Norwegian Star

Výletní loď Norwegian Star patří společnosti Norwegian Cruise Line. Poprvé vyplula na moře v listopadu 2001. V roce 2010 prošla loď rozsáhlou rekonstrukcí a následně byla renovována i v roce 2021 v rámci programu The Norwegian Edge. Norwegian Star se plaví po Středomoří, severní Evropě, Jižní Americe, Karibiku, pobřeží Mexika a Transatlantikem.

Na palubě se o vás bude starat více jak 1031 členů posádky. Na palubě hosté naleznou rozmanité možnosti ve stravování, rozsáhlý lázeňský areál, vzrušení v kasinu s VIP zónou a pro děti každého věku je připraveno spoustu zábavy

Výrobní cena Norwegian Star byla přibližně 400 mil. USD.

91 740t Brutto tonáž
294m délka lodě
38m šířka lodě
24,6 rychlost v uzlech
2 348 max. počet pasažérů
1 173 celkový počet kabin
Malá Velikost lode
11.2001 Inaugurační plavba
01.2018 Poslední rekonstrukce

Kajuty

Hostům je k dispozici široká nabídka komfortního ubytování. Specialitou jsou prostorné luxusní apartmány  s vlastní zahradou, vířivkou a dalšími nadstandardními službami, které uspokojí i nejnáročnější cestující.

Rodinná vnitřní kajuta (I4)
Jedná se o cenově dostupnou rodinnou variantu, kde jsou 2 samostatné postele, které se dají spojit v manželskou postel, a je tu možnost 3. a 4. lůžka. Plocha je přibližně 13 m2 - 14 m2. Paluby 11 a 12.

Vnitřní kajuta (IA, IB, IF)
Tyto kajuty zahrnují dvě samostatná lůžka, která lze spojit v jednu manželskou postel, a některé mají i lůžka pro ubytování 3. a 4. osoby. Plocha je přibližně 13 m2 - 25 m2. Paluby 4, 5, 8, 9, 10 a 11.

Vnitřní kajuta Sail Away (IX)
Tato kategorie zaručuje vnitřní kajutu nebo i lepší! Vaše kajuta může být na kterékoli palubě a může být přidělena od času rezervace až jeden den před naloděním. 

Rodinná kajuta s oknem (O4)
Tyto kajuty jsou ideální pro rodiny. Součástí jsou dvě samostatné postele, které lze spojit v jednu manželskou postel, a i další lůžka, pak je možné ubytovat další 2 osoby. Některé kajuty mohou být vzájemně propojeny. Plocha je přibližně 14 m2. Paluba 8.

Kajuta s obrazovým oknem (OA)
Kajuty s oknem s úžasným výhledem zahrnující dvě samostatné postele, které lze spojit v jednu manželskou postel. Lze ubytovat až 4 osoby. Některé kajuty lze vzájemně propojit. Plocha je přibližně 14 m2. Paluby 5 a 6.

Kajuta s oknem (OF)
Tyto kajuty s výhledem na oceán mají místo až pro čtyři hosty. Disponují 2 samostatnými postelemi, které lze spojit na manželskou postel, a i lůžky, která umožní ubytovat další 2 osoby. Některé kajuty lze vzájemně propojit. Plocha je přibližně 14 m2. Paluby 4 a 5.

Kajuta s oknem s omezeným výhledem (OK)
Tyto kajuty s výhledem na oceán mají obrazové okno nebo okénko s omezeným výhledem a mohou ubytovat až 4 hosty. Zahrnují 2 samostatná lůžka, která lze spojit na manželskou postel, a jedno vysouvací a vyklápěcí lůžko pro 3. a 4. osobu. Nachází se uprostřed lodi a jsou blízko veškerému dění. Plocha je přibližně 14 m2 - 18 m2. Paluba 8.

Kajuta s oknem Sail Away (OX)
Tato kategorie zaručuje kajutu s oknem nebo lepší! Je ovšem možné, že může mít pouze okénko nebo obrazové okno a výhled může být zcela nebo částečně zakrytý. Kajuta může být na jakékoli palubě a přidělena až jeden den před naloděním. 

