X Aktuální informace o provozu lodních společností »

Silver Discoverer

Na jaře roku 2014 pod značkou Silversea Cruises a jménem Silver Discoverer vyplula bývalá loď společnosti Zeagrahm Expeditions, Clipper Odyssey. Před spuštěním na vodu prošlo v pořadí třetí expediční plavidlo Silversea Cruises důkladnou modernizací (poslední úpravy pak podstoupilo v roce 2016), díky níž dnes svým pasažérům nabízí na jejich cestách za dobrodružstvím opravdový luxus.

Malá loď má kapacitu jen 100 pasažérů a její výhodou jsou tak přátelská atmosféra, osobní služby, ale také možnost prozkoumávat pobřeží a ostrovy velkým plavidlům nedostupné.

Interiéry lodi zpestřují hezké fotografie divoké přírody, zvířat a krajin. Centrem sluneční paluby a ojedinělým jevem na expedičních lodích je bazén s lehátky, slunečníky a vířivkami, který v horkých dnech (a horkých destinacích, které tvoří velkou část itinerářů) poskytuje příjemné osvěžení, nechybí tady ale ani venkovní bar nebo gril.

Ten je jednou ze tří možností, jak se na palubě Silver Discoverer občerstvit. Hlavní restaurace, The Restaurant, servíruje snídaně, obědy i večeře, které je možné užít si také v The Grill. Od brzkého rána do pozdního večera je hostům k dispozici také pokojová služba. Na menu jsou pokrmy mezinárodní kuchyně, pizza, sushi a sashimi a mořské plody a ryby obecně. Čaj o páté se podává v Day Lounge. V ceně plavby jsou zahrnuty jak občerstvení, tak nápoje.

Zábava na Silver Discoverer je zaměřena hlavně na výjimečné destinace, které loď navštěvuje. Mnohé z nich jsou rájem milovníků podmořského života, a tak na lodi nechybí ani potápěčské vybavení, případně šnorchly pro ty, kteří se chtějí držet blíže u hladiny, nebo dokonce člun s proskleným dnem pro hosty, jež se nechtějí namočit vůbec. Vybavení doplňuje 12 Zodiaků, na nichž hosté vyrážejí na průzkum.

Silversea Cruises připravuje svoje expedice ve spolupráci s Royal Geographic Society a na palubě je vždy přítomen tým expertů, který řídí Zodiaky, vede exkurze a v rámci přednášek se rád podělí o své znalosti destinací. Přednášky se konají v Explorer Lounge, jenž louží také jako knihovna a hudební místnost s klavírem.

Na aktivně založené hosty čeká na palubě malé fitness centrum vybavené posilovacími a kardio stroji, (nejen) dámám je pak k dispozici salon krásy s nabídkou masáží, kosmetikou, manikúrou a vlasovými službami.

5 218t Brutto tonáž
102m délka lodě
15m šířka lodě
18 rychlost v uzlech
154 max. počet pasažérů
64 celkový počet kabin
Malá Velikost lode
08.1989 Inaugurační plavba
08.2020 Poslední rekonstrukce

Kajuty

Všech 62 kajut na palubě Silver Discoverer jsou apartmá s výhledem, rozdělená do 5 kategorií. Na samém vrcholu je 38 m2 velké apartmá Medallion s vlastním balkonem a ložnicí oddělenou od obývací části. Balkonem disponují také apartmá kategorie Veranda, apartmá Vista mají dvě, View pak jedno okno. Nejmenší – se dvěma kulatými okénky – jsou apartmá Explorer pro méně náročné hosty, kteří ve své kajutě neplánují trávit příliš mnoho času.

Každé apartmá je vybaveno dvoulůžkem s kvalitním ložním prádlem Pratesi, psacím stolem, plochou obrazovkou a dokovací stanicí na iPod, ledničkou a minibarem zásobeným nápoji dle preferencí hostů. Mramorové koupelny mají sprchu, samozřejmostí jsou pak župany, pantofle a koupelové doplňky značky Bulgari. K službám je všem cestujícím bez výjimky komorník, který splní každé jejich přání. Připojení k Wi-Fi internetu je za poplatek.

Apartmá nejsou zařízena pro hendikepované a hosty s pohybovým omezením.


Zábava

Nejvýraznější položkou na seznamu aktivit na palubě Silver Discoverer jsou samotné exkurze v jedinečných destinacích, hosté si však přijdou na své i ve dnech na moři. K dispozici jsou jim:

  • 2 restaurace, bar a několik společenských místností
  • Bazén, vířivky, lehátka
  • Fitness centrum (kardio a posilovací stroje)
  • Salon krásy (masáže, kosmetika, manikúra, vlasová péče a další)
  • Večerní zábava (klavírní vystoupení)
  • Odborné přednášky na téma destinací
  • Knihovna