X Aktuální informace o provozu lodních společností »

Road Town (Britské Panenské ostrovy)
Road Town (Britské Panenské ostrovy)

Plavby v okolí

Road Town (Britské Panenské ostrovy) / Zámořské území Velké Británie

Na jižním pobřeží ostrova Tortola v Karibském moři leží hlavní město Britských Panenských ostrovů, Road Town. Město je jedním z nejdůležitějších jachtařských center Karibiku a oblíbeným přístavem výletních lodí.

Nejstarší stavbou Road Town je vězení HM Prison na Hlavní ulici, postavené v roce 1774. Seznámit se s exotickou květenou a ptáky je možné v nevelké, ale hezké botanické zahradě, kdo dává přednost mořskému životu, měl by navštívit místní delfinárium. Dolphin Discovery centrum nabízí spoustu programů pro děti i dospělé, a to včetně oblíbeného plavání s delfíny.

Tortola je proslulá svými překrásnými plážemi. Za to určitě stojí vyrazit na Apple Bay, Brewster´s Bay, Elizabeth Beach, Josiah´s Bay Beach, Long Bay Beach nebo Smuggler´s Cove, které nabízejí skvělé podmínky pro plavání, ale i objevování života pod mořskou hladinou se šnorchlem. Na své si přijdou také potápěči nebo příznivci rybaření. Na severním pobřeží Tortoly se rozkládá zátoka Cane Garden s řadou barů a restaurací, oblíbená milovníky aktivního trávení volného času a vodních sportů.

Road Town je branou na další ostrovy souostroví – Norman Island, Jost Van Dyke, Peter Island nebo Marina Cay. Jen necelou půlhodinu trvá jízda na Virgin Gorda, kde je možné navštívit Národní park The Bath, nádhernou oblast pláží a unikátních geologických formací, jedno z nejoblíbenějších turistických lákadel Britských Panenských ostrovů. Ostrov Anegada, přezdívaný také „potopený ostrov“, je obklopen mělkými útesy a je tak rájem potápěčů, kteří si tady mohou užít také řadu historických vraků lodí.

Přesto, že město není zrovna Mekkou nakupování, je tady kromě několika barů a restaurací možné narazit i na pár obchodů: dobrým suvenýrem může být třeba CD s karibskou hudbou místní „legendy“ Quita Rymera, lahev rumu nebo koření.

Kdo chce ochutnat něco pro Britské Panenské ostrovy skutečně typického, nesmí si nechat ujít The Painkiller, koktejl z tmavého rumu, kokosové smetany, ananasu, pomerančového džusu a špetky muškátového oříšku.

Místa, která stojí za to vidět

Dolphin Discovery Tortola – Zaplavte si s delfíny a seznamte se s těmito nádhernými tvory v delfináriu, kde si na své přijdou děti i dospělí.

Anegada Island – Ponořte se pod hladinu a obdivujte bohatý život mělkých útesů i vraky lodí na dně moře.

North Shore Shell Museum – Prohlédněte si tisíce a tisíce mušlí, ale také čluny a další rukodělné výrobky v unikátním muzeu.

Rhone National Marine Park – Prozkoumejte vrak poštovní lodí HMS Rhone, která se potopila při hurikánu v roce 1867.

Sunny Caribbee Spice Shop and Art Gallery – Navštivte oblíbený obchod se suvenýry a odvezte si z Road Townu koření, omáčky, kosmetiku nebo některé ze zajímavých děl nebo rukodělných výrobků místních umělců.

R. O´Neal Botanic Gardens – Seznamte s původními a exotickými rostlinami i tropickými ptáky v miniaturním deštném pralese.


Místa, která stojí za to vidět