Norwegian Jewel

Výletní loď Norwegian Jewel podnikla svou první plavbu v roce 2005 a byla slavnostně pokřtěna manželkou miliardáře Donalda Trumpa, Melanií. Její sesterskou lodí je Norwegian Jade. Na palubě je vám k dispozici 1069 členů posádky. V roce 2022 byla loď zrekonstruována.

Každý tu najde svůj styl ubytování od klasických kajut až po luxusní apartmány, které jsou na Norwegian Jewel jedny z nějvětších na moři. Pokud jde o zábavu, tato loď je plná vzrušení: velké množství možností stravování, bary s živou hudbou, sportovní a relaxační aktivity atd. S Norwegian Jewel se můžete vydat na plavbu po Aljašce, Asii, Bahamách, Karibiku, Pacifickým pobřežím či Panamským průplavem. 

Výrobní cena Norwegian Jewel byla přibližně 390 mil. USD.

93 502t Brutto tonáž
294m délka lodě
38m šířka lodě
25 rychlost v uzlech
2 376 max. počet pasažérů
1 187 celkový počet kabin
Malá Velikost lode
08.2005 Inaugurační plavba
01.2018 Poslední rekonstrukce

Kajuty

Nabídka ubytování na Norwegian Jewel je skutečně široká od vnitřních kajut, přes kajuty s oknem či soukromým balkonem, propojitelné kajuty pro rodiny až po rozmanitá apartmá a apartmá třídy The Haven

Komplex The Haven, určený výhradně pro hosty nejvyšší třídy apartmá, zahrnuje soukromou restauraci s vnitřním a vnějším posezením či privátní společenský prostor a prostor pro lázeňské procedury. Hosté mají k dispozici 24hodinovou službu komorníka a concierge, tzn. služby asistenta, který se stará o kompletní program a slouží jako poradce pro jakoukoliv možnou situaci.

Rodinná vnitřní kajuta (I4)
Jedná se o cenově dostupnou rodinnou variantu, kde jsou 2 samostatné postele, které se dají spojit v manželskou postel, a i možnost lůžek pro ubytování dalších 2 osob. Plocha je přibližně 12 m- 25 m2. Paluby 8, 9, 10 a 11.

Vnitřní kajuta (IA, IB, IF)
Tyto kajuty zahrnují 2 samostatné postele, které se dají spojit v manželskou postel a i další lůžka v případě ubytování až 4 osob. Plocha je přibližně 12 m2 - 25 m2. Paluby 4, 5, 8, 9, 10 a 11.

Vnitřní kajuta Sail Away (IX)
Tato kategorie zaručuje vnitřní kajutu nebo i lepší! Vaše kajuta může být na kterékoli palubě a může být přidělena od času rezervace až jeden den před naloděním. Lze ubytovat až 4 osoby. 

Rodinná kajuta s oknem (O4)
Tyto kajuty jsou ideální pro rodiny. Součástí jsou dvě samostatné postele, které lze spojit v jednu manželskou postel, a i další lůžka, pak je možné ubytovat další 2 osoby. Některé kajuty lze vzájemně propojit. Plocha je přibližně 14 m2. Paluby 5 a 8.

Kajuta s obrazovým oknem (OA, OB)
Kajuty s oknem s úžasným výhledem zahrnující dvě samostatné postele, které lze spojit v jednu manželskou postel, a možnost dalšího lůžka pro ubytování 3. osoby. Některé kajuty mohou být také propojeny. Plocha je přibližně 12 m- 14 m2. Paluby 5 a 8.

Kajuta s oknem (OF)
Tyto kajuty poskytují výhled na oceán z okénka. Disponují 2 samostatnými postelemi, které lze spojit na manželskou postel, a i lůžky, která umožní ubytovat další 2 hosty. Vybrané kajuty lze propojit a získat tak i více místa. Plocha je přibližně 13 m2 - 14 m2. Paluby 4 a 5.

Kajuta s oknem s omezeným výhledem (OK)
Tyto kajuty s výhledem na oceán mají obrazové okno nebo okénko s omezeným výhledem a mohou ubytovat až 4 hosty. Zahrnují 2 samostatná lůžka, která lze spojit na manželskou postel, a další možnosti lůžek pro 3. a 4. osobu. Nachází se uprostřed lodi a jsou blízko veškerému dění. Plocha je přibližně 14 m2 - 17 m2. Paluby 4 a 8.

