Norwegian Breakaway

Výletní loď Norwegian Breakaway poprvé vyplula na moře 8. května 2013. Jejím celoročním domovským přístavem je New York. Na jaře a v létě se plaví k písečným plážím Bermud a v zimě pluje do tropických moří Karibiku a Baham. Dalšími jejími destinacemi je Kanda a Nová Anglie či Středozemní moře. Norwegian Breakaway v sobě spojuje romantiku a kouzlo cestování na vodě s unikátními prostory a luxusním zážitkem z plavby.

Výrobní cena Norwegian Breakaway byla přibližně 840 mil. USD.

V roce 2020 prošla tato loď rekonstrukcí.

145 655t Brutto tonáž
326m délka lodě
52m šířka lodě
21,5 rychlost v uzlech
3 963 max. počet pasažérů
2 014 celkový počet kabin
Střední Velikost lode
04.2013 Inaugurační plavba
01.2020 Poslední rekonstrukce

Kajuty

Nabídka ubytování na Norwegian Breakaway je skutečně široká od vnitřních kajut, přes kajuty s výhledem či soukromým balkonem, propojitelné kajuty pro rodiny až po lázeňská apartmá a apartmá třídy The Haven. Samozřejmostí jsou pak kajuty pro hendikepované a hosty s pohybovým omezením a také studia s virtuálními výhledy pro ty, kteří cestují sami.

Komplex The Haven, určený výhradně pro hosty nejvyšší třídy apartmá, zahrnuje soukromou restauraci s vnitřním a vnějším posezením či privátní společenský prostor a prostor pro lázeňské procedury. Hosté mají k dispozici 24hodinovou službu komorníka a concierge, tzn. služby asistenta, který se stará o kompletní program a slouží jako poradce pro jakoukoliv možnou situaci.

Rodinná vnitřní kajuta (I4)
Jedná se o cenově dostupnou rodinnou variantu, kde jsou 2 samostatné postele, které se dají spojit v manželskou postel a 3. s 4. lůžkem je formou vyklápěcích lůžek. Plocha je přibližně 12 m2. Paluby 12, 13 a 14.

Vnitřní kajuta (IC, IA, IB, IF)
Tyto kajuty zahrnují 2 samostatné postele, které se dají spojit v manželskou postel a i další lůžka v případě ubytování až 4 osob. Plocha je přibližně 11 m2 - 18 m2. Paluby 5, 8, 9, 10, 11, 12, 13 a 14.

Vnitřní kajuta Sail Away (IX)
Tato kategorie zaručuje vnitřní kajutu nebo i lepší! Vaše kajuta může být na kterékoli palubě a může být přidělena od času rezervace až jeden den před naloděním. Lze ubytovat až 4 osoby. 

Studio (T1)
Jedná se o kajuty speciálně navržené a cenově dostupné pro samostatné cestovatele. Součásí je postel, virtuální okno a oddělený prostor koupelny s umyvadlem a sprchovým koutem. Je zahrnut i přístup do soukromého salonku Studio. Některé tyto kajuty lze vzájemně propojit. Plocha je přibližně 9 - 12 m2. Paluby 10 a 11.

Rodinná kajuta s oknem (O4, O5)
Tyto kajuty jsou ideální pro rodiny, většina z nich se nachází v blízkosti dětského koutku. Součástí jsou dvě samostatné postele, které lze spojit v jednu manželskou postel, a i další lůžka, pak je možné ubytovat další 3 osoby. Plocha je přibližně 14 m2 - 31 m2. Paluba 5.

Kajuta s obrazovým oknem (OB, OA)
Kajuty s oknem s úžasným výhledem zahrnující dvě samostatné postele, které lze spojit v jednu manželskou postel, i další lůžka pro ubytování až dalších 3 osob. Plocha je přibližně 14 m2 - 23 m2. Paluby 5, 9, 10, 11, 12 a 13.

Kajuta s oknem Sail Away (OX)
Tato kategorie zaručuje kajutu s oknem nebo lepší! Je ovšem možné, že může mít pouze okénko nebo obrazové okno a výhled může být zcela nebo částečně zakrytý. Kajuta může být na jakékoli palubě a přidělena až jeden den před naloděním. 

Kajuta s balkonem na zádi (B1)
Tyto kajuty jsou umístěny na zádi lodi, aby hosté měli nádherný výhled ze svého soukromého balkonu. Zahrnují dvě samostatná lůžka, která lze přeměnit na manželskou postel. Součástí je i pohovka, lze tedy ubytovat až 3 osoby. Plocha kajut je přibližně 23 m2 - 51 m2 a plocha balkonu cca 5 m2 - 23 m2. Paluby 9, 10, 11, 12, 13 a 14.

