Maximální kapacita Norwegian Escape je 4 266 pasažérů. Nejluxusnějším typem ubytování jsou apartmá třídy The Haven na nejvyšších palubách, které svým hostům nabízí jak spoustu prostoru, tak komfortní vybavení, nadstandardní služby, či dokonce soukromou sluneční palubu a restauraci s exkluzivním přístupem. K dispozici je také služba concierge, tzn. služba asistenta, který se stará o kompletní program a slouží jako poradce pro jakoukoliv možnou situaci.

Kajuty s balkonem disponují prosklenými dveřmi sahajícími od podlahy až ke stropu, vedoucími na soukromý balkon, nádherné výhledy si ale užijí také pasažéři ubytovaní v kajutách s oknem.

Nejzákladnější třídou ubytování jsou vnitřní kajuty, pro ty, kteří rádi cestují sami, si pak Norwegian Escape připravila studia s výhradním přístupem do společenského prostoru Studio Lounge.

Rodinná vnitřní kajuta (I4)
Jedná se o cenově dostupnou rodinnou variantu, kde jsou 2 samostatné postele, které se dají spojit v manželskou postel a 3. s 4. lůžkem je formou vyklápěcích lůžek. Plocha je přibližně 12 m2. Paluby 12, 13 a 14.

Vnitřní kajuta (IC, IF, IA, IB)
Tyto kajuty zahrnují 2 samostatné postele, které se dají spojit v manželskou postel a i další vyklápěcí lůžka v případě ubytování až 4 osob. Plocha je přibližně 12 m2 - 18 m2. Paluby 5, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 a 15.

Vnitřní kajuta Sail Away (IX)
Tato kategorie zaručuje vnitřní kajutu nebo i lepší! Vaše kajuta může být na kterékoli palubě a může být přidělena od času rezervace až jeden den před naloděním. Lze ubytovat až 4 osoby. 

Studio (T1)
Jedná se o kajuty speciálně navržené a cenově dostupné pro samostatné cestovatele. Součásí je postel, virtuální okno a oddělený prostor koupelny s umyvadlem a sprchovým koutem. Je zahrnut i přístup do soukromého salonku Studio. Některá studia lze vzájemně propojit. Plocha je přibližně 9 m2. Paluby 10, 11 a 12.

Rodinná kajuta s oknem (O5, O4)
Tyto kajuty jsou ideální pro rodiny, většina z nich se nachází v blízkosti dětského koutku. Součástí jsou dvě samostatné postele, které lze spojit v jednu manželskou postel, a i další lůžka, pak je možné ubytovat další 3 osoby. Plocha je přibližně 14 m2 - 31 m2. Paluby 5, 9, 10, 11, 12, 13 a 14.

Kajuta s obrazovým oknem (OA, OB)
Kajuty s oknem s úžasným výhledem zahrnující dvě samostatné postele, které lze spojit v jednu manželskou postel. Plocha je přibližně 14 m2 - 23 m2. Paluby 5, 9, 10, 11, 12, 13 a 14.

Kajuta s oknem Sail Away (OX)
Tato kategorie zaručuje kajutu s oknem nebo lepší! Je ovšem možné, že může mít pouze okénko nebo obrazové okno a výhled může být zcela nebo částečně zakrytý. Kajuta může být na jakékoli palubě a přidělena až jeden den před naloděním. 

Kajuta s balkonem na zádi (B1)
Tyto kajuty jsou umístěny na zádi lodi, aby hosté měli nádherný výhled ze svého soukromého balkonu. Zahrnují dvě samostatná lůžka, která lze přeměnit na manželskou postel. Součástí je i pohovka, lze tedy ubytovat až 3 osoby. Plocha kajut je 19 m2 - 29 m2 a plocha balkonu 2 m2 - 6 m2. Paluby 9, 10, 11, 12, 13, 14 a 15.

Rodinná kajuta s balkonem (B4)
Ideální ubytování pro rodiny. Součástí jsou dvě samostatná lůžka, která lze přeměnit na manželskou postel, a i další lůžka, pak lze ubytovat další 2 osoby. Plocha kajut je přibližně 19 m2 a plocha balkonu je cca 2 m2. Paluby 14 a 15.

