X Aktuální opatření lodních společností proti šíření koronaviru »

Wall Of Tears (Galapágy, Isabella)

Plavby v okolí

Wall Of Tears (Galapágy, Isabella) / Ekvádor

Na jihu Isabely, jen 5 kilometrů západně od Puerto Villamil leží místo, které návštěvníkům pomůže nahlédnout do minulosti největšího galapážského ostrova. Dříve známá jako ostrov Albemarle, později proslavená Charlesem Darwinem, Isabela byla po druhé světové válce trestaneckou kolonií. Přidala se tak k Floreaně a San Cristóbalu, kam byli vězni posílání už v 19. století.

Trestanecká kolonie na Isabele byla založena v roce 1944 tehdejším prezidentem José Maríou Velascem Ibarrou a využívala infrastruktury, kterou na místě zanechala americká armáda. Mezi lety 1945 a 1959 vystavěli vězni takzvanou Zeď slz, jejíž pozůstatky si tady zájemci mohou prohlédnout dodnes.

Zeď, která neměla jiný účel, než vězně zaměstnat, je vysoká asi 8 a táhne se v délce 100 metrů. Říká se, že při její konstrukci zahynula řada trestanců, kteří byli na ostrov posláni z ekvádorské pevniny.

Celou strukturu je možné dobře si přehlédnout z vrcholku nedaleké hory, odkud je snadné přehlédnout překrásnou krajinu, která je domovem nespočtu jedinečných druhů zvířat a rostlin. Mějte oči otevřené a možná zahlédnete i galapážskou želvu.