X Aktuální opatření lodních společností proti šíření koronaviru »

Ocean Cay MSC Marine Reserve
Ocean Cay MSC Marine Reserve

Plavby v okolí

Ocean Cay MSC Marine Reserve / Bahamy

Na pobřeží Atlantského oceánu, 32 kilometrů jižně od ostrovů Bimini a jen 100 kilometrů na východ od floridského Miami se nachází exkluzivní soukromý rezort a mořská rezervace MSC, Ocean Cay MSC Marine Reserve.

 

Společnost podepsala 100letou nájemní smlouvu a investuje 200 milionů amerických dolarů, aby pro své hosty vytvořila doslova ráj na zemi. Ve spolupráci s bahamskou vládou a ekology intenzivně pracuje na tom, aby místo, které ještě nedávno sloužilo pro těžbu písku, proměnila v živoucí mořskou rezervaci, jež harmonicky zapadne do okolního ekosystému. Sen se – půjde-li vše podle plánu – stane skutečností už příští rok: své první hosty ostrov přivítá na podzim 2019 – privilegium zažít ho jako první budou mít přitom pasažéři lodi MSC Meraviglia na plavbě z New Yorku do Miami.

 

Ocean Cay se může pochlubit šesti nádhernými plážemi, táhnoucími se v délce 3,5 kilometru, rozlehlou klidnou lagunou i tradičními domy typickými pro bahamské vesnice. Líbit se tady bude příznivcům vodních sportů, doslova milovat to zde pak budou ti, kteří rádi šnorchlují nebo se potápí: pod křišťálově čistou hladinou na ně čeká fascinující život tropických moří.

 

Jedna část ostrova je zasvěcena rodinám, kdo touží po klidu a romantice, najde je v severní části ostrova. Pro hosty všech věkových kategorií je připravena celá řada zážitků, inspirovaných kulturou a tradicemi Karibiku. Zbrusu nový amfiteátr pojme až 2 tisíce návštěvníků a příliv živé hudby a další zábavy nebude mít konce. Na příznivce adrenalinu čeká zip line napříč celým ostrovem.

 

Kdo si destinaci rád vychutná také prostřednictvím plného talíře, nebude zklamán: Ocean Cay disponuje několika restauracemi, které se soustředí na místní kuchyni, i tiki bary.

 

Severozápadní kousek ostrova byl vyčleněn speciálně pro hosty MSC Yacht Clubu, kteří si tady užijí exkluzivní lázně a wellness, stejně jako soukromé bungalovy a masážní chaty.


Plavby do Ocean Cay MSC Marine Reserve