Celebrity Apex

V dubnu 2020 na moře poprvé vyplula v pořadí druhá loď ze série Edge společnosti Celebrity Cruises, a to Celebrity Apex. Stejně jako její mladší sestra, Celebrity Edge, nabídla loď svým pasažérům revoluční způsob poznávání světa a přinesla inovativní design a vizionářské prostory. 

Mezi destinace Celebrity Apex patří ty evropské, jako například překrásné Středomoří, Skandinávie, Island s Irskem i jiné, ale i plavby po sluncem zalitém Karibiku v místech jako Mexico, Jamaica, Kajmanské ostrovy, Puerto Plata, San Juan, Bahamy a další.

130 818t Brutto tonáž
306m délka lodě
39m šířka lodě
21,8 rychlost v uzlech
2 910 max. počet pasažérů
1 467 celkový počet kabin
Střední Velikost lode
03.2020 Inaugurační plavba

Kajuty

Ubytování na moři ještě nikdy nebylo pohodlnější. Celebrity Apex na maximum využívá úchvatných slunečných destinací a svým hostům nabízí kajuty, kde se smývá hranice mezi vnitřním a vnějším prostředím. Panoramatická okna, prostorné balkony a soukromé terasy s vířivkami umožní cestujícím užít si čerstvý mořský vzduch v každou denní i noční hodinu.

Hosté apartmá se mohou těšit na luxusní komplex The Retreat, zabírající část 15. a 16. paluby, určený výhradně pro pasažéry cestující ve vyšších třídách kajut.

Prostornější obytné prostory i koupelny, velká manželská postel v 99 % kajut, exkluzivní ložní prádlo značky eXhale s matracemi z kašmíru… to je jen výběr z toho, na co je možné se na Celebrity Apex těšit.

Kapacita lodi je při obsazenosti kajut 2 osobami 2 910 osob a hosté si – v závislosti na svém rozpočtu či preferencích - mohou vybrat z celé řady možností, doposud nejširší ze všech lodí společnost. Loď je připravena na sólo cestovatele i na ty, kteří dávají přednost dovolené ve větším počtu: propojitelné kajuty a apartmá pojmou rodiny i skupiny přátel, a to až o počtu 10 osob!

Naprostým unikátem na moři jsou kajuty Infinite Veranda, kde hosté stisknutím jediného tlačítka ve své mobilní aplikaci změní venkovní prostory svého ubytování ve vnitřní a rozšíří prostor své kajuty až o čtvrtinu. Klasiku pak zastupují pohodlné vnitřní kajuty, kajuty s výhledem nebo verandou a samozřejmě také různě odstupňovaná apartmá včetně těch s prioritním přístupem do lázní.

Nejprostornějším a nejluxusnějším ubytováním na Celebrity Apex jsou apartmá Iconic Suites, umístěná na samém vrcholku lodi nad kapitánským můstkem a nabízející tak (samozřejmě kromě celé řady dalších vymožeností) úchvatné panoramatické výhledy.

Stylově navržené vnitřní kajuty disponují velkým obytným prostorem včetně posezení a TV s plochou obrazovkou, většími koupelnami a i úložným prostorem. Kromě velké manželské postele mají některé kajuty i rozkládací lůžko. Vedle klasických vnitřních kajut jsou na palubě k dispozici kajuty Deluxe

Kategorie:

 • I2, Vnitřní kajuty, paluby: 6, 7, 8, 9, 10, 11 - plocha cca 17 m2
 • DI, Vnitřní kajuty Deluxe, paluby: 7, 8, 9, 10, 11, 12 - plocha cca 19 m2

Kajuty s výhledem na oceán nabízí větší obytné prostory a úchvatné výhledy na scenérii, která se denně mění. Některé kajuty mají kromě velké manželské postele i rozkládací (dvou)lůžko. Vedle klasických kajut s výhledem jsou na palubě k dispozici kajuty Deluxe, které patří mezi ty největší a dále Panoramatické kajuty s oknem od podlahy ke stropu umístěné uprostřed a na přídi lodi. 

Kategorie:

 • O1, Kajuty Prime s výhledem, paluba: 3 - plocha cca 18,5 m2
 • O2, Kajuty s výhledem, paluba: 3 - plocha cca 18,5 m2
 • PO, Kajuty s panoramatickým výhledem, paluba: 6 - plocha cca 20 m2
 • DO, Kajuty Deluxe s výhledem, paluby: 8, 9 - plocha cca 22,5 m2

Užijte si nádhernou přírodu a ohromující výhledy na oceán ze své vlastní soukromé verandy. Díky nejmodernějším technologiím si můžete nastavit téměř každý prvek v kajutě. Některé kajuty mají k manželské posteli i rozkládací lůžko nebo dvoulůžko. 

