Cagliari
Cagliari

Plavby v okolí

Cagliari / Itálie

Cagliari je hlavním městem Sardinie a se svými 160 tisíci obyvateli je zároveň i městem největším. Sardinie je italskou autonomní oblastí a druhým největším italským ostrovem, který omývá Tyrhénské a Středozemní moře. Cagliari leží na jeho jižní straně. Od 7. stol. př. n. l., kdy bylo založeno Féničany, je považováno za bránu celého ostrova. Po celou dobu své existence bylo mocenským a kulturním centrem a důležitým přístavem, kde se vystřídala řada národů ovládající Středomoří. Město se rozkládá na devíti vápencových pahorcích, které dnes pokrývá historické centrum, ale i moderní a průmyslová zástavba. Dominantou je bezesporu obrovská pevnost Castello, viditelná daleko z moře, s katedrálou Panny Marie a sv. Cecílie a Královským palácem.  Nedaleko se nachází i archeologický areál se zbytky antického divadla z 2. stol. n. l. V podhradí najdeme čtvrť Marina plnou romantických úzkých uliček s řadou kaváren, obchůdků i restaurací. Zajímavá jsou i místní muzea, například Národní archeologické muzeum, které láká na zajímavou sbírku historických artefaktů nalezených na ostrově.       

Pro milovníky historie nabízí Sardinie celou řadu zajímavých archeologických lokalit. Celý ostrov je posetý tajemnými kruhovými prehistorickými stavbami – nuragy, jež se datují do let 1500–300 př. n. l.  Tato tajemná kultura zanechala na ostrově více jak 7000 staveb, jejichž smysl dodnes nebyl zcela objasněn.  Necelých 40 km od Cagliari se na skalním útesu nachází významný archeologický areál Nora se zbytky zachovalého města, kde nalezneme antické i fénické stavby, krásné mozaiky i amfiteátr.

Sardinie se může pochlubit krásnými přírodními scenériemi a díky svým plážím s křišťálově čistou vodou a bílým pískem se někdy nazývá „evropským Karibikem“. I v blízkosti Cagliari najdeme krásné pláže, z nichž nejznámější je 8 km dlouhá pláž Poetto vyhlášená svým nočním životem.

 

Vychutnejte si místní speciality…

Carassau – místní chléb, který se podává snad ke všem pokrmům

Sabadas – raviola s náplní z místního tvarohu, politá omáčkou z medu

Pecorino Sardo – zrající ovčí sýr

Mirtho – myrtový likér

Cannonau  di Sardegna – nejznámější červené víno


Místa, která stojí za to vidět


Plavby z Cagliari

Itálie, Španělsko, Francie z Cagliari na lodi MSC Fantasia

Loď: MSC Fantasia
Trasa: Itálie, Španělsko, Francie
Nalodění a vylodění: Cagliari, Itálie
Trvání: 7 nocí
Zobrazit další termíny

Plavby do Cagliari

Itálie, Španělsko, Francie z Janova na lodi MSC Fantasia

Loď: MSC Fantasia
Trasa: Itálie, Španělsko, Francie
Nalodění a vylodění: Janov, Itálie
Trvání: 7 nocí
Zobrazit další termíny

Francie, Španělsko, Itálie, Malta z Toulonu na lodi Costa neoRiviera

Loď: Costa neoRiviera
Trasa: Francie, Španělsko, Itálie, Malta
Nalodění: Toulon, Francie
Vylodění: Savona, Itálie
Trvání: 10 nocí