Porto Belo
Porto Belo

Plavby v okolí

Porto Belo / Brazílie

Ještě před pár desetiletími bylo Porto Belo jen malou rybářskou vesnicí, většina jejích obyvatel byli potomci Portugalců z Azorských ostrovů. Pak Brazilci objevili jeho překrásné pláže a turistické místo bylo na světě. Porto Belo má něco málo přes 11 tisíc stálých obyvatel a najdete ho na poloostrově na jihu Brazílie. Městečko samotné dodnes vypadá jako vesnice obohacená o pár doteků moderní civilizace, které jsou tady připravené na nedočkavé turisty – hotely, restaurace a agentury zprostředkující exkurze na člunech.

Na hlavním náměstí na vás čekají obchůdky prodávající místní rukodělné výrobky, dřevořezby, malby, šperky... ale město rozhodně není jedním z těch, kam byste mířili za nákupy. Do Porto Bela se jezdí jednoznačně na pláž. Tou nejbližší (a z toho důvodu také nejpřeplněnější) je pláž Bombas, kde si kromě restaurací a barů můžete užít spoustu plážových aktivit. Trošku více soukromí najdete na pláži Bombinhas a ještě o něco lepší to bude na Quatro Ilhas Beach, kam se pořád dostanete po svých. Na taxi už budete muset mávnout, pokud si chcete užít 8kilometrovou pláž Mariscal, kam většina turistů už nedorazí. Služby jsou tady omezené, ale zato budete mít klid a pár dobrých vln na body boarding nebo dokonce surfing. Jednou z nejoblíbenějších pláží je Praia da Enseada na jižním okraji vesnice s čistou, zelenkavě zbarvenou vodou ideální na plavání.

Největší atrakcí v okolí je ostrov Ilha de Porto Belo vzdálený asi 900 metrů od pobřeží. Čeká tady na vás malá pláž s obrovskými kameny po celé její délce, které vytváří soukromý prostor pro nerušené opalování a relaxaci. Dobře značený trek vás dovede ke dvěma plážovým barům, kde se můžete osvěžit, a pokud jste příznivci objevování života pod mořskou hladinou, pronajměte si člun a vyrazte šnorchlovat.  Ilha do Porto Belo je přírodní rezervací s ekomuzeem a určitě stojí za návštěvu.

V Porto Belu vládne po celý rok tropické počasí ideální pro příznivce věčného léta, nezapomeňte si tedy opalovací krém.


Místa, která stojí za to vidět


Plavby do Porto Bela

Brazílie ze Santosu na lodi MSC Seaview

Loď: MSC Seaview
Trasa: Brazílie
Nalodění a vylodění: Santos, Brazílie
Trvání: 7 nocí

Za poznáním Brazílie z Buenos Aires se zastávkou v Uruguayi

Loď: ms Zaandam
Trasa:

Argentina, Uruguay, Brazílie

Trvání: 15 nocí

Nechejte se prostoupit jihoamerickým temperamentem. Zažijte multikulturní Buenos Aires, pulzující Rio de Janeiro, Sao Paulo se směsicí supermoderní a tradiční architektury nebo překrásné pláže Porto Bela.