Perfect Day at CocoCay
Perfect Day at CocoCay

Plavby v okolí

Perfect Day at CocoCay / Bahamy

Na Bahamských ostrovech se nachází soukromý ostrov a první z řady nově připravovaných destinací na celém světě s názvem „Perfect Day Island“ (Ostrov perfektního dne) společnosti Royal Caribbean International. Další destinace společnost představí později: jejich domovem bude nejen Karibik, ale také Asie a Austrálie.

V Perfect Day at CocoCay se hosté mohou těšit na spoustu jedinečných zážitků, které osloví hlavně dobrodružné cestovatele. Ostrov nabídne nejvyšší a nejvíce vzrušující vodní skluzavku v Severní Americe, největší bazén s vlnobitím v Karibiku nebo dech beroucí pohledy na Bahamy z atrakce Up, Up and Away, horkovzdušného balónu, který zájemce vynese do výšky 137 metrů. Kdo raději zůstane při zemi, může si užít největší sladkovodní bazén v Karibském moři nebo odpočinek na překrásné písečné pláži.

Výletní plavby nejsou jen k dokonalosti dovedené lodě, ale také úžasné destinace. A právě to se svým prvním soukromým ostrovem Royal Caribbean snaží svým hostům ukázat. Do Perfect Day at CocoCay vyplula první loď už na podzim 2019 a pasažérům na své palubě přinesla nekonečné objevy a zážitky v rodinné destinaci, kde si každý najde to své.

Vše začíná už při příjezdu: hosty vítá veselé, barevné a dynamické náměstí, kde už začala první party s živou hudbou. Kdo dá přednost adrenalinu hned od začátku, může se nad přístavem svézt na zip line s neuvěřitelnou délkou 488 metrů, zakončené pořádným cáknutím do vody. Na milovníky vody čeká na 30 vodních děl na vraku galeony nebo gejzír Sprayaway, vystřikující do výšky 25 metrů. Děti si užijí kopec zábavy v největším vodním parku v Karibiku, Splashaway Bay, s fontánami, bazénky, gejzíry, vodními děly, vířivkami, skluzavkami a obřími vodními kbelíky.

Oblastí setkávání s ostatními cestujícími a ideálním místem pro osvěžující drink je Captain Jack´s s nádhernými výhledy na moře i nabídkou skvělých pochoutek, jako jsou třeba kuřecí křidýlka a křupavé hranolky. Po dobrodružném dopoledni pak přijdou k chuti také hamburgery, sendviče, tacos nebo saláty, servírované v restauraci Skipper´s Grill.

Srdcem Perfect Day at CocoCay je Vzrušující vodní park (Thrill Waterpark), kde si na své přijdou hlavně milovníci adrenalinu. Čekají na ně tady hned dvě vodní věže se 13(!) skluzavkami – vůbec největším počtem, který je možné najít v jakémkoli karibském vodním parku -, stejně jako největší bazén s vlnobitím v Karibiku nebo bazén s překážkovou dráhou s horolezeckou stěnou nebo lanovými houpačkami, který si užijí i děti. Ve Vzrušujícím vodním parku návštěvníci najdou:

  • Odvážlivcovu věž (Daredevil´s Tower) se 7 vzrušujícími skluzavkami včetně dvojité Dueling Demons a dvojice Manta Racers, vysokorychlostní vertikální Screeching Serpent, zakroucené Green Mamba a 41 metrů vysoké Daredevil´s Peak, největší vodní skluzavky v Severní Americe
  • Rodinnou věž (Family Tower) se šesti několikanásobnými skluzavkami jako The Twister, pokroucené skluzavky s raftem pro dva, The Slingshot, skluzavky s nulovou gravitací pro čtyři, nebo závodní Splash Speedway se čtyřmi drahami

Oasis Lagoon je největší sladkovodní bazén v Karibiku se zátokami, kde si to své najdou ti, kteří chtějí strávit odpoledne s rodinou, i ti, jež preferují osvěžující koktejl s přáteli v plovoucím baru. Na příznivce opalování čekají hned tři různé zátoky a tři plovoucí ostrůvky s vodními pohovkami, pro děti je připravena pláž s mělkým přístupem. Kdo si chce dopřát naprosté soukromí, může si objednat některou z luxusních kabin se soukromou obsluhou.

Chill Island je plážová destinace s dokonalou, křišťálově čistou tropickou vodou a jemňoučkým bílým pískem. Skvělé občerstvení z těch nejčerstvějších surovin tady zajistí Chill Grill, o zábavu se pak postarají výlety na člunech, šnorchlování nebo prostě jen lehátka a kabiny, kde hosté mohou relaxovat a užívat si nádherného počasí, stejně jako nabídky plážových barů.

Jižní Pláž, South Beach, je naopak nabitá akcí: od plážového volejbalu přes fotbal, paddle boarding, kajaky s proskleným dnem až po zorbing. Komu by snad došla energie, může doplnit kalorie v Snack Shacku a zapít to osvěžujícím koktejlem z plovoucího baru. Ani tady nechybí kajuty a lehátky pro ty, kteří se rozhodnou prostě relaxovat.

CoCo Beach Club pro náročné hosty si připravil jediné kabiny nad hladinou v celém Karibiku s lehátky zavěšenými přímo nad vodou, skluzavkou a soukromou obsluhou. Nechybí sladkovodní bazén s barem o celkové ploše přes 240 metrů čtverečních, ani exkluzivní restaurace servírující čerstvou středomořskou kuchyni. 

Pro toho, kdo by projevil zájem o zvěčnění těchto nezapomenutelných momentů, jsou k dispozici lodní fotografové.

Nutno upozornit, že skluzavky a aktivity mají omezení výšky a hmotnosti. Hosté aquaparku Thrill mladší 14 let musí být v doprovodu hosta daného věku nebo staršího. Na zážitky a bazény se mohou vztahovat další zdravotní a bezpečností pravidla, která jsou vždy označena.

K dispozici je také bezplatná ostrovní tramvaj, která jezdí celý den mezi hlavními oblastmi na ostrově. Hosté mohou také využít v případě potřeby volně přístupné kočárky nebo invalidní vozíky.


Místa, která stojí za to vidět


Plavby do Cococay