Costa Firenze

Costa Firenze je nejnovější loď flotily Costa Cruises, byla dokončená v prosinci roku 2020 v docích Fincantieri. Slavnostní předání lodi proběhlo virtuálně 22. prosince. První okružní plavbu podstoupila v létě 2021.

Architekti a designeři lodi Costa Firenze se inspirovali, jak vypovídá i samotný název lodi, převážně italskou Florencií. Costa Firenze nabízí 13 restaurací, takže kulinářský zážitek je jistý; hlavními restauracemi jsou Palazzo Vecchio a Ristorante dei Medici, v La Fiorentina Steak House se můžete těšit na výborné maso, v Teppanyaki na vás čeká i show šéfkuchaře během přípravy jídla a milovníci mořských plodů určitě nepohrdnou restaurací "Frutti di Mare". 

Skleničku italského vína či typické italské kávy si budete moci vychutnat v jednom ze 7 barů: Fashion Lounge, Viareggio Lounge, Bella Bar, Tuscany Lounge, Versilia Pool Bar, Bar del Conte a Dolce Vita Gelateria, vše v italském stylu, kterým jsou lodě společnosti Costa Cruises proslulé. Na palubě vám nebudou chybět ani obchody či bazény, nebo nepostradatelné divadlo

135 500t Brutto tonáž
323,6m délka lodě
37,2m šířka lodě
18 rychlost v uzlech
5 246 max. počet pasažérů
2 116 celkový počet kabin

Kajuty

Ubytování je zajištěno v 2 116 kajutách, a to ve vnitřních, s oknem, s balkonem a apartmánech.

Plocha vnitřních kajut je cca od 13 m2. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání), jsou ovšem i kajuty se dvěmi samostatnými postelemi, které nelze předělat na dvoulůžko. Některé kajuty mají 3. nebo i 4. lůžko formou vyklápěcího lůžka, nebo rozkládací pohovky. V kajutě je koupelna se sprchovým koutem a fénem, klimatizace, interaktivní TV, trezor a Wi-Fi připojení (za poplatek). K dispozici je také 24hodinová pokojová služba (za poplatek).

Vnitřní kajuty se nachází na palubách: 1, 2, 3, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 a 14.

Podle umístění se vnitřní kajuty rozdělují na tyto podkategorie:
I1
I2
I3
I4

Plocha kajut s oknem je cca od 19 m2. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání), jsou ovšem i kajuty se dvěmi samostatnými postelemi, které nelze předělat na dvoulůžko. Některé kajuty mají 3. nebo i 4. lůžko formou vyklápěcího lůžka, nebo rozkládací pohovky. V kajutě je koupelna se sprchovým koutem a fénem, klimatizace, interaktivní TV, trezor a Wi-Fi připojení (za poplatek). K dispozici je také 24hodinová pokojová služba (za poplatek). 

Kajuty s oknem se nachází na palubách: 1, 2, 3, 6, 7, 9, 10, 11 a 14.

Některé kajuty na 3. palubě mají omezený výhled. Všechny kajuty na 6., 7., 9., 10., 11. a 14. palubě mají omezený výhled.

Podle umístění se kajuty s oknem rozdělují na tyto podkategorie:
E1
E2

Kajuty s balkonem
Plocha kajut s balkonem je cca od 20 m2. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání), jsou ovšem i kajuty se dvěmi samostatnými postelemi, které nelze předělat na dvoulůžko. Některé kajuty mají 3. nebo i 4. lůžko formou vyklápěcího lůžka, nebo rozkládací pohovky a v některých lze ubytovat až 5 osob. V kajutě je koupelna se sprchovým koutem a fénem, klimatizace, interaktivní TV, trezor a Wi-Fi připojení (za poplatek). K dispozici je také 24hodinová pokojová služba (za poplatek).

Kajuty s balkonem se nachází na palubách: 2, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 a 14.

Podle umístění se kajuty s balkonem rozdělují na tyto podkategorie:
B1
B2
B3
B4

Apartmá Mini Suite (MS)
Plocha těchto apartmá s balkonem je cca od 28 m2. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání). V kajutě je koupelna se sprchovým koutem a fénem, klimatizace, interaktivní TV, trezor a Wi-Fi připojení (za poplatek). K dispozici je také 24hodinová pokojová služba (za poplatek). Paluby: 6, 7 a 8.

Apartmá s balkonem (S)

Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání) a některá apartmá mají 3. lůžko nebo i 4. lůžko formou rozkládací pohovky nebo dvoupohovky. Součástí je také klimatizace, koupelna s hydromasážním sprchovým koutem, interaktivní satelitní TV, výběr polštářů a peřin, fén, trezor, Wi-Fi (za poplatek) a exkluzivní služby komorníka 24 hodin denně. Možnost snídat v kajutě. Paluby: 7, 9, 11 a 14.


Zábava

Na lodi je k dispozici:  

 • Restaurace - Palazzo Vecchio, Dei Medici Restaurant, Sushino at Costa, Hot Pot Restaurant, Casanova Restaurant, La Fiorentina Steak House, Teppanyaki Restaurant, Versilia Buffet Restaurant, Pizzeria Pummi d´Oro, The Salty Beach Street Food
 • Bary - Fashion Lounge, Bar del Conte a zmrzlinárnu Dolce Vita, Lounge Tuscany, Bella Bar, Lounge Della Moda, Aperol Spritz Bar, Piazza Della Signoria Bar
 • Unikátní Solemio Spa, kde můžete využít saunu, relaxační místnost, služby kadeřníka, masáž chodidel i tělocvičnu 
 • La Laguna Aquapark, kde si mohou děti i dospělí užít jízdu na toboganu či jiné vodní prvky a Adventure Park Rope Garden pro odvážné jedince
 • Bazény a vířivky
 • Multifunkční sportovní hřiště, outdoorové dráhy pro jogging a kolečkové brusle, mini golf
 • Teatro Rosso - kde na Vás čeká každý večer velkolepé představení, ať už v podobě muzikálu, komedie, akrobatického umění atd.
 • Kasino Dea Bendata, karetní místnost, knihovna
 • Squok Club + Teen Zone pro všechny věkové kategorie, dětský bazének
 • Internetová kavárna, nákupní centrum, galerie umění
 • Ordinace lodního lékaře