A-Rosa Donna

V květnu 2002 se do flotily společnosti A-Rosa zařadila A-Rosa Donna. Říční loď se 100 kajutami a maximální kapacitou 242 pasažérů nabízí spoustu prostoru, kvalitní stravování i dostatek příležitostí k aktivnímu (i pasivnímu) trávení volného času.

Ideálním místem pro relaxaci za pěkného počasí je sluneční paluba. Dominuje jí vyhřívaný bazén s protiproudem, obklopený lehátky a slunečníky. Alternativou pro (nejen) deštivé odpoledne jsou největší říční lázně Spa-Rosa s řadou kosmetických procedur, masážemi, zážitkovou sprchou a dvěma saunami. Příznivcům aktivního trávení volného času se bude líbit v dobře vybaveném fitness centru nebo na cvičném golfovém odpališti. Centrem sociálního života na lodi je společenská místnost Panorama Lounge s tanečním parketem, kde se odehrávají také tematické večery a další zábavné programy.

O žaludky hostů se starají hned dvě restaurace. Vnitřní restaurace se orientuje na středomořskou kuchyni a servíruje regionální a lokální speciality, ta venkovní pak menu obohacuje o grilované speciality. K dispozici jsou také dva dobře zásobené bary.

V ceně plavby jsou zahrnuté bufety, kde je možné sledovat přípravu jídla „v živém přenosu“, odpolední bufet s kávou, čajem a sladkým pečivem, minerální voda v rámci všech hlavních jídel, volná doba stravování a možnost vlastního výběru stolu ve vnitřní a venkovní restauraci a vinném baru. Za drobný poplatek je přímo na palubě možné rezervovat exkluzivní 4chodovou večeři A-ROSA Dining. Hosté Premium all inclusive mají v ceně také nápojový balíček s širokým výběrem alkoholických a nealkoholických nápojů.

3 524t Brutto tonáž
124,5m délka lodě
14,4m šířka lodě
13 rychlost v uzlech
242 max. počet pasažérů
100 celkový počet kabin

Kajuty

A-Rosa Donna nabízí ubytování ve stovce prostorných kajut s elegantním designem a kvalitními materiály. Na hosty tady čekají dvoulůžko rozložitelné na dvě samostatná lůžka, samostatná koupelna se sprchou, trezor, klimatizace, televize, síť proti komárům, vysoušeč vlasů, ručník, vlněná deka, telefon a župan (na vyžádání). 

Některé z kajut mají balkon a část z nich disponuje také třetím lůžkem, které využijí především rodiny.


Zábava

Na palubu A-Rosa Donna se vešla celá řada prostor, kde si hosté užijí volný čas mezi exkurzemi v přístavech. Čekají na ně:

  • Dvě (vnitřní a venkovní) restaurace a dva bary
  • Společenská místnost s posezením a tanečním parketem
  • Sluneční paluba s vyhřívaným bazénem s protiproudem, lehátky a slunečníky
  • Cvičné odpaliště na golf, minigolf, obří šachy
  • Půjčovna kol, cyklistické výlety
  • Lázně A-Rosa Spa – široká nabídka procedur prováděných s pomocí produktů značek BABOR a ST BARTH, fitness centrum s moderním kardio vybavením, masážní sprchy a relaxační místnost, biosauna a finská sauna
  • DJ, vaření „v přímém přenosu“, tematické večery, zábavné hry