Ocean Cay MSC Marine Reserve
Ocean Cay MSC Marine Reserve

Plavby v okolí

Ocean Cay MSC Marine Reserve / Bahamy

     Na pobřeží Atlantského oceánu, 32 kilometrů jižně od ostrovů Bimini a jen 100 kilometrů na východ od floridského Miami, se nachází exkluzivní soukromý rezort a mořská rezervace MSC, Ocean Cay MSC Marine Reserve.

     Společnost podepsala 100letou nájemní smlouvu a investuje 200 milionů amerických dolarů, aby pro své hosty vytvořila doslova ráj na zemi. Ve spolupráci s bahamskou vládou a ekology intenzivně pracuje na tom, aby místo, které ještě nedávno sloužilo pro těžbu písku, proměnila v živoucí mořskou rezervaci, jež harmonicky zapadne do okolního ekosystému.

     S krátkým zdržením, způsobeným hurikánem Dorian, který na Bahamy nemilosrdně zaútočil v září 2019, nakonec ostrov přivítal první hosty na začátku prosince téhož roku. Tu čest dostali pasažéři lodi MSC Divina na své cestě Karibikem i s naší skupinou na palubě.  

     Ocean Cay se může pochlubit osmi nádhernými plážemi táhnoucími se v celkové délce 3,5 kilometru, rozlehlou klidnou lagunou i tradičními domy typickými pro bahamské vesnice. Líbit se tady bude příznivcům vodních sportů, doslova milovat to zde pak budou ti, kteří rádi šnorchlují nebo se potápí: pod křišťálově čistou hladinou na ně čeká fascinující život tropických moří.

      Jedna část ostrova je zasvěcena rodinám, kdo touží po klidu a romantice, najde je v severní části ostrova. Pro hosty všech věkových kategorií je připravena celá řada zážitků inspirovaných kulturou a tradicemi Karibiku. Hned po výstupu z lodi vejdete do městečka Ocean Cay Village s pastelovými domky, obchůdky se suvenýry i malou tržnicí s tradičními bahamskými výrobky. Odtud se pak rozbíhá síť cest, které vedou do všech koutů ostrova. Celý ho obejdete asi za hodinu, pro rychlejší dopravu můžete využít elektrické vozíky, které bez přestání krouží kolem.

     Dominantou Ocean Cay je 30 m vysoký maják, z jehož ochozu se Vám naskytnou krásné výhledy na ostrov. Za svoji námahu se pak můžete odměnit v sousedním Lighthouse Baru dobře vychlazeným Daiquiri a užívat si příjemnou atmosféru „ve stylu Ernesta Hemingwaye“. Tady, i v dalších barech rozmístěných po ostrově, lze k platbám využít lodní kartu, a pokud máte předplacený nápojový balíček, bude Vám platit i zde. Zhruba uprostřed ostrova je velký Seakers Food Court, bufet, kde se můžete zdarma naobědvat. Dále tu najdete i několik Food Trucks, přívěsů, kde si můžete po celý den dát hamburger nebo hot dog.   

     Ostrov je vybaven veškerým potřebným zázemím. Jsou tu toalety, sprchy i převlékárny, na plážích jsou rozmístěná lehátka i křesla. Slunečníky, matračky, kajaky nebo šlapadla si lze za poplatek vyzvednout v několika půjčovnách. Najdete tu i „lázně“ s nabídkou masáží či lekcí jógy a zajímavou atrakcí je i svatební salónek.

    Během dne můžete využít nabídku aktivit od MSC, mezi které patří např. šnorchlování, jízda na kajaku, rybaření či večerní pozorování hvězd.   


Místa, která stojí za to vidět