X Aktuální opatření lodních společností proti šíření koronaviru »

Jokkaiči
Jokkaiči

Plavby v okolí

Jokkaiči / Japonsko

Ve středu jižního pobřeží největšího japonského ostrova, Honšú, se v zátoce Ise rozkládá Jokkaiči. Město v prefektuře Mie má asi 300 tisíc obyvatel.

Oblast Jokkaiči byla osídlena od prehistorických dob a název města (v překladu „Trh čtvrtého dne“) dodnes připomíná silnou tradici pravidelných trhů v přístavu. V době Edo město vzkvétalo, v polovině 19. století bylo ale silně poničeno zemětřesením. Roku 1897 se Jokkaiči oficiálně stalo městem, o dva roky později se pak přístav otevřel zahraničnímu obchodu. Za druhé světové války bylo město bombardováno a dnes je vstupní branou do regionu plného bohaté historie i chutné kuchyně.

Ze 14. patra Budovy správu přístavu jsou nádherné výhledy na celé Jokkaiči, které je domovem nespočtu chrámů: kdo se chce ponořit do mystické atmosféry země, měl by navštívit alespoň některé z nich. Téměř povinností pro všechny je pak Velká svatyně Ise, 2 tisíce let starý šintoistický chrámový komplex v jižní části prefektury. Více než 100 jednotlivých svatyní je zasazeno do nádherné krajiny lesů, rybníků a japonských zahrad a procházka tudy je skvělým zážitkem.

Jokkaiči se může pochlubit celou řadou hezkých parků s cestičkami lemovanými stromy a květinami. Navštívit je možné třeba park na hoře Nanbu nebo zahradu Tarusaka: kdo dorazí v ten správný čas, může se kochat nádherně kvetoucími sakurami.

Asi hodinu jízdy od přístavu se nachází Nagoja, velkoměsto s pestrou minulostí a řadou památek. Nagojský hrad z počátku 17. století ukrývá artefakty z doby Edo, svatyně Atsuta, jedna z nejuctívanějších v celém Japonsku, pak předměty reprezentující 2 tisíce let fascinující minulosti regionu. Za krátkou procházku stojí 400 let stará nákupní čtvrť i dech beroucí výhledy z nagojské televizní věže. Milovníci aut by si neměli nechat ujít návštěvu muzeí známé automobilky Toyota, milovníci přírody pak prohlídku botanické zahrady nebo ZOO.

Na známé, speciálně vycvičené bojovníky nindža se zaměřuje muzeum v Igaryu: na zájemce tady čeká zbroj, špionážní nástroje nebo originální dům, stejně jako akční představení. Elegantní hrad Iga Ueno z počátku 17. století je sídlem dalšího muzea s celou řadou historických artefaktů včetně samurajských mečů.

Ostrov Nagashima je domovem stejnojmenného rezortu s nespočtem atrakcí pro celou rodinu, květinovou zahradou a outletovým parkem Jazz Dream, jedním z největších nákupních center celého Japonska.

Stejně jako ostatní japonská přímořská města může i Jokkaiči nabídnout ty nejčerstvější ryby a mořské plody. Kdo sáhne po sushi nebo sashimi, rozhodně neudělá chybu.


Místa, která stojí za to vidět


Plavby do