Espinoza Point - (Galapágy, Fernandina)

Plavby v okolí

Espinoza Point - (Galapágy, Fernandina) / Ekvádor

Espinoza Point se nachází v severní části ostrova Fernandina v západní části Galapážského souostroví. Fernandina je třetí největší a zároveň nejmladší z ostrovů Galapág, jemuž dominuje 1 494 metrů vysoká La Cumbre, dosud velmi aktivní sopka. Překrásný ostrov dostal své jméno na počest krále Ferdinanda II. Aragonského, jenž sponzoroval výpravu Kryštofa Kolumba. Dnes je oblíbeným cílem turistů, jejichž častou zastávkou je právě Espinoza Point.

Návštěvníci se mohou těšit na zajímavou krajinu, která je domovem řady jedinečných druhů. Pozorovat je tady možné mořské leguány, ještěrky lávové, galapážské tučňáky, nelétavé kormorány nebo lachtany. Typickým rysem místní přírody jsou husté mangrovové porosty a zajímavé sopečné útvary.

Lodě přistávají v mělké zátoce, kde je při vyloďování možné často zahlédnout mořské želvy, které se – spolu s rejnoky a dalšími mořskými rybami – mohou ukrývat také v některém z řady přílivových bazénků mezi skalami. Espinoza Point je domovem obrovské kolonie mořských leguánů, jsou jich tady tisíce a při procházce je třeba dávat pozor na jejich hnízda s vejci. Místo je také oblíbeným hnízdištěm vzácných nelétavých kormoránů, o nichž se vědci domnívají, že jich v přírodě žije už jen několik stovek.

Procházka od Espinza Point zavede návštěvníky také k mělké písečné oblasti s pozůstatky vraku lodi, která se tady potopila před mnoha lety.