Kajuta s velkým balkonem (B6)
Tyto kajuty nabízejí krásný výhled z balkonu. Samozřejmostí jsou dvě samostatná lůžka, která lze přeměnit na manželskou postel, a další lůžka pro ubytování jednoho nebo dvou dalších hostů. Některé kajuty mohou být vzájemně propojeny. Plocha kajut je přibližně 22 m2 a plocha balkonu je přibližně 6 m2. Paluba 9.

Lázeňská kajuta s balkonem (B9)
Tyto kajuty se vyznačují uklidňujícím lázeňsým dekorem. Zahrnují dvě samostatná lůžka, která lze přeměnit na manželskou postel, a jednu rozkládací pohovku jako možnost 3. lůžka. Ubytovaní mají snadný přístup do přilehlých lázní Mandara Spa a fitness centra, stejně tak bezplatný přístup do Thermal Suite během pravidelné otevírací doby. Plocha kajut je přibližně 19 m2 a plocha balkonu cca 2 m2. Paluba 15.

Kajuta s balkonem (BD, BF, BA, BB, BC)
Dané kajuty se vyznačují snadným přístupem ke všem vynikajícím restauracím a vzrušujícím aktivitám na palubě. Součástí jsou dvě samostatná lůžka, která lze přeměnit na manželskou postel, a je možnost i dalších lůžek. Ubytovat lze až 4 osoby. Plocha kajut je přibližně 19 m2 - 29 m2 a plocha balkonu 2 m2 - 7 m2. Paluby 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 a 15.

Kajuta s balkonem Sail Away (BX)
Tato kategorie zaručuje kajutu s balkonem nebo lepší! Upozorňujeme, že výhled z balkonu může být zcela nebo částečně omezen. Kajuta může být na jakékoli palubě a přidělena až jeden den před naloděním. 

The Haven

The Haven Deluxe Owner's apartmá s velkým balkonem (H2)
Tato apartmá se nacházejí v The Haven a nabízejí úžasný výhled na oceán, mokrý bar a prostorný balkon. Součástí je manželská postel královské velikosti, dvě ložnice a dvě koupelny. Lze ubytovat až 6 osob. Plocha apartmá je přibližně 121 m2 a plocha balkonu cca 36 m2. Paluby 17 a 18.

The Haven Deluxe Owner's apartmá s balkonem (H3)
Tato apartmá se nacházejí v The Haven, nabízejí úžasný výhled na oceán a prostorný balkon. Součástí je manželská postel královské velikosti a lůžka pro další 2 osoby. Plocha apartmá je přibližně 53 m2 a plocha balkonu cca 8 m2. Paluby 17 a 18.

The Haven rodinná Villa se dvěma ložnicemi a balkonem (H6)
Tyto vily, které jsou ideální pro rodinu, se nacházejí v The Haven. Mají dvě ložnice, jednu s velkou manželskou postelí a druhou s rozkládací pohovkou pro dva. Součástí jsou i dvě koupelny. Lze ubytovat až 6 osob. Plocha je přibližně 50 m2 a plocha balkonu cca 4 m2. Paluby 17 a 18.

The Haven Penthouse s hlavní ložnicí a balkonem na zádi (HA)
Tato apartmá mají neuvěřitelný výhled ze zádi z velkého balkonu. Součástí je velká manželská postel královské velikosti, jídelní část a posezení. Lze ubytovat až 4 osoby. Některá apartmá mohou být vzájemně propojena. Plocha apartmá je přibližně 49 m2 a balkonu cca 7 m2. Paluby 9, 10, 11, 12, 13, 14 a 15.

The Haven Deluxe apartmá s balkonem (HD)
Tato apartmá disponují manželskou postelí královské velikosti, rozkládací pohovkou pro dva, velkou sprchou s tryskami, vlastní vířivkou a soukromým balkonem. Plocha apartmá je přibližně 50 m2 a plocha balkonu je cca 7 m2. Paluba 16.

The Haven Courtyard Penthouse s balkonem (HF)
V těchto apartmánech umístěných v The Haven můžete obdivovat nádherný neustále se měnící výhled z balkonu. Samozřejmostí je velká manželská postel a rozkládací pohovka. Lze ubytovat až 3 osoby. Plocha apartmá je přibližně 30 m2 - 50 m2 a plocha balkonu 4 m2 - 5 m2. Paluby 17 a 18.

