X Aktuální informace o provozu lodních společností »

Celebrity Constellation

Výletní loď Celebrity Constellation byla postavena v roce 2002 ve Francii. Tato loď se chlubí elektrárnou plynových turbín a parní turbínou. V roce 2007 byl přidán i vznětový motor. Loď může plout na libovolné kombinaci plynových turbín a nafty. V přístavu si vyrábí elektrickou energii z nafty.

V roce 2007 byla Celebrity Constellation oceněna čtenáři jako jedna z nejlepších velkých výletních lodí. Od svého sestrojení se loď pohybuje v Baltském moři. V červnu a v červenci pluje k norským fjordům a k Severnímu mysu. Zbytek sezóny se nachází ve Středozemním a Černém moři. V zimě s ní můžete plout do Karibiku.

Výrobní cena Celebrity Constellation byla přibližně 350 mil. USD.

90 940t Brutto tonáž
294m délka lodě
32m šířka lodě
24 rychlost v uzlech
2 170 max. počet pasažérů
975 celkový počet kabin
Malá Velikost lode
05.2002 Inaugurační plavba
05.2020 Poslední rekonstrukce

Kajuty

Celebrity Constellation nabízí řadu různých kategorií kajut tak, aby vyhovovaly všem cestujícím. Kajuty jsou v kategoriích od vnitřních, až po rozlehlé apartmány. Přibližně 60 % všech kajut disponuje balkony.   


Zábava

Loď patří do třídy Millennium a na její palubě na vás čeká mnoho originálních možností, jak trávit volný čas.

Nechte své tělo hýčkat pod rukama zkušených odborníků v unikátním wellness areálu Canyon Ranch SpaClub.

Na lodi je mnoho restaurací, které vám poskytnou nevšední kulinářské zážitky. Zajděte do Tuscan Grille, kde servírují tradiční italské speciality doplněné o moderní kuchyni. Velký výběr salátů, desertů, polévek a dalších dobrot nabízí Bistro on Five, kde si zaručeně vždy vyberete. Útulnou atmosféru a výtečné dezerty najdete i v Café al Bacio & Gelateria, které je ideálním místem pro odpočinek a povídání s přáteli. Na lodi je unikátní vinotéka Cellar Masters, kde vás zkušení sommelieři provedou světem vína.

Hostům je k dispozici 66 nových kajut AquaClass. Ty jsou vybaveny speciálními sprchami a vanami, které vám zaručí luxusní relaxaci jako v lázeňském areálu. Navíc cestující mají z kajut přímý přístup do jedinečné perské zahrady, která je oázou klidu a odpočinku na lodi. Pasažerům je také zajištěn exkluzivní vstup do Blu restaurantu, kde si mohou vychutnat lehkou a zdravou kuchyni.

Na palubě se nebudou nudit ani děti. Plno legrace si mohou užít v dětském klubu Fun Factory, kde jsou k dispozici herní Xbox konzole a spoustu další zábavy.

Výrobní cena Celebrity Constellation byla přibližně 350 mil. USD.

Na lodi je k dispozici:

  • Restaurace a bary, včetně italské restaurace Tuscan Grille, Bistra on Five, kavárny Café al Bacio & Gelateria a vinotéky Cellar Masters
  • Celebrity divadlo
  • Wellness areál Canyon Ranch SpaClub
  • Fitness centrum, hřiště na míčové sporty, kosmetický salón
  • Umělecká galerie, karetní salónek, internetová kavárna, knihovna, konferenční centrum
  • Pro děti: Videoherna, dětský klub Fun Factory, Klub pro mládež Xclub Teen

Plavby na Celebrity Constellation