Kajuta s oknem Sail Away (OX)
Tato kategorie zaručuje kajutu s oknem nebo lepší! Je ovšem možné, že může mít pouze okénko nebo obrazové okno a výhled může být zcela nebo částečně zakrytý. Kajuta může být na jakékoli palubě a přidělena až jeden den před naloděním. 

Kajuta s balkonem na zádi (B1)
Tyto kajuty jsou umístěny na zádi lodi, aby hosté měli nádherný výhled ze svého soukromého balkonu. Zahrnují dvě samostatná lůžka, která lze přeměnit na manželskou postel. Součástí je i rozkládací pohovka pro dva, lze tedy ubytovat až 4 osoby. Plocha kajut je přibližně 19 m2 a plocha balkonu cca 3 m2. Paluby 8, 9 a 10.

Rodinná kajuta s balkonem (B4)
Ideální ubytování pro rodiny. Součástí jsou dvě samostatná lůžka, která lze přeměnit na manželskou postel, dále vyklápěcí lůžko a rozkládací pohovka pro ubytování dalších 2 osob. Některé kajuty lze vzájemně propojit. Plocha kajut je přibližně 19 m2 a plocha balkonu je cca 3 m2. Paluby 9 a 10.

Kajuta s balkonem (BA, BF)
Dané kajuty disponují dvěma samostatnými lůžky, která lze přeměnit na manželskou postel, a některé mají jedno vyklápěcí lůžko nebo jednu rozkládací pohovku. Ubytovat lze až 3 osoby. Vybrané kajuty lze propojit a získat tak více prostoru. Plocha kajut je přibližně 18 m2 - 26 m2 a plocha balkonu přibližně 3 m2 - 5 m2. Paluby 8, 9 a 10.

Kajuta s balkonem Sail Away (BX)
Tato kategorie zaručuje kajutu s balkonem nebo lepší! Upozorňujeme, že výhled z balkonu může být zcela nebo částečně omezen. Kajuta může být na jakékoli palubě a přidělena až jeden den před naloděním. 

The Haven

The Haven Villa se zahradou a třema ložnicemi (H1)
Tyto luxusní vily v The Haven poskytují ideální útočiště pro rodinu a nabízejí krásný výhled z velkého balkonu. Mají 3 ložnice, každou s manželskou postelí, dále obývací pokoj, jídelnu či soukromou zahradu s vířivkou. K dispozici jsou služby komorníka a concierge. Lze ubytovat až 8 osob. Plocha je přibližně 454 m2 a plocha balkonu cca 214 m2. Paluba 14.

The Haven Deluxe Owner's apartmá s velkým balkonem (H2)
Tato apartmá se nacházejí v The Haven na přídi lodi a nabízejí úžasný výhled na oceán. Součástí je manželská postel královské velikosti, obývací část, jídelna a koupelna s luxusní vanou. Lze ubytovat až 4 osoby. K dispozici je komorník a služba concierge. Plocha apartmá je přibližně 111 m2 a plocha balkonu cca 52 m2. Paluba 15.

The Haven Deluxe Owner's apartmá s balkonem (H3)
Tato apartmá pro 4 osoby zahrnují oddělenou ložnici s manželskou postelí královské velikosti, koupelnu s luxusní vanou a samostatným sprchovým koutem, obývací část, jídelnu a velký soukromý balkon s neuvěřitelným výhledem. Součástí jsou služby komorníka a concierge. Navíc lze tato apartmá propojit s Penthouse nebo kajutou s balkonem a rozšířít tak obytný prostor. Plocha apartmá je přibližně 76 ma plocha balkonu cca 14 m2. Paluba 10.

The Haven Owner's apartmá s velkým balkonem (H4)
V této soukromé oáze v Owner's apartmá naleznete samostatnou ložnici s manželskou postelí královské velikosti, dvě koupelny, z toho jednu s luxusní vanou a samostatným sprchovým koutem, obývací a jídelní část a dva velké balkony, z nichž můžete obdivovat nádherný výhled. Ubytování zahrnuje služby komorníka a concierge. Navíc tato apartmá mohou být připojena k Penthouse s velkým balkonem nebo balkonové kajutě. Lze ubytovat až 4 osoby. Plocha apartmá je přibližně 73 m2 a plocha balkonu cca 23 m2. Paluba 9.

