Elizabeth Bay (Galapágy, Isabela)
Elizabeth Bay (Galapágy, Isabela)

Plavby v okolí

Elizabeth Bay (Galapágy, Isabela) / Ekvádor

Na západním pobřeží ostrova Isabela, největšího a nejmladšího ostrova Galapág, se nachází zátoka s překrásnou a přísně chráněnou přírodou.

Zátoka Elizabeth je oblíbenou destinací výletních lodí, které tady však nesmějí přistávat: objevování je povoleno pouze na místních člunech, zvaných „panga“.

Marielas jsou skupinkou skalnatých ostrůvků, které jsou domovem kolonie galapážských tučňáků. Těm se tady líbí kvůli chladnější vodě, kterou se západní pobřeží ostrova Isabela vyznačuje. V oblasti se daří také mořským leguánům, kteří tady nacházejí dostatek potravy.

Čluny proplouvají úzkou zátokou lemovanou nezvykle vysokými mangrovy, které se tady vyskytují hned ve třech druzích – červené, černé a bílé. Jejich kořeny a klidná voda mezi nimi jsou ideální pro rejnoky, bělocípé žraloky a vzácné zelené mořské želvy, zapsané do Červené knihy ohrožených druhů. Místo je ideální destinací pro milovníky ptáků – kromě tučňáků je tady možné pozorovat pelikány hnědé nebo volavky.

Zátoka Elizabeth je jedním z nejlepších míst pro vyjížďky na kajaku, při kterých je možné dostat se jedinečné přírodě doslova na dosah ruky.

 

Místa, která stojí za to vidět

Elizabeth Bay – Proplujte na člunu nebo kajaku překrásnou mangrovovou zátoku a obdivujte její vzácné obyvatele: galapážské tučňáky, rejnoky, žraloky i vzácné zelené mořské želvy.


Místa, která stojí za to vidět