Pomene

Pomene / Mosambik

Na východním pobřeží Mosambiku asi 600 kilometrů severně od hlavního města Maputo se na břehu Indického oceánu rozkládá Pomene.

Jedno z nejkrásnějších míst 2 tisíce kilometrů dlouhého pobřeží subsaharské země leží ve stejnojmenné zátoce s křišťálově čistou lagunou, která odděluje Indický oceán od hustých mangrovových porostů na pobřeží.

Nádherná krajina, která je domovem nespočtu jedinečných živočišných druhů, je pod ochranou Přírodní rezervace Pomene. Ubytování převzala lodní společnost MSC Cruises, která tady pro své hosty připravila doslova ráj na zemi.

Překrásnou bílou písečnou pláž lemují palmy a na ní rozložená lehátka se slunečníky zvou k relaxaci s dobře vychlazeným drinkem. Aktivněji založeným návštěvníkům se nabízí dlouhé procházky nebo projížďky na koních. Koupání v teplých vodách oceánu je skvělé, komu by však nestačilo, může využít i bazénu s opalovací plošinou.

Pomene je proslulé svým bohatým životem pod mořskou hladinou a je oblíbenou destinací příznivců šnorchlování a potápěčů. V nabídce jsou výlety mangrovovými porosty s průvodcem, mořské safari nebo možnost navštívit nedaleké ruiny historického osídlení.


Místa, která stojí za to vidět