X Aktuální informace o provozu lodních společností »

Celebrity Flora

květnu 2019 poprvé vypluje Celebrity Flora, která se od svých majestátních sester už snad ani více lišit nemůže. Nová loď Celebrity Cruises na své palubě ponese jen 100 pasažérů, kterým však nabídne to největší pohodlí a luxus a především jedinečnou destinaci, do které se s její pomocí doslova „ponoří“.

Loď byla navržena speciálně pro plavby na Galapážské ostrovy a při její výstavbě se tak klade velký důraz i na ekologický aspekt: loď patří mezi energeticky nejefektivnější v oblasti a její technologie kotvení nepoškozuje citlivé mořské dno. Samozřejmostí je pak filtrování vody přímo v kajutách a třídění odpadu.

Stylový společenský prostor Discovery Lounge slouží k přednáškám odborníků na téma Galapážských ostrovů, konají se tady však i zábavná představení a další akce. Dobře vybavená knihovna Observatory se může pochlubit okny od podlahy až po střechu a je ideálním místem pro ty, kteří se chtějí dozvědět ještě více o destinaci a přitom si užít překrásné výhledy. Ty budou mít – a to především v noci – také ze Stargazing platform, plošiny pro pozorování hvězdné oblohy, kterou si s dalekohledem mohou užít buď sami, nebo v rámci komentovaného programu. V neposlední řadě jsou tady The Vista, společenský prostor s kruhovými výhledy, lehátky a vířivkou, nebo Sunset Lounge s bazénem a posezením s malým barem.

O návrh menu na lodi se postaral Michelinský šéfkuchař, jeho snídaně, obědy i večeře se podávají v restauraci Seaside. Ocean Grill pak připraví ty nejkvalitnější mořské plody nebo večeři pod hvězdami. Samozřejmostí je pak pokojová služba a možnost občerstvit se v pohodlí vlastního apartmá.

5 739t Brutto tonáž
101m délka lodě
17m šířka lodě
10 rychlost v uzlech
100 max. počet pasažérů
50 celkový počet kabin
Nejmenší Velikost lode
06.2019 Inaugurační plavba

Kajuty

Celebrity Flora slibuje to nejluxusnější ubytování na Galapážských ostrovech a všechny její kajuty budou ve skutečnosti prostorná apartmá. Penthouse Suite nabízí to největší apartmá se soukromou verandou a obytným prostorem jak uvnitř, tak venku, nechybí dokonce ani teleskop pro pozorování jedinečné galapážské fauny. O něco menší je Královské apartmá Royal Suite s oddělenou obytnou místností. Apartmá Ultimate Sky a Premium Sky jsou vybavena „nekonečnými verandami“ (Infinite Veranda), které stisknutím jediného tlačítka transformují vnitřní prostor ve vnější a naopak. A to nejlepší pohodlí si užijí i hosté Sky Suite s verandou a postelí s tím nejkvalitnějším kašmírovým ložním prádlem.

Každé apartmá má k dispozici osobního asistenta, který hostům splní každé jejich přání – a budou-li si to přát, dokonce jim i pomůže s vybalením zavazadel.


Zábava

Na palubě Celebrity Flora si hosté užijí: 

  • Hlavní restauraci Seaside a Ocean Grill servírující mořské plody a večeři pod hvězdami
  • Odborné přednášky a zábavný program v Discovery Lounge, komentované pozorování hvězdné oblohy na Stargazing Platform
  • Fitness centrum
  • Lázně
  • Knihovnu Observatory bohatě zásobenou literaturou na téma Galapážských ostrovů

Plavby na Celebrity Flora