X Aktuální opatření lodních společností proti šíření koronaviru »

Argostoli (Kefalonia)
Argostoli (Kefalonia)

Plavby v okolí

Argostoli (Kefalonia) / Řecko

Na západním pobřeží řecké Kefalonie leží na břehu Jónského moře Argostoli. Hlavní město a administrativní centrum ostrova je jedním z nejrušnějších řeckých přístavů a má asi 10 tisíc obyvatel.

Kefalonia a spolu s ní i její hlavní město byly v roce 1943 poničeny německým bombardováním, o deset let později pak téměř srovnány se zemí silným zemětřesením.

Z hlavního náměstí Argostoli vede pěší ulice Lithostroto, lemovaná obchůdky s tradičními výrobky a suvenýry a nespočtem příjemných kaváren. Za návštěvu stojí ortodoxní kostel svatého Spiridonase, katolický kostel svatého Mikuláše a na náměstí Kambana také hezká zvonice, z níž se nabízí panoramatické výhledy na město.

Kdo se chce seznámit s historií oblasti, měl by zavítat do Archeologického muzea Argostoli, zajímavé expozice pak nabízí také Historické a folklorní muzeu Korgalenio.

Laguna Koutavos bývala neprostupnou bažinou, dnes je přírodní rezervací a hnízdištěm želv karet obecných. Přes lagunu vede pěší most De Bosset, největší kamenný most v Evropě, z něhož jsou hezké výhledy jak ve dne, tak v noci.

U Katavothres se nachází geologický fenomén zvaný „swallow holes“, díry, v nichž pod zemským povrchem mizí mořská voda, aby se o 14 dní později, poté, co projde podzemním jezerem Melissani, objevila na opačné straně ostrova u Sami. Jezero je součástí jeskynního systému stejného jména, který je možné prozkoumat při projížďce na člunu. Nedaleko odsud leží také více než 100 milionů let stará jeskyně Drongarati s překrásnou krápníkovou výzdobou.

Romantický maják svatého Theodora, pojmenovaný po přilehlém kostelíku a známý také jako Fanari, byl vystavěn v době britské okupace v roce 1829. Původní stavba byla zničena zemětřesením a byla znovu vystavěna včetně dórských sloupů, od nichž jsou nádherné výhledy na moře.

Jihozápadně od Argostoli se rozprostírá prázdninový rezort Lassi s několika malými, ale příjemnými plážemi, ta nejznámější pláž ostrova pak leží v jeho severní části asi 40 minut jízdy od Argostoli. Pláž Myrtos je lemována dramatickými útesy a právem je považována za jednu z nejkrásnějších na světě.

V údolí Livathou se k nebi vypíná hrad svatého Jiřího z 12. století. Kdysi kolem něj existovala vesnice, jež byla až do roku 1757, kdy její roli převzalo Argostoli, centrem ostrova. Asi 30 kilometrů severně od Argostoli pak stojí hrad Assos, majestátní stavba s mohutnými zdmi a kamennými tunely, největší na ostrově.

Gastronomickým symbolem Kefalonie je kreatopia, slaný koláč plněný (jehněčím, vepřovým nebo hovězím) masem, cibulí, česnekem, bramborami, kořením a rajčaty.


Místa, která stojí za to vidět


Plavby do Argostoli

plavba s českým průvodcem

Jaderským mořem z Benátek k Jónským ostrovům

Loď: MSC Lirica
Trasa:

Itálie, Chorvatsko, Řecko, Černá Hora

Vylodění: Benátky, Itálie
Trvání: 8 nocí

Užijte si pár krásných dní na Jadranu. Vyplujte z úchvatných Benátek a obdivujte starobylé centrum chorvatského Dubrovníku. Užijte si krásu „smaragdového ostrova“ Korfu i dramatické pobřeží Kefalonie v Řecku. Nechte se okouzlit středověkým opevněním černohorského Kotoru i majestátním Diokleciánovým palácem chorvatského Splitu. Z italského Terstu můžete vyrazit na prohlídku slovinského Koperu, nebo si prohlídnout krásy Terstu a navštívit zámek Miramare. To vše v doprovodu českého průvodce.

Autobusová doprava - český průvodce

Všechny kajuty jsou na vyžádání.

Uskutečnění plavby garantujeme!