Moreno Point (Galapágy, Isabela)
Moreno Point (Galapágy, Isabela)

Plavby v okolí

Moreno Point (Galapágy, Isabela) / Ekvádor

Na jihozápadním pobřeží ostrova Isabela v západní části Galapážského souostroví se nachází Moreno Point. Isabela je největším a zároveň nejmladším z celých Galapág – ostrov ve tvaru mořského koníka, dříve nesoucí název Albemarle, vznikl spojením šesti vulkánů, z nichž nejvyšší se vypíná do úctyhodné výšky 1707 metrů nad mořem.

Lávové pole Moreno Point, ne nepodobné mnoha dalším na ostrově, je poseto přílivovými lagunami, v nichž našla útočiště řada druhů jedinečných živočichů. Často je možné pozorovat nádherné růžové plameňáky a pelikány, nebe brázdí mnoho druhů mořských ptáků.

Asi 2 kilometry dlouhý pěší trek ostrovem nabízí nespočet možností pro nádherné výhledy – skvěle jsou odsud vidět sopky Alcedo, Sierra Negra i Cerro Azul - a pozorování života, který se dokázal skvěle přizpůsobit nehostinnému černému lávovému poli i mangrovovým porostům.

Při projížďce na člunu, kterému se tady říká panga, je možné zahlédnout vzácné galapážské tučňáky, pod mořskou hladinou našli domov bělocípí žraloci a mořské želvy. Šnorchlování s nimi je tady oblíbenou aktivitou.