Gardner Bay (Galapágy, Española)
Gardner Bay (Galapágy, Española)

Plavby v okolí

Gardner Bay (Galapágy, Española) / Ekvádor

Na severním pobřeží ostrova Española v jihovýchodní části Galapážského souostroví leží zátoka Gardner, oddělující Españolu od několik set metrů vzdáleného ostrůvku Gardner. Española, v angličtině známá jako ostrov Hood, patří mezi nejstarší a zároveň nejsušší ostrovy Galapág a je oblíbeným hnízdištěm vlnitých albatrosů.

Gardner Bay je známá svojí překrásnou bílou písečnou pláží, jednou z nejdelších celého souostroví. Pláž je domovem kolonie lachtanů, s nimiž je možné si tady často i zaplavat - zátoka je dostatečně krytá a koupání je tady prvotřídní.

Stejně dobré je i objevování fascinujícího života pod mořskou hladinou se šnorchlem – oblíbenou lokalitou je Želví skála (Turtle Rock), vzdálená jen několik stovek metrů od pláže. Viděna ze správného úhlu připomíná obrovskou želvu, připlouvající nadechnout se vzduchu nad mořskou hladinu. K vidění jsou tady často žralok bělocípý, papouščí ryba, rejnok manta a nespočet dalších druhů tropických ryb. Na písečném dně se nezřídka kdy skrývá – a prvotřídně maskuje – jedovatá ropušnice, která je na Galapágách hojně zastoupena.

V Gardner Bay si přijdou na své i milovníci pozorování ptáků, kteří se tady mohou těšit na drozdy nebo dokonce jestřáby. Pestrou směsici živočišných druhů pak už jen doplňují jedineční mořští leguáni.


Místa, která stojí za to vidět