Rodinná kajuta s balkonem (B4)
Ideální ubytování pro rodiny. Součástí jsou dvě samostatná lůžka, která lze přeměnit na manželskou postel, a i další lůžka, pak lze ubytovat další 2 osoby. Plocha kajut je přibližně 19 m2 a plocha balkonu je cca 2 m2. Paluby 13 a 14.

Kajuta s velkým balkonem (B6)
Tyto kajuty nabízejí krásný výhled z balkonu. Samozřejmostí jsou dvě samostatná lůžka, která lze přeměnit na manželskou postel, a další lůžka pro ubytování jednoho nebo dvou dalších hostů. Plocha kajut je přibližně 22 m2 a plocha balkonu je přibližně 6 m2. Paluba 9.

Lázeňská kajuta s balkonem (B9)
Tyto kajuty se vyznačují uklidňujícím lázeňsým dekorem. Zahrnují dvě samostatná lůžka, která lze přeměnit na manželskou postel, a jednu rozkládací pohovku jako možnost 3. lůžka. Ubytovaní mají snadný přístup do přilehlých lázní Mandara Spa a fitness centra, stejně tak bezplatný přístup do Thermal Suite během pravidelné otevírací doby. Plocha kajut je přibližně 18 m2 - 19 m2 a plocha balkonu cca 2 m2. Paluba 14.

Kajuta s balkonem (BA, BB, BF)
Dané kajuty se vyznačují snadným přístupem ke všem vynikajícím restauracím a vzrušujícím aktivitám na palubě. Součástí jsou dvě samostatná lůžka, která lze přeměnit na manželskou postel, a je možnost i dalších lůžek. Ubytovat lze 2 - 4 osoby. Plocha kajut je přibližně 18 m2 - 33 m2 a plocha balkonu cca 2 m2 - 12 m2. Paluby 8, 9, 10, 11, 12, 13 a 14.

Kajuta s balkonem Sail Away (BX)
Tato kategorie zaručuje kajutu s balkonem nebo lepší! Upozorňujeme, že výhled z balkonu může být zcela nebo částečně omezen. Kajuta může být na jakékoli palubě a přidělena až jeden den před naloděním. 

The Haven

The Haven Deluxe Owner's apartmá s velkým balkonem (H2)
Tato apartmá se nacházejí v The Haven a nabízejí prostorný balkon s úžasným výhledem na oceán. Součástí je obývací a jídelní kout s barem, dále velká manželská postel, rozkládací dvoupohovka, šatní skříň a dvě koupelny. Lze ubytovat až 4 osoby. Plocha apartmá je přibližně 86 m2 a plocha balkonu cca 18 m2. Paluba 16.

The Haven Deluxe Owner's apartmá s balkonem (H3)
Tato apartmá mají oddělenou obývací a jídelní část s výhledem. Dále je součástí velká manželská postel, koupelna s luxusní vanou a samostatným sprchovým koutem i koupelna pro další hosty. V nabídce jsou také služby komorníka a concierge. Lze ubytovat až 4 osoby. Plocha apartmá je přibližně 53 m2 a plocha balkonu cca 8 m2. Paluba 16.

The Haven rodinná Villa s dvěma ložnicemi a balkonem (H6)
Tyto vily, které jsou ideální pro rodinu, se nacházejí v The Haven. Mají dvě ložnice, jednu s velkou manželskou postelí a druhou s rozkládací pohovkou pro dva, dále jsou součástí dvě koupelny. Lze ubytovat až 6 osob. Plocha je přibližně 49 m2 - 50 m2 a plocha balkonu cca 3 m2 - 4 m2. Paluby 15 a 16.

The Haven Penthouse s hlavní ložnicí a velkým balkonem na zádi (H7)
Tato střešní apartmá se nacházejí v zadních rozích palub 9 a 12 a nabízejí nezapomenutelný výhled s oken od podlahy ke stropu a mimořádně velkými balkony. Dopřejte si prémiové vybavení v The Haven s exkluzivním přístupem do oblasti Courtyard, restaurace, salonku, 24hodinového komorníka a služby concierge. Součástí je také velká manželská postel, koupelna s luxusní vanou a samostatným sprchovým koutem, obývací pokoj s rozkládací pohovkou pro dva, jídelní kout a další koupelnu pro hosty. Lze ubytovat až 4 osoby. Plocha apartmá je přibližně 73 m2 - 76 m2 a balkonu cca 34 m2 - 37 m2. Paluby 9 a 12.