Kajuta s balkonem na zádi (B1)
Tyto kajuty jsou umístěny na zádi lodi a disponují soukromým balkonem s prosklenými dveřmi od podlahy ke stropu. Mají 2 samostatná lůžka, která lze spojit na manželskou postel, a jednu rozkládací pohovku pro další osobu. Plocha kajut je přibližně 18 m2 - 24 m2 a plocha balkonu cca 3 m2 - 8 m2. Paluby 8, 9 a 10.

Kajuta s balkonem (BA, BF)
Dané kajuty jsou určené pro 3 hosty. Součástí jsou 2 samostatná lůžka, která lze spojit na manželskou postel, a některé mají další lůžko pro ubytování další osoby. Spolu s posezením, skleněnými dveřmi od podlahy až ke stropu a soukromým balkonem nabízí úžasný výhled. Některé kajuty lze pro větší pohodlí propojit. Plocha kajut je přibližně 18 m2 - 28 m2 a plocha balkonu 3 m2 - 5 m2. Paluby 8, 9, 10 a 11.

Kajuta s balkonem Sail Away (BX)
Tato kategorie zaručuje kajutu s balkonem nebo lepší! Upozorňujeme, že výhled z balkonu může být zcela nebo částečně omezen. Kajuta může být na jakékoli palubě a přidělena až jeden den před naloděním. 

Apartmá 

Apartmá Villa se třema ložnicemi a zahradou (S1)
V Garden Villas je možno ubytovat až 7 hostů. Disponují 3 ložnicemi, koupelnou s luxusní vanou a sprchou, obývacím pokojem, jídelnou a soukromou zahradou s vířivkou a venkovním jídelním koutem. Součástí je i terasa, ze které si můžete vychutnat krásný výhled. Ubytování zahrnuje služby komorníka a concierge. Navíc apartmány Garden Villas se mohou navzájem propojit a získat tak více prostoru. Plocha apartmá je přibližně 621 m2 a balkonu cca 413 m2. Paluba 14.

Apartmá Deluxe Owner's apartmá s dvěma balkony (S2)
Tato apartmá Deluxe Owner's jsou umístěna na přídi a ubytují 4 hosty. Zahrnují samostatnou ložnici s manželskou postelí, koupelnu s luxusní vanou a vířivkou, dále vanu pro hosty, obývací a jídelní kout. Také jsou dispozici služby komorníka a concierge. Plocha těchto apartmá je přibližně 83 m2 a balkonu cca 13 m2. Paluba 10.

Apartmá Owner's apartmá se dvěma balkony (S3)
Apartmá Owner's Suites se dvěma balkony jsou vhodné až pro 4 hosty. Mají obývací pokoj, jídelnu, samostatnou ložnici s manželskou postelí královské velikosti, koupelnu s luxusní vanou a vířivkou i minibar. Samozřejmostí jsou služby komorníka a concierge. Plocha apartmá je přibližně 66 m2 a balkonu cca 13 m2. Paluba 9.

Rodinné Deluxe apartmá se dvěma ložnicemi a balkonem (S4)
S dostatkem místa až pro 6 osob jsou tato apartmá ideální, pokud chcete vzít celou rodinu. Součástí je obývací část, jídelní kout, samostatná ložnice s manželskou postelí, také samostatná dětská ložnice a velký soukromý balkon. K dispozici jsou služby komorníka a concierge. Plocha apartmá je přibližně 53 m2 a balkonu cca 7 m2. Paluba 11. 

Deluxe Owner's apartmá (S6)
Užijte si nádherný výhled z rozsáhlé okenní stěny těchto apartmá, která zahrnují manželskou postel královské velikosti a lůžka pro ubytování až dalších 4 osob. Dále je součástí koupelna s luxusní vanou a vířivkou, posezení, jídelní kout a služby komorníka a concierge. Plocha apartmá je přibližně 61 m2 - 68 m2. Paluba 12.

Apartmá Penthouse s balkonem (SC)
Tato stylová střešní apartmá jsou orientována na přídi lodi. Součástí je manželská postel, rozkládací pohovka pro dva, pohodlný obývací a jídelní kout, kde si můžete odpočinout nebo si vychutnat jídlo, které vám zajistí váš komorník. Lze ubytovat až 4 osoby. Plocha apartmá je přibližně 37 m2 a plocha balkonu cca 6 m2. Paluba 12.

