Urbina Bay (Galapágy, Isabela)

Plavby v okolí

Urbina Bay (Galapágy, Isabela) / Ekvádor

Na západním pobřeží ostrova Isabela se u paty sopky Alcedo ve východní části Galapážských ostrovů nachází Urbina Bay. Isabela, dříve známá jako ostrov Albemarle, je největším ostrovem Galapág. První lidé tady přistáli v roce 1684, o 150 let později (v roce 1835) tady pak své výzkumy prováděl Charles Darwin.

Urbina Bay byla sopečnou aktivitou vyzdvižena z mořského dna teprve v 50. letech 20. století, dodnes je tady tedy k vidění mnoho korálů, kosterních pozůstatků a dalších útvarů, které se ještě nedávno nacházely několik metrů pod hladinou.

Návštěvníci se mohou těšit na jedny z největších mořských leguánů, kteří se kdy na ostrově vyskytovali, nelétavé kormorány, tučňáky, tereje nebo pelikány. K vidění je zde také celá řada zajímavých rostlin, mezi nimi i endemický strom Manzanillo, přezdívaný jablko smrti.

Pro průzkum Urbina Bay jsou k dispozici hned dva treky – kratší a delší -, z nichž si zájemci mohou vybrat ten, který jim momentálně víc vyhovuje. Delší z treků měří přes 3 kilometry a vede z pláže přes lávové pole a především pozůstatky korálového útesu, krajinu, která je i na Galapágách naprosto unikátní.

Křišťálově čisté vody Urbina Bay jsou pak ideálním místem pro pozorování mořských želv nebo rejnoků.