zrcadlo a sprcha.

Některé z kajut jsou dostatečně prostorné, aby ubytovaly třetího hosta, loď disponuje ale také propojitelnými apartmá pro rodiny a větší skupiny přátel, ale bohužel nemá prostory pro hendikepované pasažéry.


Zábava

 

Zábava

Aktivity na Silver Galapagos se nedají srovnávat s vyžitím na obrovských výletních lodích a hosté své dny vyplňují z velké části výpravami za poznáním jedinečného souostroví. Kromě expedic na ně však čekají:

  • 2 restaurace, bar a několik společenských místností
  • vířivka s lehátky
  • fitness centrum (kardio a posilovací stroje)
  • masážní místnost a salon krásy (kosmetika, manikúra, vlasová péče a další)
  • klavírní vystoupení
  • každodenní odborné přednášky na téma Galapážských ostrovů