The Haven rodinná Villa se dvěma ložnicemi a balkonem (H6)
Tyto vily, které jsou ideální pro rodinu, se nacházejí v The Haven. Mají soukromý balkon, dvě ložnice, dvě koupelny, obývací a jídelní kout. Lze ubytovat až 6 osob, kterým je k dispozici komorník a služba concierge. Plocha je přibližně 53 m2 a plocha balkonu cca 7 m2. Paluba 14.

The Haven Courtyard Penthouse s balkonem (HF)
Tyto apartmány v The Haven jsou umístěné v prostřední části lodi. Samozřejmostí je manželská postel a rozkládací pohovka pro 3. osobu. Disponují také obývací částí, jídelním koutem a soukromým balkonem. Nedílnou součástí je služba komorníka a concierge. Plocha apartmá je přibližně 40 m2 a plocha balkonu 5 m2. Paluba 14.

Apartmá 

Rodinné Deluxe apartmá se dvěma ložnicemi a balkonem (S4)
S dostatkem místa až pro 6 osob jsou tato apartmá ideální, pokud chcete vzít celou rodinu. Součástí je obývací část, jídelní kout, ložnice s manželskou postelí, také samostatná dětská ložnice, koupelnu s luxusní vanou i sprchovým koutem a velký soukromý balkon. K dispozici jsou služby komorníka a concierge. Plocha apartmá je přibližně 50 m2 a balkonu cca 5 m2. Paluba 11. 

Apartmá Deluxe Penthouse s velkým balkonem na přídi (SD)
Tato stylová střešní apartmá jsou orientována na přídi lodi. Součástí je manželská postel, koupelna s luxusní vanou a sprchou či pohodlný obývací a jídelní kout, kde si můžete odpočinout nebo si vychutnat jídlo, které vám zajistí váš komorník. Lze ubytovat až 4 osoby. Plocha apartmá je přibližně 46 m2 a plocha balkonu cca 13 m2. Paluba 10.

Apartmá Penthouse s velkým balkonem na přídi (SF)
Tato apartmá jsou vybavena manželskou postelí, rozkládací pohovkou, koupelnou s luxusní vanou a sprchou, obývacím a jídelním koutem. K dispozici je komorník a služba concierge. Lze ubytovat až 3 osoby. Plocha apartmá je přibližně 45 m2 - 53 m2 a plocha balkonu cca 19 m2 - 26 m2. Paluby 9 a 10.

Apartmá Penthouse s velkým balkonem na zádi (SM)
V těchto apartmánech umístěných na zádi lze ubytovat až 3 osoby. Součástí je ložnice s manželskou postelí, koupelna s luxusní vanou i sprchou, obývací prostor a jídelní kout. Nezbytností jsou služby komorníka a concierge. Plocha apartmá je přibližně 34 m2 - 35 m2 a plocha balkonu cca 8 m2 - 9 m2. Paluba 10.

Apartmá Penthouse s balkonem na zádi (SN)
Součástí těchto stylových apartmánů s balkonem je ložnice s manželskou postelí, rozkládací pohovka pro jednu osobu, koupelna s luxusní vanou a sprchou, v některých se také nachází obývací a jídelní kout. Navíc se o Vás bude starat komorník a k dispozici je služba concierge. Plocha apartmá je přibližně 31 m2 - 32 m2 a plocha balkonu cca 5 m2 - 6 m2. Paluby 8 a 9.

Apartmá Club s balkonem

Apartmá Club s balkonem na zádi (M1)
V těchto apartmá se mohou ubytovat až čtyři hosté, takže jsou ideální, pokud chcete vzít s sebou děti. Mají dvě samostatná lůžka, která lze přeměnit na manželskou postel, dále posezení i luxusní vanu se sprchou. Vzhledem k tomu, že se jedná o apartmá umístěná na zádi, je výhled ze soukromého balkonu opravdu úžasný. Některá mohou být vzájemně propojena. Plocha apartmá je přibližně 25 m2 - 38 m2 a balkonu cca 5 m2 - 7 m2. Paluba 11.

Apartmá Club s balkonem (MA, MB)
Daná apartmá se soukromým balkonem mají dvě samostatná lůžka, která lze spojit v manželskou postel, některá mají i lůžka pro další 2 osoby, dále je součástí obývací část či koupelna s luxusní vanou se sprchou. Plocha apartmá je přibližně 25 m2 - 26 m2 a plocha balkonu je cca 5 m2. Paluba 11.

