A-Rosa Silva

V červenci 2012 vstoupila do služby nová loď společnosti A-Rosa, A-Rosa Silva. Loď nabízí ubytování pro 186 pasažérů, pro které si připravila zajímavé itineráře, ale také pohodlné kajuty a řadu společenských prostor.

Ideálním místem pro trávení volného času je za příznivého počasí sluneční paluba s vyhřívaným bazénem, lehátky, slunečníky a barem. Společenský prostor Panorama Lounge je centrem lodi, kde je při sklence něčeho dobrého možné poznat nové přátele nebo se na parketu protančit až do rána. Pro potěchu těla i duše jsou tady lázně Spa-Rosa s nepřebernou škálou procedur, masážemi a biosaunou, ale také malým, ale dobře vybaveným fitness centrem s moderními kardio přístroji. Příznivci aktivního trávení volného času ocení také minigolf nebo cvičné golfové odpaliště.

Na palubě A-Rosa Silva jsou dvě restaurace, které se o žaludky svých hostů starají vskutku královsky. V hledáčku té vnitřní jsou středomořská kuchyně a regionální a lokální pokrmy, venkovní pak na menu přidává grilované speciality. Nechybí regionální vína a také dva dobře zásobené bary.

V ceně plavby jsou zahrnuté bufety, kde je možné sledovat přípravu jídla „v živém přenosu“, odpolední bufet s kávou, čajem a sladkým pečivem, minerální voda v rámci všech hlavních jídel, volná doba stravování a možnost vlastního výběru stolu ve vnitřní a venkovní restauraci a vinném baru. Za drobný poplatek je přímo na palubě možné rezervovat exkluzivní 4chodovou večeři A-ROSA Dining. Hosté Premium all inclusive mají v ceně také nápojový balíček s širokým výběrem alkoholických a nealkoholických nápojů.

1,8t Brutto tonáž
135m délka lodě
11,4m šířka lodě
12 rychlost v uzlech
186 max. počet pasažérů
95 celkový počet kabin
Nejmenší Velikost lode
07.2012 Inaugurační plavba

Kajuty

Na lodi je celkem 89 kajut. Pro cestující s omezeným rozpočtem jsou určeny vnější kajuty s plochou 14,5 m2, část z nich má balkon. Ti, kteří dávají přednost luxusu, si mohou zvolit Junior apartmá o ploše 21 m2 s vlastním balkonem, nebo apartmá Balcony se dvěma balkony a plochou 29 m2. Rodinné kajuty velké 18 m2 pak budou vyhovovat především rodinám nebo skupinám přátel. V ceně apartmá jsou zahrnuty některé služby navíc: minibar, prádelna a žehlení, šampaňské na přivítanou, čerstvé květiny a ovoce.

Všechny kajuty bez rozdílu jsou pak vybaveny dvoulůžkem rozložitelným na dvě samostatná lůžka, samostatnou koupelnou se sprchou, trezorem, klimatizací, televizí, sítí proti komárům, vysoušečem vlasů, ručníkem, vlněnou dekou, telefonem a županem (na vyžádání). 


Zábava

Navzdory menší velikosti lodi se na palubu A-Rosa Silva vešel dostatek společných prostor a příležitostí k trávení volných chvil je mnoho. Hostům jsou k dispozici:

  • Dvě (vnitřní a venkovní) restaurace a dva bary
  • Společenská místnost s posezením a tanečním parketem
  • Sluneční paluba s vyhřívaným bazénem, lehátky a slunečníky
  • Cvičné odpaliště na golf, minigolf, obří šachy
  • Půjčovna kol, cyklistické výlety, pěší výlety
  • Lázně A-Rosa Spa – široká nabídka procedur prováděných s pomocí produktů značek BABOR a ST BARTH, fitness centrum s moderním kardio vybavením, masáže, relaxační místnost, biosauna, sanárium
  • DJ, vaření „v přímém přenosu“, tematické večery, zábavné hry