Apartmá Deluxe Penthouse s velkým balkonem na přídi (SD)
Tato apartmá jsou vybavena manželskou postelí, koupelnou s luxusní vanou a sprchou, obývacím a jídelním koutem. K dispozici jsou služby komorníka. Lze ubytovat až 4 osoby. Plocha apartmá je přibližně 47 m2 a plocha balkonu cca 12 m2. Paluba 10.

Apartmá Penthouse s velkým balkonem na přídi (SF)
V těchto apartmánech umístěných na zádi lze ubytovat až 3 osoby. Součástí je ložnice s manželskou postelí, koupelna s luxusní vanou i sprchou, obývací prostor a jídelní kout. Nezbytností jsou služby komorníka a concierge. Některá mohou být připojena k apartmá Owner´s. Plocha apartmá je přibližně 45 m2 - 54 m2 a plocha balkonu cca 12 m2 - 25 m2. Paluby 9 a 10.

Apartmá Penthouse s velkým balkonem na zádi (SM)
Součástí těchto stylových apartmánů je ložnice s manželskou postelí, rozkládací pohovka pro jednu osobu, koupelna s luxusní vanou a sprchou, obývací a jídelní kout i soukromý balkon. Navíc se o Vás bude starat komorník a k dispozici je služba concierge. Plocha apartmá je přibližně 34 m2 - 36 m2 a plocha balkonu cca 8 m2 - 9 m2. Paluby 8 a 10.

Apartmá Penthouse s balkonem na zádi (SN)
Součástí těchto stylových apartmánů je ložnice s manželskou postelí, rozkládací pohovka pro jednu osobu, koupelna s luxusní vanou a sprchou, obývací a jídelní kout i soukromý balkon. Navíc se o Vás bude starat komorník a k dispozici je služba concierge. Plocha apartmá je přibližně 32 m2 - 34 m2 a plocha balkonu cca 5 m2 - 7 m2. Paluby 8 a 9.

Rodinné apartmá (SP)
V těchto apartmá se ubytuje až 6 hostů. Jsou vybavena manželskou postelí královské velikosti, rozkládací pohovkou pro dvě osoby a lůžka pro umístění dalších dvou hostů. Dále je součástí posezení, koupelna s luxusní vanou a sprchou. V ceně jsou služby komorníka a concierge. Tato apartmá mají okna od podlahy ke stropu a jsou bez balkonu. Plocha je přibližně 37 m2 - 45 m2. Paluba 12.

Apartmá Club s balkonem

Apartmá Club s balkonem (MA, MB)
Balkonová apartmá mohou ubytovat až 4 hosty. Mají 2 samostatná lůžka, která lze spojit na manželskou postel, a lůžka pro přespání dalších 2 hostů. Dále nabízí posezení, koupelnu s luxusní vanou a sprchou i úžasný výhled ze soukromého balkonu. Plocha apartmá je přibližně 26 m2 a plocha balkonu je cca 5 m2. Paluba 11.

Apartmá Club s balkonem Sail Away (MX)
Tato kategorie zaručuje apartmá Club Balcony Suite nebo lepší! Kajuta může být na jakékoli palubě a přidělena až jeden den před naloděním. Lze ubytovat až 4 osoby. 


Zábava

Na palubě můžete vybírat z mnoha mimořádných kulinářských zážitků. Navštivte například tradiční restauraci O'Sheehan's, kde servírují skvělou americkou a irskou kuchyni v příjemném neformálním prostředí. Vaše chuťové buňky určitě potěší i restaurace Ginza nabízející lahodné asijské speciality nebo italská restaurace La Cucina, kde si můžete vychutnat pravou italskou pizzu a nespočet variací těstovin i lehkých salátů.

Na lodi Norwegian Star je pro hosty připraven i bohatý večerní program. Výbornou zábavu vám přichystá divadlo Stardust plné skvělých přestavení ve stylu muzikálové Broadwaye. Zkuste štěstí v rozsáhlém kasinu s ruletami a spoustou dalších lákadel. Nebo zavítejte do některého ze stylových barů. Zajděte na drink do Sugarcane Mojito Baru s osvěžujícími koktejly nebo si užijte jedinečnou atmosféru v Bliss Ultra Lounge, kde najdete i taneční parket. 