Můžete si vybrat kajuty Sunset Veranda s největší verandou z řady Edge, Deluxe Porthole s verandou na zádi lodi a řadu Edge s nekonečnou verandou a to i jednolůžkové pro sólo cestovatele. Některé kajuty jsou vzájemně propojitelné

Kajuty třídy Concierge spojují luxus kajut Edge s nekonečnou verandou s řadou služeb a vybavení, od exkluzivního oběda, přes destinační seminář a oddaného concierge - asistenta, který je vždy jen pár kroků od vaší kajuty, aby vám pomohl s čímkoli, co potřebujete. Součástí ubytování je i přístup do místnosti Infinite Veranda®.

Kajuty třídy AquaClass jsou inspirativnější než kdy jindy. Výchozí je kajuta Edge s nekonečnou verandou s přidanými prvky inspirovanými lázněmi. K dispozici je pro hosty nejmodernější nekonečná veranda, kašmírové ložní prádlo s matrací královské velikosti a bezplatné lekce fitness. Navíc mají neomezený přístup do SEA Thermal Suite, bezplatné stravování v restauraci Blu a osobního lázeňského concierge.

Kategorie:

 • E1, Kajuta Prime Edge s nekonečnou verandou - paluby: 7, 8, 9 - plocha cca 22,5 m2, verandy cca 4 m2
 • E2, Kajuta Edge s nekonečnou verandou - paluby: 6, 7, 8, 9 - plocha cca 22,5 m2, verandy cca 4 m2
 • E3, Kajuta Edge s nekonečnou verandou s částečně omezeným výhledem - paluby: 6, 7, 8 - plocha cca 22,5 m2, verandy cca 4 m2
 • ES, Jednolůžková kajuta Edge s nekonečnou verandou - paluba: 6 - plocha cca 17 m2, verandy cca 4 m2
 • P1, P2, Kajuta Deluxe Porthole s verandou - paluby: 6, 7, 8, 9 - plocha cca 19 m2, verandy cca 4 m
 • SV, Kajuta Sunset Veranda - paluby: 7, 8, 9, 10, 11, 12 - plocha cca 21 m2, verandy cca 8 m2
 • C1, Kajuta Prime Concierge Class - paluby: 11, 12 - plocha cca 22,5 m2, verandy cca 4 m2
 • C2, Kajuta Concierge Class - paluby: 9, 10, 11, 12 - plocha cca 22,5 m2, verandy cca 4 m2
 • C3, Kajuta Concierge Class s omezeným výhledem - paluby: 9, 10, 11, 12 - plocha cca 22,5 m2, verandy cca 4 m2
 • A1, Kajuta Prime AquaClass - paluby: 9, 10 - plocha cca 22,5 m2, verandy cca 4 m2
 • A2, Kajuta AquaClass - paluby: 9, 10 - plocha cca 22,5 m2, verandy cca 4 m2

Exkluzivní ubytování v Retreat® zahrnuje úžasná apartmá, přístup do soukromé restaurace Luminae, exkluzivního salonku a terasy na opalování, které konkurují jakémukoli špičkovému resortu. Hostům je k dispozici tým profesionálů, kteří udělají vše pro to, aby si svou dovolenou opravdu vychutnali.

Některá apartmá disponují dvěma ložnicemi a koupelnami, součástí u apartmá Penthouse a Sky Suite je i vířivka. Každý host v apartmá obdrží prémiové nápoje a prémiové Wi-Fi připojení.

Mezi exkluzivní služby a vybavení v Royal Suite, Edge Villa, Penthouse Suite a Iconic Suite patří např. bezplatná balená voda, soda a pivo denně zásobené, neomezené obědy a večeře ve všech specializovaných restauracích, dvě láhve prémiových lihovin zdarma, bezplatná služba praní prádla (dvakrát za plavbu) nebo i přednostní doručení zavazadel.

Mezi služby v Celebrity Suite a Sky Suite patří např. denní dovoz odpoledních pochutin, odpolední čajová akce pořádaná v The Retreat Lounge, bezplatná 24hodinová pokojová služba, bezplatné použití golfového deštníku a dalekohledu či služba čištění bot. 

Speciální výhody mají hosté z Aqua Sky Suite jako např. neomezený vstup do Sea Thermal Suite, specializovaný lázeňský concierge, přednostní rezervace lázní, bezplatné lekce fitness, exkluzivní slevy na lázeňské procedury (mohou být účtovány další poplatky) i uvítací recepce. Součástí vybavení apartmá jsou navíc fitness pomůcky, podložky na jógu, sprchové toaletní potřeby z přírodních složšek, rozšířené wellness na vyžádání atd.

