X Aktuální opatření lodních společností proti šíření koronaviru »

MS Kong Harald

V roce 1993 byla na moře poprvé spuštěna 122metrová loď MS Kong Harald společnosti Hurtigruten. Plavidlo, nesoucí jméno norského krále, prošlo roku 2016 rozsáhlou rekonstrukcí a svým hostům tak dnes nabízí nejen dopravu do úžasných destinací, ale také moderní a pohodlné soukromé i veřejné prostory.

Elegantní, Norskem inspirovaný interiér ve světlejších tónech dřeva a látek doplňují prostorné sluneční paluby, za méně příznivého počasí si pak pasažéři úžasné výhledy na norské pobřeží (loď je jednou z těch, které plují z Bergenu do Kirkenes) a v zimním období čarokrásnou polární záři užijí také ze společenské místnosti Explorer Lounge s panoramatickými okny.

O občerstvení na lodi se starají hned tři různé restaurace. Hlavní restaurace Torget na 4. palubě servíruje snídaně a obědy formou bufetu a večeře formou bufetu proložené několikrát za plavbu 3chodovým menu. Na stejné palubě se nachází také dvě nové – placené - restaurace lodi. Brygga má styl bistra a připravuje hamburgery a pizzu, Kysten s otevřenou kuchyní, kde mohou hosté pozorovat přípravu svého jídla, pak hlavně mořské plody a ryby včetně červeného kraba královského. Nabídku občerstvení doplňuje kavárna Multe se zmrzlinovým barem (a speciálními příchutěmi jako třeba rybí nebo pivní). Společenský prostor Explorer Lounge na 7. palubě čas od času hostí živé hudební vystoupení a jeho Panorama bar zásobuje hosty chutnými koktejly a dalšími nápoji.

Aktivně založení pasažéři ocení ve chvílích na moři dobře vybavenou fitness místnost, kdo dává přednost relaxaci, může navštívit venkovní vířivky nebo saunu.

V centru plaveb na MS Kong Harald jsou ale samozřejmě destinace, a tak tady nechybí profesionální Expediční tým a jeho odborné přednášky a večerní programy na sluneční palubě i v přednáškové místnosti. Mezi zajímavými tématy jsou příroda, kultura nebo specificky norský fenomén „friluftsliv“ - život venku, na čerstvém vzduchu, k jehož zažití jsou hosté v průběhu expedice týmem také nabádáni. Při různých příležitostech se mohou zájemci zúčastnit i speciálních ceremonií a vystoupení posádky, v nabídce jsou pak (v závislosti na počasí) také prohlídky s průvodcem v jednotlivých přístavech nebo možnost přespat v teplém spacáku pod širým nebem (obojí za poplatek).

Při rekonstrukci lodi došlo také na technologie, a tak je dnes bezdrátové připojení k internetu mnohem spolehlivější a také rychlejší.

Děti jsou na palubě MS Kong Harald vítány, je však třeba počítat s tím, že tady pro ně není připraven ani speciální prostor, ani program.

11t Brutto tonáž
121m délka lodě
19m šířka lodě
18 rychlost v uzlech
622 max. počet pasažérů
227 celkový počet kabin
Nejmenší Velikost lode
07.1993 Inaugurační plavba
07.2020 Poslední rekonstrukce

Kajuty

Na palubě MS Kong Harald je celkem 222 kajut ve čtyřech kategoriích.

Apartmá Expedition Suite nabízí jednu nebo dvě místnosti, obývací část a samostatnou koupelnu se sprchou (nebo vanou) a WC, stejně jako TV, lednici, minibar, župany a pantofle.

Kajuty Arctic Superior na palubách 5 a 6 mají dvoulůžka, obývací část i dostatek úložného prostoru, hosté tady ocení také TV nebo konvici na přípravu kávy a čaje. Výhled z oken je neomezený, některé z kajut však přehlíží venkovní promenádu.

Na palubách 5 a 6 se nachází kajuty Polar Outside se dvěma oddělenými lůžky (nebo dvoupatrovými postelemi), z nichž jedno slouží také jako pohovka, samostatnou koupelnou se sprchou a TV. Některé z kajut mají omezený nebo žádný výhled. Podobné vybavení mají i vnitřní kajuty Polar Inside na 2. a 3. palubě, které však neprošly modernizací z roku 2016.

Loď je v několika svých propojitelných kajutách schopná ubytovat rodiny nebo větší skupiny přátel, speciálně upravené kajuty jsou připravené také pro hosty na kolečkovém křesle.


Zábava

  • Vířivky, sauna
  • Fitness místnost
  • 3 restaurace, kavárna Multe se zmrzlinovým barem
  • Společenský prostor Explorer Lounge s barem
  • Přednáškový sál
  • Obchod
  • Expediční tým – přednášky na nejrůznější témata
  • Bezdrátové připojení k internetu

Plavby na MS Kong Harald

First Minute
plavba s českým průvodcem

Za kouzelnou polární září podél norského pobřeží

Loď: MS Kong Harald
Trasa:

Norsko

Vylodění: Bergen, Norsko
Trvání: 12 nocí

Lovte POLÁRNÍ ZÁŘI v Norsku pomocí programu Northern Lights Promise. Pokud nespatříte polární záři, lodní společnost, Vám daruje další plavbu (6-7 dní) zdarma.

Letecká doprava - český průvodce

Akce! First Minute