Celebrity Flora

květnu 2019 poprvé vyplula Celebrity Flora, která se od svých majestátních sester už snad ani více lišit nemůže. Tato loď Celebrity Cruises na své palubě ubytuje pouze 100 pasažérů, kterým však nabízí to největší pohodlí, luxus a především jedinečnou destinaci, do které se s její pomocí doslova „ponoří“.

Loď byla navržena speciálně pro plavby na Galapážské ostrovy a při její výstavbě se tak klade velký důraz i na ekologický aspekt: loď patří mezi energeticky nejefektivnější v oblasti a její technologie kotvení nepoškozuje citlivé mořské dno. Samozřejmostí je pak filtrování vody přímo v kajutách a třídění odpadu.

5 922t Brutto tonáž
101m délka lodě
17m šířka lodě
10 rychlost v uzlech
100 max. počet pasažérů
50 celkový počet kabin
Nejmenší Velikost lode
06.2019 Inaugurační plavba

Kajuty

Celebrity Flora nabízí to nejluxusnější ubytování na Galapážských ostrovech a všechny její kajuty jsou ve skutečnosti prostorná apartmá. Penthouse Suite nabízí to největší apartmá se soukromou verandou a obytným prostorem jak uvnitř, tak venku, nechybí dokonce ani teleskop pro pozorování jedinečné galapážské fauny. O něco menší je Královské apartmá Royal Suite s oddělenou obytnou místností. Apartmá Ultimate Sky a Premium Sky jsou vybavena „nekonečnými verandami“ (Infinite Veranda), které stisknutím jediného tlačítka transformují vnitřní prostor ve vnější a naopak. A to nejlepší pohodlí si užijí i hosté Sky Suite s verandou a postelí s tím nejkvalitnějším kašmírovým ložním prádlem.

Každé apartmá má k dispozici osobního asistenta, který hostům splní každé jejich přání – a budou-li si to přát, dokonce jim i pomůže s vybalením zavazadel.

Kategorie:

 • S1, S2, S3, Apartmá Sky Suite s verandou, paluba: 5 - plocha apartmá cca 23 m2 pro 2 osoby
 • SL, SK, Apartmá Sky Suite s nekonečnou verandou, paluba: 6 - plocha apartmá cca 22 m2, pro 2 osoby
 • SP, Apartmá Premium Sky Suite s nekonečnou verandou, paluba: 6 - plocha apartmá cca 25 m2, pro 2 osoby
 • SU, Apartmá Ultimate Sky Suite s nekonečnou verandou, paluba: 6 - plocha apartmá cca 26 m2, pro 2 osoby
 • RS, Apartmá Royal Suite, paluba: 5 - plocha apartmá cca 40 m2, pro 2 osoby
 • PS, Apartmá Penthouse Suite, paluby: 5, 6 - celková plocha cca 120 m2, pro 2 osoby

Zábava

Stylový společenský prostor Discovery Lounge slouží k přednáškám odborníků na téma Galapážských ostrovů, konají se tady však i zábavná představení a další akce. Dobře vybavená knihovna Observatory se může pochlubit okny od podlahy až po střechu a je ideálním místem pro ty, kteří se chtějí dozvědět ještě více o destinaci a přitom si užít překrásné výhledy. Ty budou mít – a to především v noci – také ze Stargazing platform, plošiny pro pozorování hvězdné oblohy, kterou si s dalekohledem mohou užít buď sami, nebo v rámci komentovaného programu. V neposlední řadě jsou tady The Vista, společenský prostor s kruhovými výhledy, lehátky a vířivkou, nebo Sunset Lounge s bazénem a posezením s malým barem.

O návrh menu na lodi se postaral Michelinský šéfkuchař, jeho snídaně, obědy i večeře se podávají v restauraci Seaside. Ocean Grill pak připraví ty nejkvalitnější mořské plody nebo večeři pod hvězdami. Samozřejmostí je pak pokojová služba a možnost občerstvit se v pohodlí vlastního apartmá.

Na lodi je k dispozici: 

 • Hlavní restauraci Seaside a Ocean Grill servírující mořské plody a večeři pod hvězdami
 • Odborné přednášky a zábavný program v Discovery Lounge
 • Komentované pozorování hvězdné oblohy na Stargazing Platform
 • Fitness centrum
 • Lázně
 • Knihovnu Observatory bohatě zásobenou literaturou na téma Galapážských ostrovů

Plavby na Celebrity Flora