Nudit se nebudou ani sportovní nadšenci. Protáhnout tělo můžete ve fitness centru nebo na sportovním hřišti, které je ideální pro volejbal i basketbal. Pro milovníky golfu jsou připraveny dva golfové trenažéry

Na palubě se nachází i venkovní bazén Oasis se spoustou lehátek, vířivkami a bary.

Hosté mohou také nechat své tělo hýčkat ve wellness areálu Mandara Spa & Salon, kde je pro ně přichystáno mnoho relaxačních procedur nebo například salón krásy.

Na lodi je myšleno i na děti a dospívající. Pořádnou dávku zábavy nabízí dětský klub, kde mohou děti sledovat filmy, využít počítače a najdou zde i tvořivou dílnu nebo tělocvičnu. K dispozici jim je i dětský bazén se skluzavkami, brouzdalištěm a dětskou vířivkou.

Na lodi je k dispozici:

 • Restaurace, kavárny - Aqua, Versailles, Ginza (asijská kuchyně), O'Sheehan's Bar & Grill, Garden Café (vnitřní bufetová restaurace), Moderno Churrascaria (brazilská kuchyně), La Cucina (italská kuchyně), Le Bistro (francouzská kuchyně), Teppanyaki (japonská kuchyně), Sushi Bar, Cagney's Steakhouse, Atrium Café, Topsiders Bar & Grill
 • Bary - Gatsby's Champagne Bar, Proof Whiskey Bar, Spice H20 (venkovní bar pro dospělé s tanečním parketem), Sky High Bar (venkovní bar s mraženými nápoji), Sugarcane Mojito Bar (s širokou nabídkou koktejlů), vinotéka
 • Divadlo Stardust - sál ve stylu evropské opery, nabídka koktejlů, představení ve stylu Broadway a Vegas 
 • Bliss Ultra Lounge s tanečním parketem
 • Paradis - hudebně-taneční představevní inspirované pařížskou kulturou
 • Band on the Run - hudební show z dílny The Norwegian Production a Show Orchestra inspirována 70. léty a nabízející posluchačům slavné melodie z žánru disco, rock a další
 • What The World Needs Now - představení oslavující legendu skladatele Burta Bacharacha, který v 60. letech proměnil populární hudbu a prolomil hudební hranice, když složil některé z nejznámějších melodií, jaké kdy byly vytvořeny; hosty čekají živá taneční čísla s krásnými písněmi o lásce i ztrátě
 • Behind The Scenes Tour - hosté si mohou vyzkoušet různé pracovní činnosti posádky lodi a také mají zpřístupněný můstek, řídící místnost a mnoho dalšího 
 • Kasino Star, videoherna
 • Butiky
 • Internetová kavárna, knihovna, 4 společenské místnosti
 • Venkovní bazén Oasis, vnitřní bazén, 6 vířivek
 • Sportovní hřiště (basketbal, volejbal), běžecká dráha
 • Dva golfové trenažéry
 • Pulse fitness centrum - kompletně vybavená posilovna, lekce aerobiku a další
 • Wellness centrum Mandara Spa & Salon - nabízí širokou škálu lázeňských procedur a kosmetické služby pro omlazení těla i duše
 • Spa Thermal Suite - thalasso terapie, parní lázně, sauna, vířivka
 • Splah Academy - areál pro děti od 3 do 12 let, zábava formou aktivních her, uměleckou a řemeslnou dílnou, s tématickými dny
 • Teen Club - s videoprojekcí, jukeboxy, stolním fotbálkem, hokejem a noční diskotékou
 • Dětský bazén s klouzačkami, brouzdalištěm i dětskou vířivkou

Plavby na Norwegian Star

Velká Británie, Nizozemsko, Belgie, Francie, Španělsko, Portugalsko ze Southamptonu na lodi Norwegian Star

Loď: Norwegian Star
Trasa: Velká Británie, Nizozemsko, Belgie, Francie, Španělsko, Portugalsko
Nalodění: Southampton, Velká Británie
Vylodění: Lisabon, Portugalsko
Trvání: 10 nocí