The Haven Penthouse s hlavní ložnicí a balkonem na zádi (HA)
Jedná se o prostorný Penthouse s balkonem, který poskytuje neuvěřitelné výhledy ze zadní části lodi, oplývající pohodlím a luxusem. K vybavení patří manželská postel, koupelna s luxusní vanou a samostatným sprchovým koutem, obývací část, jídelní kout a koupelna pro hosty se sprchovým koutem. Hosté mají přístup do The Haven, včetně exkluzivního přístupu do oblasti Courtyard, restaurace, salonku a k dispozici služby komorníka a concierge. Ubytovat lze až 4 osoby. Plocha apartmá je přibližně 60 m2 - 66 m2 a plocha balkonu je cca 21 m2 - 27 m2. Paluby 10, 11, 13 a 14.

The Haven Courtyard Penthouse s balkonem (HF)
V těchto apartmánech umístěných v The Haven můžete obdivovat nádherný neustále se měnící výhled z balkonu. Samozřejmostí je velká manželská postel a rozkládací pohovka. Lze ubytovat až 3 osoby. Plocha apartmá je přibližně 30 m2 - 50 m2 a plocha balkonu 4 m2 - 7 m2. Paluby 15 a 16.

The Haven Penthouse s balkonem na přídi (HG)
Tyto Penthousy jsou umístěny v přední části lodi a mají exkluzivní přístup do oblasti The Haven Courtyard, restaurace a salonku, včetně 24hodinové služby komorníka a concierge. Disponují velkou manželskou postelí, koupelnou s luxusní vanou a samostatným sprchovým koutem, obývacím pokojem s rozkládací pohovkou a jídelním koutem. Lze ubytovat až 4 osoby. Plocha apartmá je přibližně 38 m2 - 41 m2 a plocha balkonu cca 2 m2. Paluby 9, 10, 11, 12 a 13.

The Haven lázeňské apartmá s balkonem (H9)
Ideální způsob, jak zažít skvělou lázeňskou dovolenou. Spa apartmány mají uklidňující lázeňský dekor, součástí je velká manželská postel, nadrozměrná sprcha s vodopádem a vířivka. Hosté mají snadný přístup do přilehlých lázní Mandara Spa, fitness centra a také bezplatný vstup do Thermal Suite. Ubytování pro 2 osoby. Plocha apartmá je přibližně 28 m2 a plocha balkonu je cca 5 m2. Paluba 14.

The Haven Penthouse apartmá s balkonem (HI)
Toto střešní apartmá se nachází v blízkosti přední části lodi a zahrnuje přístup do The Haven a veškeré jeho prémiové vybavení. Součástí je mimo jiné soukromý balkon, manželská postel, posezení, jacuzzi. Ubytování pro 2 osoby. Plocha apartmá je přibližně 28 m2 a plocha balkonu je cca 5 m2. Paluba 14.

Apartmá Club Balcony

Apartmá Club s balkonem na zádi (M1)
Tato prostorná apartmá orientovaná na zádi disponují dvěma samostatnými lůžky, která lze přeměnit na manželskou postel. Plocha kajut je přibližně 47 m2 - 54 m2 a balkonu cca 19 m2 - 26 m2. Paluba 10.

Rodinné apartmá Club s balkonem (M4)
Tato apartmá mají soukromý balkon a jsou ideální pro rodiny. Součástí jsou dvě samostatná lůžka, která lze přeměnit na manželskou postel, dále rozkládací pohovka, posezení a koupelnu se sprchovým koutem nebo vanou. Lze ubytovat až 4 osoby. Plocha kajut je přibližně 21 m2 - 22 m2 a balkonu cca 2 m2. Paluby 9, 10, 11, 12, 13 a 14.

Apartmá Club s velkým balkonem (M6)
Tyto apartmány nabízí úžasný výhled. Součástí jsou 2 samostatná lůžka, která lze přeměnit na manželskou postel, a přistýlku pro další 2 osoby. Velký soukromý balkon nabízí úžasný výhled. Plocha kajut je přibližně 28 m2 - 29 m2 a plocha balkonu je cca 9 m2 - 10 m2. Paluba 8.

Lázeňské apartmá Club s balkonem (M9)
Balkonová apartmá Spa Club mají uklidňující lázeňský dekor. Součástí je velká manželská postel, nadrozměrná sprcha s několika tryskami a snadný přístup do přilehlých lázní Mandara Spa a fitness centra. Zahrnuje také bezplatný vstup do Thermal Suite během pravidelné otevírací doby. Lze ubytovat až 3 osoby. Plocha apartmá je přibližně 22 m2 a balkonu cca 2 m2. Paluba 14.

Apartmá Club s balkonem (MA, MB)
Daná apartmá mají soukromý balkon a nachází se většinou uprostřed lodi nebo na přídi. Mají dvě samostatná lůžka, která lze přeměnit na manželskou postel, a i další možnosti lůžek k ubytování dalších 2 osob. Plocha apartmá je přibližně 21 m2 - 28 m2 a plocha balkonu je cca 2 m2 - 9 m2. Paluby 8, 9, 10, 11, 12, 13 a 14.

