Espumilla Beach (Ostrov Santiago, Galapágy)
Espumilla Beach (Ostrov Santiago, Galapágy)

Plavby v okolí

Espumilla Beach (Ostrov Santiago, Galapágy) / Ekvádor

Na severozápadním pobřeží ostrova Santiago v souostroví Galapágy se v Jamesově zátoce nachází největší pláž ostrova, nazývaná pro své charakteristicky se lámající vlny Espumilla (španělsky „pěna“) Beach.

Husté mangrovové porosty oddělují kávově zbarvenou písečnou pláž od částečně vyschlé laguny, která je však stále ještě domovem nádherných růžových plameňáků.

Espumilla Beach je skvělou destinací pro pozorování mořských ptáků, mezi kterými jsou například i pelikáni. Snadný pěší trek zavede návštěvníky z pláže do suché oblasti, kde rostou jedny z nejvyšších santálových stromů celého Galapážského souostroví. Pokračovat je možné až ke kráteru solného dolu, známého dnes jako Sugarloaf, odkud jsou hezké výhledy.

Křišťálově čistá voda zve ke koupání, pestrý život pod mořskou hladinou pak ke šnorchlování nebo potápění. Výjimkou není zahlédnout lachtany, mořské leguány, žraloky nebo mořské želvy, které na pláži často kladou vejce. Zájemci o původ ostrova by si neměli nechat ujít zajímavé lávové formace, které se nachází nedaleko od pláže.


Místa, která stojí za to vidět