X Aktuální opatření lodních společností proti šíření koronaviru »

Corinto

Plavby v okolí

Corinto / Nikaragua

Corinto je jediným hlubokomořským přístavem Nicaraguy. Najdete ho na severozápadním pobřeží země ve stejnojmenné zátoce na jihovýchodním konci ostrova Punta Icaco, který s pevninou spojuje několik mostů. Město bylo založeno v roce 1858, už v 16. století se tady ale nacházelo mnohem starší osídlení známé pod názvem Puerto El Realejo.

Kromě toho, že je hlavním přístavem země, kudy prochází většina exportního zboží, může se město pochlubit půvabnými úzkými uličkami s dřevěnými domy z 19. století a širokou, uměle vybudovanou pláží. Obchody v centru nabízí lokální zemědělskou produkci a rukodělné výrobky, které poslouží jako skvělý suvenýr. Rodinné restaurace servírují místní speciality, čerstvé ryby a mořské plody a také lokálně vařené pivo.

Většina návštěvníků, kteří do Corinta doplují na palubách výletních lodí, odsud však rovnou míří na jiná zajímavá místa v jeho okolí.

Asi hodinu a půl jízdy od přístavu na úpatí sopky Momotombo leží León, druhé nejdůležitější město země s 300 tisíci obyvateli a kouzelnou architekturou. León byl založen v roce 1524 španělskými conquistadory a více než 200 let – než jeho roli v roce 1851 převzala Managua - byl hlavním městem Nicaraguy. León se pyšní ulicemi v koloniálním stylu, domy s dřevěnými střechami a katedrálou La Asuncion, z jejíž střechy jsou nádherné výhledy.

El Viejo je jedno z nejstarších španělských osídlení na obou amerických kontinentech. Koloniální kostel Menor Basilica byl vybudován už na začátku 17. století a uvnitř můžete obdivovat nádhernou sošku Panny Marie, pocházející dokonce ze století 16.

Chichigalpa je známá svým rumem Flor de Cana. Kromě toho, že vám tady ukážou, jak se tento nápoj dříve vyráběl, můžete ochutnat také jeho 18letou variantu. Místní muzeum dokumentuje historii tohoto rodinného podniku už od roku 1890 a obrovské skladiště ukrývá stovky dubových sudů s rumem starým až 25 let.

Nicaragua je proslulá produkcí banánů, o níž se turisté mohou více dozvědět například na plantáži Finca Emma.  Plantáž Hacienda San Jeronimo byla založena už v 18. století a v koloniální době proslula produkcí a exportem cukru do celého světa.

Nicaragujské pláže s nádherným bílým pískem a křišťálově čistou vodou patří mezi ty nejhezčí na světě. Jednou z nich je i Playa Paso Caballo, o které se říká, že tudy v noci běhá Ďábel. Pláž je ideální na opalování, ale koupání je tady vinou silných proudů nebezpečné.

Necelých 30 kilometrů severně od Puerto Corinto leží vyhaslá sopka Volcan Viejo. Výstup na její vrchol je nejstrmější v zemi, ale výhledy odsud rozhodně stojí za to.

Místa, která stojí za to vidět

León – Projděte se úzkými uličkami s koloniálními dřevěnými domy, vystoupejte na střechu půvabné katedrály La Asuncion a kochejte se nádhernými výhledy.

El Viejo – Nenechte si ujít jedno z nejstarších španělských osídlení v Americe a půvabnou malou soškou Panny Marie z místního kostela Menor Basilica.

Playa Paso Caballo – Relaxujte na překrásné pláži s jemným bílým pískem a křišťálově čistou vodou.

El Cardo – Nechte se zavézt na neobydlený bariérový ostrov Corinta a poznejte fascinující původní faunu a floru Nicaraguy.

Chichigalpa – Pronikněte do tajemství výroby světově proslulého rumu Flor de Cana, ochutnejte jeho 18letou variantu a nakupte (nejen) tekuté suvenýry.

Volcan Viejo – Podnikněte náročný výstup na majestátní vyhaslou sopku a odměňte se nádhernými výhledy z jejího vrcholu.


Plavby do Corinta

Španělsko, Portugalsko, Barbados, Grenada, Curacao, Kolumbie, Kostarika, Panama, Nikaragua, Guatemala, Mexiko, USA z Barcelony na lodi MSC Magnifica

Loď: MSC Magnifica
Trasa: Španělsko, Portugalsko, Barbados, Grenada, Curacao, Kolumbie, Kostarika, Panama, Nikaragua, Guatemala, Mexiko, USA
Nalodění: Barcelona, Španělsko
Vylodění: San Francisco, USA
Trvání: 29 nocí