Kategorie:

 • MS, Apartmá Magic Carpet® Sky Suite - paluby: 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 - plocha cca 28 m2, verandy cca 7 m2
 • S1, SS, Apartmá Sunset Sky Suite a Sky Suite, kombinace rozsáhlých výhledů a intimního luxusu - paluby: 7, 8, 9, 10, 11, 12 - plocha cca 30 m2, verandy cca 7 m2
 • AS, Apartmá Aqua Sky Suite, kombinace toho nejlepšího z wellness třídy Aqua Class® a luxusu Retreat® - paluba: 10 - plocha cca 30 m2, verandy cca 7 m2
 • CS, Dvoupokojové apartmá Celebrity Suite s panoramatickými okny - paluby: 11, 12 - plocha cca 37 m2, verandy cca 10 m2
 • PS, Apartmá Penthouse Suite - paluba: 12 - plocha cca 128 m2, verandy cca 18 m2
 • RS, Apartmá Royal Suite - paluba: 12 - plocha cca 64 m2, verandy cca 7 m2
 • IC, Apartmá Iconic Suite, s panoramatickým výhledem - paluba: 12 - plocha cca 176 m2, verandy cca 64 m2
 • EV, Dvoupatrové apartmá Edge Villa, s bazénkem - paluby: 15, 16 - plocha cca 69 m2, verandy cca 20 m2

Zábava

Unikátní „Kouzelný koberec“ (Magic Carpet), rozšiřující ještě plochu již tak prostorné lodi, se vertikálně pohybuje mezi palubami a na základě aktuální polohy mění svůj účel: od bezbariérového nástupu a výstupu z lodi na 2. palubě přes restauraci pod širým nebem na 5. palubě, bar a diskotéku na palubě 14. až po exkluzivní restauraci na nejvyšší, 16. palubě.

Majestátní třípatrová Grand Plaza, inspirovaná italskými náměstími, je místem setkávání a domovem hned několika restaurací, oblíbeného Martini baru a dvou skvělých kaváren, ze střešní paluby (Rooftop Garden) si pak cestující užijí překrásné výhledy na moře, a to ať už tady „jen“ relaxují při živé hudbě, nebo se účastní lekce jógy.

Na palubu Celebrity Apex se vešla celá řada restaurací: od hlavní Cosmopolitan přes Normandie, servírující současnou francouzskou kuchyni a výtečná evropská vína, jihoitalskou Tuscan, řeckou Cyprus, zaměřenou na ty nejčerstvější mořské plody, až po klasický steakhouse. Nabídku doplňuje řada kaváren a barů a je tak jasné, že hladem a žízní v průběhu plavby nikdo trpět nebude.

Bazény, vířivky, lehátka, ale také lázně se širokou nabídkou procedur zabírají prostor 14., sluneční paluby, známé jako Resort Deck. Na sportovce čeká prostorné a dobře vybavené fitness centrum a také venkovní běžecký trek na nejvyšších palubách lodi, na mladé pasažéry pak Camp at Sea, kde zažijí spoustu dobrodružství a poznají nové kamarády. Pro celou rodinu jsou připravena úžasná představení v divadle, živá hudba a v neposlední řadě široká nabídka exkurzí a aktivit v přístavech.

Na lodi je k dispozici:

 • Hlavní restaurace (v ceně plavby) - Cosmopolitan, Normandie, Cyprus, Tuscan 
 • Specializované restaurace (za poplatek) - Fine Cut Steakhouse, Le Grand Bistro, Le Petit Chef®, Raw on 5, The Magic Carpet, Rooftop Garden Grill, Eden Restaurant
 • Exkluzivní restaurace pro hosty The Retreat a AquaClass - Luminae at The Retreat®, Blu
 • 12 kaváren, barů a salonků - např. Café al Bacio, Pool Bar, Sunset Bar, Martini Bar, Craft Social Bar, Magic Carpet s prostorem pro živá hudební vystoupení, The Retreat Lounge, Eden Bar
 • Atrium Grand Plaza 
 • Bazény, vířivky, sluneční paluby
 • Solarium - paluba jen pro dospělé
 • Obchody s pečlivě sestavenou nabídkou luxusních značek a produktů 
 • Casino - s výběrem z více než 2 015 výherních automatů a 148 stolních her
 • Lázně se širokou nabídkou více než 120 masáží a procedur vč. termálních apartmá a Perské zahrady, která zapůsobí na Vaše smysly
 • Salon Kérastase® - se špičkovými službami v oblasti vlasové péče, manikúrou, pedikúrou a dalšími
 • Barber s holičskými službami pro pány
 • Fitness centrum vybavené posilovacími a kardio stroji značky Technogym, běžecký trek
 • Divadlo s inovativními představeními v moderním prostoru, kde se slévá hranice mezi herci a diváky, jako např. představení Rockumentary, kdy se rocková historie dostává do centra pozornosti, nebo Crystallize, kdy za speciálních efektů a elektrizující houslové hudby můžete obdivovat hypnotizující choreografii vzdušné akrobacie
 • Rooftop Garden s živou hudbou, obřími šachy, letním kinem
 • The Club – víceúčelový prostor, místo setkávání, interaktivních her a show, denních aktivit jako lekce DJs či lukostřelby a večerních produkcí
 • The Retreat – komplex určený výhradně pro hosty apartmá
 • Camp at Sea – interaktivní program pro mladé pasažéry všech věkových skupin
 • Konferenční místnost vhodná pro zasedání, bankety či koktejlová posezení

Plavby na Celebrity Apex