The Haven Penthouse s balkonem na přídi (HG)
Nechte se hýčkat luxusem a výjimečnými službami v The Haven. Užijte si nádherný výhled z balkonu na přídi lodi. Součástí apartmá je velká manželská postel, jídelní kout a posezení. Lze ubytovat až 4 osoby. Některá apartmá mohou být vzájemně propojena. Plocha apartmá je přibližně 41 m2 a plocha balkonu cca 2 m2. Paluby 9, 10, 11, 12, 13 a 14.

Upozornění: Apartmá 13106 je určené pro osoby se sníženou pohyblivostí a nemá oddělenou ložnici.

The Haven lázeňské apartmá s balkonem (H9)
Ideální způsob, jak zažít skvělou lázeňskou dovolenou. Spa apartmány mají uklidňující lázeňský dekor, součástí je velká manželská postel, nadrozměrná sprcha s tryskami a vířivka. Hosté mají snadný přístup do přilehlých lázní Mandara Spa, fitness centra a také bezplatný vstup do Thermal Suite. Ubytování je určené pro 2 osoby. Plocha apartmá je přibližně 28 m2 a plocha balkonu je cca 5 m2. Paluba 16.

The Haven Penthouse apartmá s balkonem (HI)
Tyto apartmány orientované na přídi lodi nabízí nádherný výhled z prostorného balkonu. Samozřejmostí je velká manželská postel, oddělená toaleta, sprcha a vířivka. Ubytování je pro 2 osoby. Plocha apartmá je přibližně 28 m2 a plocha balkonu 5 m2. Paluba 16.

Apartmá Club s balkonem

Apartmá Club s balkonem na zádi (M1)
Tato apartmá jsou umístěna na zádi, takže výhled ze soukromého balkonu je opravdu pozoruhodný. Lze ubytovat 2 osoby. Plocha apartmá je přibližně 47 m2 a balkonu cca 19 m2. Paluba 10.

Rodinné apartmá Club s balkonem (M4)
Tato apartmá mají soukromý balkon, nacházejí se uprostřed lodi a jsou ideální pro rodiny, jelikož jsou blízko dětského koutku. Součástí jsou dvě samostatná lůžka, která lze přeměnit na manželskou postel, vyklápěcí postel a rozkládací pohovka. Lze ubytovat proto až 4 osoby. Některá apartmá mohou být vzájemně propojena. Plocha apartmá je přibližně 23 m2 a balkonu cca 4 m2. Paluby 10, 11, 12, 13, 14 a 15.

Apartmá Club s velkým balkonem (M6)
Tyto apartmány nabízí úžasný výhled. Součástí jsou 2 samostatná lůžka, která lze přeměnit na manželskou postel. Také mají rozkládací pohovku a v některých se nachází i vyklápěcí lůžko. Lze ubytovat až 4 osoby. Plocha apartmá je přibližně 30 m2 a plocha balkonu je cca 11 m2. Paluba 8.

Lázeňské apartmá Club s balkonem (M9)
Balkonová apartmá Spa Club mají uklidňující lázeňský dekor. Součástí je velká manželská postel, nadrozměrná sprcha s několika tryskami a snadný přístup do přilehlých lázní Mandara Spa a fitness centra. Zahrnuje také bezplatný vstup do Thermal Suite během pravidelné otevírací doby. Lze ubytovat až 3 osoby. Plocha apartmá je přibližně 23 m2 a balkonu cca 4 m2. Paluba 15.

Apartmá Club s balkonem (MC, MA, MB)
Daná apartmá mají soukromý balkon a nachází se většinou uprostřed lodi. Mají dvě samostatná lůžka, která lze přeměnit na manželskou postel, i další možnosti lůžek k ubytování dalších 2 osob. Plocha apartmá je přibližně 23 m2 - 47 m2 a plocha balkonu je cca 4 m- 19 m2. Paluby 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 a 15.

Apartmá Club s balkonem Sail Away (MX)
Tato kategorie zaručuje apartmá Club Balcony Suite nebo lepší! Vaše kajuta může být na jakékoli palubě a přidělena až jeden den před naloděním. Lze ubytovat až 4 osoby.