ms Zaandam

MS Zaandam je výletní loď provozovaná společností Holland America Line, pojmenovaná po holandském městě Zaandam poblíž Amsterdamu

Paluba MS Zaandam nabízí hostům prostorné veřejné plochy a salónky, pohodlí je jim zajištěno i v útulným kajutách, některé z nich disponují i soukromými verandami.

Hlavní téma MS Zaandam je nejlepší světová hudba, proto jsou interiéry lodi zdobeny hudebními artefakty z celého světa. Narazíte tu tak na saxofon Billa Clintona, kytary podepsané hudebními legendami jako jsou Queen, Iggy Pop, Eric Clapton nebo Rolling Stones. V srdci lodi se nacházejí unikátní barokní varhany, které jsou inpirovány tradičními holandskými flašinety. K prohlídce všech uměleckých děl na palubě můžete využít iPod, který vás samostatně provede celou sbírkou artefaktů.

Výrobní cena MS Zaandam byla přibližně 300 mil. USD.

61 396t Brutto tonáž
237m délka lodě
32,3m šířka lodě
23 rychlost v uzlech
1 432 max. počet pasažérů
620 celkový počet kabin


Zábava

Milovníci jídla ocení jedinečné gurmánské zážitky, které nabízí mnoho restaurací. Mezi ně patří například elegantní Pinnacle grill, který vás okouzlí romantickou atmosférou i lahodnými pokrmy, kde nechybí plody moře a další speciality. Na palubě je také Centrum kulinářského umění, kde mohou cestující navštívit kurzy vaření nebo kuchařské show.

Hosté mohou nechat své tělo hýčkat pod rukama špičkového personálu ve wellness centru Greenhouse, kde naleznou mnoho procedur od masáží vonnými oleji po bylinné koupele.

Večer vybízí k návštěvě stylového divadla Mondriaan show lounge plného krásných představení, nebo zajděte do Explorations Cafe, kde najdete jednu z nejobsáhlejších knihoven na mořích a přístup k vydáním The New York Times.

Aby ty nejkrásnější vzpomínky z dovolené zůstaly zachovány, je na lodi k dispozici i unikátní workshop od společnosti Windows, díky kterému se hosté naučí fotografovat, natáčet videa, upravovat obrázky, vytvářet alba a spoustu dalších užitečných dovedností. Světem nejnovějších technologií je provedou experti ze společnosti Windows, kteří také dokážou poradit, jak obrázky z cest následně umístit na internet a sdílet s celým světem.

Na lodi je k dispozici:

  • Restaurace: Pinnacle Grill, Le Cirque, italská restaurace Canaletto, Lido restaurant, Terrance Grill, Rotterdam dinning room, Centrum kulinářského umění (hosté mohou navštívit kurzy vaření, kuchařské show, ochutnávky vín, workshopy zaměřené na regionální kuchyně nebo kurzy vaření pro děti), Explorations Cafe (obsáhlá knihovna, přístup k internetu, velké puzzle stoly, přednášky, přístup k vydáním The New York Times)
  • Bary: Piano bar, Explorer lounge
  • Odpočinek: Wellness centrum Greenhouse (masáže vonnými oleji, bylinné koupele, parní lázně, turecké lázně, hydroterapie, kadeřnictví, manikúra atd.)
  • Sport: Fitness centrum (jóga, pilates, rotopedy atd.), vnitřní a venkovní bazén, basketbal, volejbal, tenis, ping-pong
  • Zábava: Kasino, divadlo
  • Pro děti: Dětský klub Club hal s hernou