Cerro Brujo (Galapágy, San Cristobal)
Cerro Brujo (Galapágy, San Cristobal)

Plavby v okolí

Cerro Brujo (Galapágy, San Cristobal) / Ekvádor

Cerro Brujo, neboli Čarodějná hora, se rozkládá na severním pobřeží ostrova San Cristobal, jednoho z ostrovů Galapážského souostroví, náležejícího Ekvádoru. Oblast byla jedním z vůbec prvních míst, které Charles Darwin při své plavbě na Galapágy navštívil.

Jednou z hlavních atrakcí Cerro Brujo je nádherná písečná pláž, bezpochyby jedna z nejkrásnějších celých Galapág. Nachází se v blízkosti zerodovaného sopečného kuželu, nazývaného Čarodějná hora, částečně tvořeného lávou. Obyvatelé Puerto Baquerizo Moreno v minulosti získávali z jezera na hoře sůl, kterou používali ke konzervování rybího, želvího a hovězího masa.

Pláž vybízí ke koupání, se šnorchlem je pak možné pozorovat pestrý život pod mořskou hladinou. Oblast je domovem celé řady zajímavých rostlin a živočichů včetně mnoha druhů mořských ptáků. Pláž si oblíbila také kolonie lachtanů, nedalekou sladkovodní lagunu potom volavky.

Na své si tady přijdou i příznivci aktivního trávení volného času, na které čeká hezká procházka podél pobřeží. Nabízí se odsud nádherné výhledy například na pozoruhodnou geologickou formaci León Dormido, jih nejvyšší části ostrova, a přilehlé pobřeží.


Místa, která stojí za to vidět