Apartmá Club s balkonem Sail Away (MX)
Tato kategorie zaručuje apartmá Club Balcony Suite nebo lepší! Vaše kajuta může být na jakékoli palubě a přidělena až jeden den před naloděním. Lze ubytovat až 4 osoby. 


Zábava

Na palubě můžete vybírat až z mnoha mimořádných kulinářských zážitků. Navštivte například tradiční restauraci O'Sheehan's, kde servírují skvělou americkou a irskou kuchyni v příjemném neformálním prostředí. Vaše chuťové buňky určitě potěší i Teppanyaki restaurace nabízející lahodné japonské speciality nebo italská restaurace La Cucina, kde si můžete vychutnat pravou italskou pizzu a nespočet variací těstovin i lehkých salátů.

Na lodi Norwegian Jewel je pro hosty připraven i bohatý večerní program. Výbornou zábavu vám přichystá divadlo Stardust plné skvělých přestavení. Zkuste štěstí v rozsáhlém kasinu s ruletami a spoustou dalších lákadel. Nebo zavítejte do některého ze stylových barů, např. Magnum's Champagne & Wine Bar v duchu klasického art deko stylu. 

Nudit se nebudou ani sportovní nadšenci. Protáhnout tělo můžete ve fitness centru nebo na sportovním hřišti, které je ideální pro volejbal, basketbal i tenis. Pro milovníky golfu jsou připraveny dva golfové trenažéry

Na palubě se nachází i bazén Sapphire se spoustou lehátek, vířivkami a venkovními bary.

Hosté mohou také své tělo nechat hýčkat ve wellness areálu Mandara Spa & Salon, kde je pro ně přichystáno mnoho relaxačních procedur nebo například salón krásy.

Na lodi je myšleno i na děti a dospívající. Pořádnou dávku zábavy nabízí dětský klub, kde děti najdou hravou stěnu s prolézačkami, počítače i tvořivou dílnu. K dispozici jim je i dětský bazén se skluzavkami a brouzdalištěm. 

Na lodi je k dispozici:

 • Restaurace - Azura, Tsar´s Palace, O'Sheehan's Bar & Grill, Chin Chin (asijská kuchyně), Sushi Bar, Teppanyaki (japonská kuchyně), Cagney's Steakhouse, La Cucina (italská kuchyně), Le Bistro (francouzská kuchyně), Garden Café (rodinná menu s dětskými porcemi), Moderno Churrascaria (brazilská kuchyně), The Great Outdoors (bufet bar), Topsiders Bar & Grill
 • Bary - Atrium Café & Bar, Magnum's Champagne & Wine Bar, Maltings Beer & Whiskey Bar, Sake Bar, Shakers Martini & Cocktail Bar, Sugarcane Mojito Bar, The Pit Stop (ledová osvěžení) 
 • Diskotéka Bliss Ultra Lounge a taneční salonek Spinnaker Lounge
 • Divadlo Stardust - divadlo ve stylu secese, kdy velký secesní páv zdobí oponu hlavního jeviště a barvy páva zdobí zbytek místnosti
 • hudební show "Rock You Tonight", "Velvet" hudebně taneční představení s akrobatickými prvky v žánru disco
 • Kasino Jewel, karetní salonek, videoherna
 • Butiky, umělecká galerie
 • Fotogalerie, fotostudio
 • Kaple sloužící i jako společenská místnost
 • Internetová kavárna, knihovna, 3 společenské místnosti
 • Venkovní bazén Sapphire, 6 vířivek
 • Sportovní hřiště (basketbal, volejbal, tenis), běžecká dráha
 • Fitness centrum - plně vybavená posilovna, lekce aerobiku a jiné
 • Wellness centrum Mandara Spa & Salon - nabízí širokou škálu lázeňských procedur a kosmetické služby pro omlazení těla i duše
 • Spa Thermal Suite - thalasso terapie, parní lázeň, sauna, vířivka, vyhřívaná mozaiková lehátka
 • Dva golfové trenažéry
 • Splash Academy - prostor pro děti od 3 do 12 let, se stěnou s prolézačkami, počítači a tvořivou dílnou
 • Areál pro dospívající Entourage s originální graffiti výzdobou inspirovanou designem newyorského metra
 • Dětský bazén s klouzačkami a brouzdalištěm

Plavby na Norwegian Jewel