Norwegian Spirit

Výletní loď Norwegian Spirit patří společnosti Norwegian Cruise Line. Na moře poprvé vyplula v roce 1998. V říjnu roku 2004 byla loď přejmenována na dnešní název, v roce 2011 prošla rozsáhlou rekonstrukcí a následně byla renovována i v roce 2022. Byly modernizované kajuty, bary i salonky. Kulinářské zážitky byly povýšeny o další úroveň a loď představila i novou skvělou restauraci Onda by Scarpetta s italským menu. 

Na palubě se o vás bude starat 904 členů posádky. V létě můžete loď potkat u břehů Středozemního moře, v zimních měsících kotví v tropických vodách Karibiku. Od prosince 2022 také nově křižuje pobřeží Austrálie a Nového Zélandu.

Výrobní cena Norwegian Spirit byla přibližně 350 mil. USD.

 

75 904t Brutto tonáž
268m délka lodě
37m šířka lodě
24 rychlost v uzlech
2 032 max. počet pasažérů
1 000 celkový počet kabin
Malá Velikost lode
09.1998 Inaugurační plavba
01.2022 Poslední rekonstrukce

Kajuty

Na lodi naleznete širokou nabídku komfortního ubytování. K dispozici jsou útulné vnitřní kajuty, kajuty s oknem, balkonem i luxusní apartmány s vlastní obsluhou a špičkovým servisem, který uspokojí i nejnáročnější pasažéry. Hosté ubytovaní v apartmá mají mimo jiné k dispozici službu concierge, tzn. služby asistenta, který se stará o kompletní program a slouží jako poradce pro jakoukoliv možnou situaci.

Rodinná vnitřní kajuta (I4)
Jedná se o cenově dostupnou rodinnou variantu ubytování, přičemž jsou kajuty umístěné blízko dětských koutků. Součástí je pokojová služba, 2 samostatné postele, které se dají spojit v manželskou postel a možnost 3. a 4. lůžka. Plocha je přibližně 13 m2 - 20 m2. Paluby 10 a 11.

Vnitřní kajuta (IB, IA, IF)
Tyto kajuty zahrnují dvě samostatná lůžka, která lze spojit v jednu manželskou postel, a možnost dalších lůžek, lze tedy ubytovat až 4 osoby. Plocha je přibližně 13 m2 - 26 m2. Paluby 4, 5, 6, 8, 9, 10 a 11.

Vnitřní kajuta Sail Away (IX)
Tato kategorie zaručuje vnitřní kajutu nebo i lepší! Vaše kajuta může být na kterékoli palubě a může být přidělena od času rezervace až jeden den před naloděním. 

Rodinná kajuta s oknem (O4)
Tyto kajuty jsou ideální pro celou rodinu a lze v nich ubytovat až pět osob. Jsou vybaveny dvěma samostatnými lůžky, která lze přeměnit na manželskou postel. Také jsou k dispozici lůžka pro další 2 osoby. Zahrnuje také velké okénko nebo obrazové okno. Plocha je přibližně 14 m2. Paluby 4, 6 a 9.

Kajuta s oknem Deluxe (O3)
Tyto kajuty mohou ubytovat až tři hosty a jsou umístěny v přední části lodi. Zahrnují dvě samostatná lůžka, která lze přeměnit na manželkou postel, další lůžko pro jednu osobu a velké okno, ze kterého můžete obdivovat výhled. Plocha je přibližně 26 m2. Paluba 8.

Kajuta s obrazovým oknem (OA, OB)
Tyto kajuty zahrnují dvě samostatná lůžka, která lze přeměnit na manželskou postel, a některé mají jednu rozkládací pohovku. Lze ubytovat až 3 osoby. Plocha je přibližně 14 m2. Paluby 5, 6, 8 a 9.

Kajuta s oknem (OF)
Tyto kajuty jsou určené až pro tři hosty. Zahrnují dvě samostatná lůžka, která lze přeměnit na manželskou postel, a v některých je i vyklápěcí lůžko pro další osobu. Plocha je přibližně 14 m2 - 24 m2. Paluby 4, 5 a 6. 

Kajuta s oknem Sail Away (OX)
Tato kategorie zaručuje kajutu Oceanview nebo lepší! Vezměte prosím na vědomí, že výhled může být zcela nebo částečně zakrytý. Vaše kajuta může být na jakékoli palubě a přidělena až jeden den před naloděním.

Kajuta s balkonem (BC, BF, BB, BA)
Tyto kajuty mají dvě samostatná lůžka, která lze spojit v jednu manželskou postel, a rozkládací pohovku pro 3. osobu. Dále je součástí posezení a soukromý balkon s krásným výhledem. Některé kajuty mohou být propojené. Plocha kajut je přibližně 15 m- 18 m2 a plocha balkonu cca 3 m2. Paluby 9, 10 a 11.

Kajuta s balkonem Sail Away (BX)
Tato kategorie zaručuje kajutu s balkonem nebo lepší! Upozorňujeme, že výhled z balkonu může být zcela nebo částečně omezen. Kajuta může být na jakékoli palubě a přidělena až jeden den před naloděním. 

Apartmá Owner's s hlavní ložnicí a balkonem na zádi (SB)
Apartmány Owner's s velkým balkonem jsou určené pro dva hosty. Zahrnují obývací pokoj, jídelnu, samostatnou ložnici s velkou manželskou postelí, šatnu a koupelnu s luxusní vanou. Ubytování zahrnuje služby komorníka a concierge. Navíc mohou být tato apartmá připojena k apartmá Penthouse s velkým balkonem, takže můžete získat více prostoru. Plocha apartmá je přibližně 56 m2 a plocha balkonu cca 6 m2. Paluba 9.

