Portuguese Island (Portugalský ostrov)
Portuguese Island (Portugalský ostrov)

Plavby v okolí

Portuguese Island (Portugalský ostrov) / Mosambik

U jihovýchodního pobřeží Mosambiku se v Indickém oceánu rozkládá malý ostrůvek, oddělený od sousedního ostrova Inhaca jen úzkým průlivem. Portugalský ostrov leží v zátoce Maputo, která odděluje oceán od pobřeží hlavního města země.

Neobydlený ostrůvek, který je součástí Mořské rezervace Inhaca, je domovem jedněch z nejluxusnějších rezortů celé země.

Ostrov je bezpochyby jednou z nejkrásnějších plážových destinací Afriky. Křišťálově čisté a teplé vody Indického oceánu zvou ke koupání, zářivě bílé písečné pláže pak k relaxaci se sklenkou něčeho dobrého. Aktivně založeným návštěvníkům jsou k dispozici půjčovny volejbalového vybavení nebo plážového tenisu.

Šest kilometrů dlouhý ostrov nabízí také dostatek příležitostí k procházkám a nádherným výhledům, kterým nestojí v cestě nic než nízká vegetace. Portugalský ostrov býval leprovou kolonií a spolu s průvodcem dnes návštěvníci mohou prozkoumat pozůstatky osídlení v jeho vnitrozemí.  

Kdo se chce na ostrov podívat z moře, může si pronajmout místní bárku „dhow“, zájemci se pak mohou dokonce podívat i na sousední Inhacu. Tady na ně kromě dalších překrásných pláží čeká také trh, jeden z nejstarších majáků v zemi, vystavěný v roce 1894, a dokonce mořské muzeum. Líbit se tady bude i milovníkům ptáků.

„Korálové zahrady“ jsou posledním žijícím korálovým útesem v zátoce Maputo a od Portugalského ostrova jsou vzdálené jen asi 30 minut jízdy na člunu. Jsou ideální destinací pro objevování pestrého života pod mořskou hladinou, stejně jako oblast Santa Maria v samém jižním cípu ostrova Inhaca.

Návštěva Portugalského ostrova by nebyla kompletní bez ochutnávky Tipo Tinto, rumu destilovaného z místní cukrové třtiny.

 

Místa, která stojí zato vidět

Portuguese Island – Relaxujte, koupejte se a prozkoumávejte pobřeží i vnitrozemí překrásného ostrova, který kdysi býval leprovou kolonií.

Inhaca Island – Naloďte se na místní bárku „dhow“ a přeplujte na sousední ostrov s krásnými plážemi, nejstarším majákem v zemi i zajímavým mořským muzeem.

The Coral Gardens – Objevujte fascinující život pod mořskou hladinou posledního žijícího korálového útesu v zátoce Maputo.


Místa, která stojí za to vidět