Harvest Caye

Plavby v okolí

Harvest Caye / Belize

U západního pobřeží Belize se v Karibském moři rozkládá malý soukromý ostrov lodní společnosti Norwegian Cruise Line. Jeden z nejnovějších přístavů západního Karibiku byl otevřen teprve v listopadu 2016 a je určen výhradně hostům jedné z největších lodních společností světa.

Hned v přístavu ostrova o ploše asi 300 metrů čtverečních čeká na milovníky přírody motýlí dům a nevelké útočiště divokých zvířat, seznamující s jedinečnou faunou a florou Belize. K vidění jsou tady mimo jiné papoušci ara, tukani, hadi a především modrý morpho, považovaný z jednoho z nejkrásnějších motýlů světa.

Rozlehlý bazén se může pochlubit bohatě zásobeným vodním barem, vodopádem i soukromými chatkami, které je možné si za poplatek pronajmout. Sportovci ocení lagunu s mořskou vodou, určenou pro vodní sporty, jako jsou například jízda na kajaku, stand-up paddle boardu nebo elektrických nafukovacích člunech či parasailing, let na padáku taženém motorovým člunem.

K relaxaci a opalování zve nádherná písčitá pláž s lehátky a palmami, i tady se nachází soukromé chatky s kapacitou až 6 osob, lehátky, soukromou koupelnou, klimatizací a samozřejmě obsluhou, servírující občerstvení a nápoje. Hostům jsou k dispozici také golfové vozíky pro snadnější pohyb po ostrově.

Kdo dává přednost adrenalinu, neměl by si nechat ujít maják Flight House, „hřiště“ ve výšce bezmála 42 metrů s více než 900 metrů dlouhou zip line vedoucí napříč ostrovem, ale také nejrůznějšími skoky a plošinou, odkud jsou překrásné výhledy.

Harvest Caye se nachází v oblasti druhého největšího korálového útesu světa, a tak není divu, že pozorování fascinujícího života pod mořskou hladinou se šnorchlem je tady velmi oblíbenou aktivitou.

V pevninské části Belize, asi 60 kilometrů jihozápadně od ostrova, se rozkládá Nim Li Punit, mayské ruiny z klasické doby civilizace, datující se do 5. – 8. století. Na návštěvníky tady čekají pozůstatky několika pyramid a kamenné stély, které je možné prohlédnout si také s výkladem průvodce.

Jen pár kilometrů severně od ostrova leží v jižní části stejnojmenného poloostrova laguna Placencia s hustými mangrovovými porosty, jež jsou domovem řady druhů ptáků, ale třeba také mohutných vodních savců kapustňáků.

Pro doplnění energie a tekutin po zážitky nabitém dni jsou na Harvest Caye připravené občerstvení a bary. Kdo si chce z ostrova odvézt pěkný suvenýr, může se zastavit v nákupním „centru“, v jehož nabídce jsou nejen světové značky, ale také řemeslné výrobky místních.

Místa, která stojí za to vidět

Nim Li Punit – Nahlédněte do prastaré civilizace Mayů při návštěvě archeologického naleziště s pozůstatky kamenných pyramid.

Flight House – Zažijte pořádnou dávku adrenalinu při přejezdu ostrova na více než 900 metrů dlouhé zip line.

Placencia Lagoon – Nenechte si ujít vyjížďku mangrovovými porosty překrásné laguny a pozorujte mohutné kapustňáky, kterým je místo domovem.  

Blue Morpho Butterfly and Wildlife Sanctuary – Obdivujte nejkrásnější motýly světa a další jedinečné druhy zvířat a rostlin Belize.