Apartmá Deluxe Penthouse s velkým balkonem na přídi (SC)
Až tři hosté si mohou vychutnat úžasný výhled z velkého soukromého balkonu těchto apartmá na orientovaných na přídi lodi. Součástí je samostatná ložnice s manželskou postelí, rozkládací pohovka, jídelní kout a koupelna s luxusní vanou. K dispozici jsou služby komorníka a concierge. Tato apartmá mohou být propojena k apartmá Penthouse s velkým balkonem, což je ideální při cestování s rodinou nebo přáteli. Plocha apartmá je přibližně 51 m2 a balkonu cca 10 m2. Paluba 10.

Apartmá Penthouse s velkým balkonem na přídi (SE)
Užijte si maximální luxus a pohodlí v těchto Penthousech s oddělenou ložnicí s manželskou postelí, rozkládací pohovkou, jídelním koutem a koupelnou s luxusní vanou. Některá mají další koupelnu pro hosty. Tato apartmá na přídi lodi ubytují až tři hosty a nabízejí neuvěřitelný výhled z velkého soukromého balkonu. Součástí jsou služby komorníka a concierge. Některá mohou být připojena k Deluxe Penthouse. Plocha apartmá je přibližně 51 m2 a balkonu cca 10 m2. Paluba 10.

Apartmá Penthouse s velkým balkonem na zádi (SF)
V těchto Penthousech, které mají velký soukromý balkon, se mohou ubytovat až 3 hosté. Vzhledem k tomu, že jsou umístěny na zádi, je výhled z balkonu skutečně úžasný. Dále je součástí jídelní kout, obývací část, ložnice s manželskou postelí a koupelna s luxusní vanou se sprchou. Samozřejmostí jsou služby komorníka a concierge. Plocha apartmá je přibližně 38 m2 a plocha balkonu cca 7 m2. Paluba 9.

Apartmá Penthouse s velkým balkonem (SH)
Užijte si klid v prostorném apartmá. Každé z těchto apartmá může být připojeno ke kajutě s balkonem pro získání ještě více obytného prostoru. Plocha apartmá je přibližně 39 m2 - 40 m2 a balkonu cca 7 m2. Paluba 10.


Zábava

Na palubě můžete vybírat z mnoha mimořádných kulinářských zážitků. Navštivte například tradiční restauraci Cagney's Steak House, která vás zavede do atmosféry gangsterek z 30. let. Vaše chuťové buňky určitě potěší i Teppanyaki restaurace nabízející lahodné japonské speciality nebo italská restaurace Onda by Scarpetta, kde si můžete vychutnat pravou italskou pizzu a nespočet variací těstovin i lehkých salátů.

Na lodi Norwegian Spirit je pro hosty připraven i bohatý večerní program. Výbornou zábavu vám přichystá divadlo Stardust plné skvělých přestavení. Zkuste štěstí v rozsáhlém kasinu s ruletami a spoustou dalších lákadel. Nebo zavítejte do některého ze stylových barů. Zajděte na točené pivo do tradiční anglické hospody Henry's Pub nebo si užijte jedinečnou atmosféru v Magnum's Champagne & Wine Bar.

Nudit se nebudou ani sportovní nadšenci. Protáhnout tělo můžete ve fitness centru.

Na palubě se nachází i venkovní bazén se spoustou lehátek, vířivkami a bary.

Hosté mohou také nechat své tělo hýčkat ve wellness areálu Mandara Spa, kde je pro ně přichystáno mnoho relaxačních procedur nebo například salón krásy.

Je nutné upozornit, že na lodi Norwegian Spirit nejsou nabízené programy pro mládež.

Na lodi je k dispozici:

 • Restaurace, kavárny - Windows, Silk (asijská kuchyně), Onda by Scarpetta (italská kuchyně), Taste, The Local, Garden Café, Cagney's Steakhouse, Le Bistro (francouzská kuchyně), Teppanyaki (japonská kuchyně), Sushi Bar, Bier Garten, The Great Outdoors, Atrium Café
 • Bary - Spice H2O (venkovní bar s vířivkou a tanečním prostorem), Humidor Cigar Lounge, Henry's Pub, Magnum's Champagne & Wine Bar, Waves Pool Bar
 • diskotéka Maharini's Lounge & Nightclub v bollywoodském stylu
 • Divadlo Stardust - představení ve stylu Broadway a Vegas
 • Social Comedy and Night Club - vystoupení 2 talentovaných stand-up komiků a následně DJ´s produkce
 • Pěvecká show Blazing Boots, vzdávající poctu stylu pop country, představující písně od největších hvězd daného žánru jako např. Taylor Swift, Carrie Underwood, Luke Bryan, Florida Georgia Line, Shania Twain, Miranda Lambert a dalších
 • Hudebně-taneční představení Elements s akrobatickými prvky, inspirované silou 4 živlů: země, vzduchu, vody a ohně
 • World Beat - perkusivní show využívající mnoho rytmů z celého světa
 • Spinnaker Lounge - salonek s panoramatickými výhledy, ideální pro večírky a neformální setkání
 • Behind The Scenes Tour - hosté si mohou vyzkoušet různé pracovní činnosti posádky lodi a také mají zpřístupněný můstek, řídící místnost a mnoho dalšího 
 • Kasino Spirit - automaty a video automaty, black jack, kostky
 • Butiky a obchody se šperky, umělecká galerie
 • Fotogalerie
 • Venkovní bazén, 4 vířivky
 • Pulse fitness centrum - vybavená posilovna, lekce aerobiku, pilates a jiné
 • Mandara Spa - nabízí lázeňské procedury, různé druhy masáží
 • Spa Thermal Suite - relaxační zóna, terapie teplem

Plavby na Norwegian Spirit