X Aktuální informace o provozu lodních společností »

Celebrity Apex

V dubnu 2020 na moře poprvé vypluje v pořadí už druhá loď netrpělivě očekávané série Edge společnosti Celebrity Cruises, Celebrity Apex. Stejně jako její mladší sestra, Celebrity Edge, nabídne loď svým pasažérům revoluční způsob poznávání světa a přinese inovativní design a vizionářské prostory, které – samozřejmě s výjimkou Edge - na moři nemají obdoby. Od dubna 2020 popluje Celebrity Apex po překrásném Středomoří, od listopadu stejného roku pak své hosty bude brát na plavby z floridského Fort Lauderdale po sluncem zalitém Karibiku.

Unikátní „Kouzelný koberec“ (Magic Carpet), rozšiřující ještě plochu již tak prostorné lodi, se vertikálně pohybuje mezi palubami a na základě aktuální polohy mění svůj účel: od bezbariérového nástupu a výstupu z lodi na 2. palubě přes restauraci pod širým nebem na 5. palubě, bar a diskotéku na palubě 14. až po exkluzivní restauraci na nejvyšší, 16. palubě.

Majestátní třípatrová Grand Plaza, inspirovaná italskými náměstími, je místem setkávání a domovem hned několika restaurací, oblíbeného Martini baru a dvou skvělých kaváren, ze střešní paluby (Rooftop Garden) si pak cestující užijí překrásné výhledy na moře, a to ať už tady „jen“ relaxují při živé hudbě, nebo se účastní lekce jógy.

Na palubu Celebrity Apex se vešla celá řada restaurací: od hlavní Cosmopolitan přes Normandie, servírující současnou francouzskou kuchyni a výtečná evropská vína, jihoitalskou Tuscan, řeckou Cyprus, zaměřenou na ty nejčerstvější mořské plody, až po klasický steakhouse. Nabídku doplňuje řada kaváren a barů a je tak jasné, že hladem a žízní v průběhu plavby nikdo trpět nebude.

Bazény, vířivky, lehátka, ale také lázně se širokou nabídkou procedur zabírají prostor 14., sluneční paluby, známé jako Resort Deck. Na sportovce čeká prostorné a dobře vybavené fitness centrum a také venkovní běžecký trek na nejvyšších palubách lodi, na mladé pasažéry pak Camp at Sea, kde zažijí spoustu dobrodružství a poznají nové kamarády. Pro celou rodinu jsou připravena úžasná představení v divadle, živá hudba a v neposlední řadě široká nabídka exkurzí a aktivit v přístavech.

129 500t Brutto tonáž
306m délka lodě
39m šířka lodě
21,8 rychlost v uzlech
2 910 max. počet pasažérů
1 467 celkový počet kabin
Střední Velikost lode
03.2020 Inaugurační plavba

Kajuty

Ubytování na moři ještě nikdy nebylo pohodlnější. Celebrity Apex na maximum využívá úchvatných slunečných destinací a svým hostům nabízí kajuty, kde se smývá hranice mezi vnitřním a vnějším prostředím. Panoramatická okna, prostorné balkony a soukromé terasy s vířivkami umožní cestujícím užít si čerstvý mořský vzduch v každou denní i noční hodinu.

Hosté apartmá se mohou těšit na luxusní komplex The Retreat, zabírající část 15. a 16. paluby, určený výhradně pro pasažéry cestující ve vyšších třídách kajut.

Prostornější obytné prostory i koupelny, velká manželská postel v 99 % kajut, exkluzivní ložní prádlo značky eXhale s matracemi z kašmíru… to je jen výběr z toho, na co je možné se na Celebrity Apex těšit.

Kapacita lodi je při obsazenosti kajut 2 osobami 2 910 osob a hosté si – v závislosti na svém rozpočtu či preferencích - mohou vybrat z celé řady možností, doposud nejširší ze všech lodí společnost. Loď je připravena na sólo cestovatele i na ty, kteří dávají přednost dovolené ve větším počtu: propojitelné kajuty a apartmá pojmou rodiny i skupiny přátel, a to až o počtu 10 osob!

Naprostým unikátem na moři jsou kajuty Infinite Veranda, kde hosté stisknutím jediného tlačítka ve své mobilní aplikaci změní venkovní prostory svého ubytování ve vnitřní a rozšíří prostor své kajuty až o čtvrtinu. Klasiku pak zastupují pohodlné vnitřní kajuty, kajuty s výhledem nebo verandou a samozřejmě také různě odstupňovaná apartmá včetně těch s prioritním přístupem do lázní.

Nejprostornějším a nejluxusnějším ubytováním na Celebrity Apex jsou apartmá Iconic Suites, umístěná na samém vrcholku lodi nad kapitánským můstkem a nabízející tak (samozřejmě kromě celé řady dalších vymožeností) úchvatné panoramatické výhledy.


Zábava

Celebrity Apex si pro své hosty připravila celou řadu aktivit, akcí a míst, z nichž si každý vybere to své. Na palubě čekají:

 • 4 hlavní restaurace (v ceně plavby), specializované restaurace (za poplatek), kavárny a bary
 • Bazény, vířivky, sluneční paluby a Solarium - paluba jen pro dospělé
 • Obchody
 • Kasino
 • Lázně se širokou nabídkou masáží a procedur
 • Fitness centrum vybavené posilovacími a kardio stroji značky Technogym, běžecký trek
 • Divadlo s inovativními představeními v moderním prostoru, kde se slévá hranice mezi herci a diváky
 • Rooftop Garden s živou hudbou, obřími šachy, letním kinem
 • The Club – víceúčelový prostor, místo setkávání, interaktivních her a show
 • The Retreat – komplex určený výhradně pro hosty apartmá
 • Camp at Sea – interaktivní program pro mladé pasažéry všech věkových skupin

Plavby na Celebrity Apex