Apartmá Club s balkonem Sail Away (MX)
Tato kategorie zaručuje apartmá Club Balcony Suite nebo lepší! Vaše kajuta může být na jakékoli palubě a přidělena až jeden den před naloděním. 


Zábava

Na lodi vás čeká krásná promenáda The Waterfront lemovaná stylovými bary i restauracemi. Na palubě je k mání až 29 mimořádných kulinářských zážitků. Dále je pro hosty připraven i bohatý večerní program. Zkusit štěstí můžete v kasinu.

Nudit se nebudou ani sportovní nadšenci. Milovníci adrenalinu ocení tříúrovňové lanové centrum se 40 překážkami, které sahá 8 stop přes boční stranu lodi. Protáhnout tělo můžete ve fitness centru nebo na sportovním hřišti. K dispozici je i minigolf a lezecká stěna.

Nechybí ani rozsáhlý aquapark se dvěma velkými bazény, točitými tobogány a vířivkami.

Na lodi je myšleno i na děti a dospívající. Pořádnou dávku vodní zábavy nabízí dětský aquapark s postavičkami v nadživotní velikosti a dalšími atrakcemi. Spoustu legrace si děti od 13 do 17 let užijí také v areálu Entourage, který je navržen speciálně pro ně. Plná her a dětských dobrodružství je Splash Academy, která je určená dětem od 3 do 12 let.

Na lodi je k dispozici:

 • Restaurace - z toho devět bezplatných restaurací, kde jsou k dispozici tříchodová menu i samoobslužný bufet - Savour, Taste, The Manhattan Room, The Haven Lounge a The Haven Restaurant (privátní restaurace), O'Sheehan's Bar & Grill (24hodinová restaurace irského stylu), Garden Café (bufet), Shanghai's Noodle Bar (asijská kuchyně), Ocean Blue a The Raw Bar (mořské plody), Moderno Churrascaria (brazilský steakhouse), Cagney´s Steakhouse, Teppanyaki (japonská kuchyně), Wasabi Sushi Bar, La Cucina (italská kuchyně), Le Bistro (francouzská kuchyně), Dolce Gelato
 • Bary - Starbucks®, Atrium Bar, Bar 21, Shaker's Cocktail Bar, Maltings Beer & Whiskey Bar, Mixx Bar, Prime Meridian Bar, Skyy® Vodka Ice Bar (inspirovaný původními ledovými hotely ve Skandinávii - bar, sezení a sklenice jsou vyrobeny výhradně z ledu), Spice H2O (inspirovaný letními večírky na ostrově Ibiza)
 • Vibe Beach Club - oblast určená výhradně osobám starším 18 let, která nabízí nádherný výhled na oceán, nadměrně velkou vířivku, lehátka a jiné relaxační prvky. Součástí je také bar s kompletními službami, vodní střiky, chlazené ručníky a špízy s ovocem - průkazy jsou k dispozici v předprodeji nebo na palubě u přepážky služeb pro hosty.
 • Comedy club Headliners, kde můžete zažít i klavírní show
 • Burn the Floor - 45minutová taneční show ukazující mnohé oblíbené styly (po celou dobu plavby jsou také nabízeny kurzy tance a cvičení pod vedením úžasných tanečníků)
 • muzikálové představení - SIX - je vyprodaným oceněným muzikálem, který vzal nejen divadelní svět útokem, ale také hitparády
 • Diskotéka Bliss Ultra Lounge
 • Kasino Breakaway
 • Galerie Park West - působivá umělecká galerie nabízející vše od klasiky po současné umění
 • Salon a lázně Mandara - nabízející více než 50 speciálních procedur, např. suchá sauna, pára, solná místnost, thalasso terapie, bazén, masáže horkými kameny, švédské a balijské masáže, salon krásy, holičství
 • Lanové centrum Sports complex se 40 překážkami
 • Aquapark se dvěma bazény, pěti tobogány a čtyřmi vířivkami, dětský aquapark
 • Fitness centrum, sportovní hřiště
 • Lezecká stěna, minigolf
 • Video Arcade - svět plný her a virtuální reality
 • Dětský areál Splash Academy pro děti od 3 do 12 let
 • Areál Entourage určený dospívajícím od 13 do 17 let
 • specializované obchody s módou, šperky, hodinkami, parfémy, reklamními předměty, plážovými potřebami a jiné

Plavby na Norwegian Breakaway

USA, Portugalsko, Velká Británie z Miami na lodi Norwegian Breakaway

Loď: Norwegian Breakaway
Trasa: USA, Portugalsko, Velká Británie
Nalodění: Miami, USA
Vylodění: Southampton, Velká Británie
Trvání: 12 nocí